Dalszy ciąg sprawy 13-latka, który wypluł hostię. Księża mogą stanąć przed sądem

ePiotrkowBełchatów Niedziela, 05 stycznia 202068 9510
Przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postanowili złożyć zażalenie na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa przeciwko duchownym z Bełchatowa, którzy zatrzymali chłopca po wypluciu przez niego hostii do czasu przybycia policjantów. Na profilu facebookowym organizacji czytamy też, że księża zamknęli nastolatka w małym pomieszczeniu i doprowadzili go do płaczu. Sąd ma ponadto ocenić czy policjanci, którzy interweniowali przy tej sprawie, również nie powinni ponieść kary.
fot.: pixabay.com

Na Facebooku czytamy ponadto dlaczego przedstawiciele OMZRiK zdecydowali się podjąć taki krok. Nie podoba się im dotychczasowa praca urzędników:

 

Prokurator uznał, że nie ma nic złego w bezpodstawnym wzywaniu policji, bo zrobili to księża katoliccy, którym wydawało się, że gdzieś kiedyś w przyszłości może dojść do przestępstwa.

Naturalnie prokuratura uznała również, że w zabraniu do radiowozu dziecka przez policjantów i przetrzymywaniu go tam przez pół godziny również nie ma nic złego.

Dodajmy, że chłopiec, który został najpierw uwięziony przez księży, a potem przez policjantów, nie zrobił nic złego, nie popełnił przestępstwa ani wykroczenia.

Jedyną "winą" dziecka było to, że nie posłuchało księdza, który kazał mu przełknąć pokarm i zmuszał do określonego zachowania.
Fakt, że dziecko trzy razy próbowało uciec swoim oprawcom i było łapane jak zwierzę w trakcie polowania, umknął śledczym.

 

W związku z powyższym, członkowie ośrodka twierdzą, że występuje tu uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, a w związku z tym chcą by temat został podjęty przez pracowników Sądu Rejonowego w Bełchatowie.


Zainteresował temat?

10

5


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.01.2020 19:56

Po cholerę szedł do kościoła. To on okazał brak szacunku wobec Boga i ludzi wierzących!!!!!

1416


gość ~gość (Gość)08.01.2020 09:40

Szczera modlitwa domu czy kościele to jest ważne.
Anie przyjdą ten bogaty,ten rozwodnik boję robią jak z kościoła wyjdą.

01


gość ~gość (Gość)08.01.2020 09:37

Jak nie chciał to po co brał?
Pytam? mógł domu zostać grać na komputerze!!!
A nie swoje pokazywać złość!!!

02


gość ~gość (Gość)07.01.2020 09:19

A ja nie chodze do kosciola bo nie znosze smrodu od wiernych Mieszanina tanich perfum ,smrod naftaliny i czosnku po niedzielnym sniadaniu wiernych doprowadzal mnie do wymiotow.Poniewaz Bog jest podobno wszedzie,to ja modle sie w domu,czy w drodze do pracy.

55


gość ~gość (Gość)06.01.2020 16:07

Ludzie,po co wy w ogóle chodzicie do kościoła?? Nie macie nic innego do roboty?? Strata czasu, ja tam wolę walnąć się na kanapie i wyciągnąć kopyta przed telewizorem.

1711


mama ~mama (Gość)07.01.2020 10:19

Kiedys na slubie w kosciele ksiadz byl tak nawalony ze pomylil slub z pogrzebem.W pewnym momencie wyglosil ,,a teraz pomodlmy sie za Katarzyne i zmarlego Krzysztofa' ktory to wlasnie stal przed tym pijakiem..

310


Może od tej strony ~Może od tej strony (Gość)06.01.2020 14:20

A wiadomo dlaczego chłopak wypluł opłatek? Może coś go do tego skłoniło. A czy księża mają robione badania do celów sanitarno-epidemiologicznych skoro każdemu podają opłatek gołymi rękoma i czy każdy z nich posiada takowe orzeczenie że nie jest nosicielem jakiegoś paskudztwa? Proponowałbym jeszcze pełny kalendarz szczepień obowiązkowych dla tych panów.

1011


major ~major (Gość)07.01.2020 16:00

Jak można chcieć nie chcieć opłatka bożego !

32


genia ~genia (Gość)07.01.2020 13:32

Zawsze mnie ciekawilo kto produkuje to ,,Calo Chrystusa'na tak wielka skale .Dlaczego nie jest to np okruszek chleba.W mojej rodzinie byl i jest chleb swietoscia.Jak czasem wypadnie z reki ,to podnosze i caluje. Tez tak macie

24


gość ~gość (Gość)06.01.2020 15:55

Nie miał jak ukraść, to myślał że wyniesie hostie ten sposób co uczynił, tyle że nie ma paragrafu na to i nic biednemu chlopczykowi nie zrobia.i dobrze

112


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat