Dąbkowski pierwszy w Sulejowie

ePiotrkow Środa, 02 lipca 20144 3196
Konrad Dąbkowski, sprinter grupy Active Jet wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap 25 Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Tuż za nim na metę wjechali Holender Johin Ariesen z grupy Metech TKH i Włoch Davide Ballerini z Team Idea. Etap długości 115,5 km prowadził z Łodzi do Sulejowa.

Już od pierwszych kilometrów zawodnicy podejmowali próby ucieczki. Najgroźniejsza miała miejsce na pętli wokół Sulejowa, gdy szestanstu zawodników uzyskało nad peletonem 20 sekund prztewagi.

–           Z naszej ekipy w czołówce byli tylko Mariusz Podlaski i Paweł Franczak – mówi Konrad Dąbkowski. – Obaj są liderami grupy, ale kandydatami do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Dlatego byliśmy zainteresowani, aby zlikwidować ucieczkę i żebym miał szansę na finisz.. Na pętli wokół Sulejowa peleton mocno przyśpieszył i na dziesięć kilometrów przed metą byliśmy jedną grupą. Cała drużyna rozprowadzała mnie przed kreską, a ostatnim był Łukasz Bodnar, który wyprowadzając mnie na czoło wyjechał w trawę na pobocze. Nie oglądałem się na nikogo, nie pilnowałem żadnego z rywali. Wierzyłem w swoje umiejętności sprinterskie.

 

Dąbkowski czuł na plecach oddech rywali, ale mimo to zdołał jeszcze rozejrzeć się na boki i z okrzykiem i podniesioną ręką w geście zwycięstwa przejechał linię mety. Pędził z prędkością 60 km/h. Potrafi jeszecze szybciej, bowiem w ubiegłym roku w Kielcac, wykorzystując ukształtowanie terenu uzyskał na mecie w Kielcach przekroczył 80 km/h.

 

Średnia prędkość peletonu na pierwszym etapie wyniosła ponad 47 km/h. W środę kolejny płaski i szybki etap ze Zduńskiej Woli do Sieradza. 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qqq ~qqq (Gość)04.07.2014 07:56

Zgadza się widziałem też wyścig i było to super wydarzenie. Dla tych co choć trochę jeżdżą na rowerach to było spotkanie z zawodowcami dla nich to wyścig na którym mogą się pokazać.

50


Marek ~Marek (Gość)03.07.2014 20:49

"Wiesia" napisał(a):


Pani Wiesiu, niezwykle ciekawy twój komentarz
(pomijając już cyferki 2:13 ) Byłem, widziałem, i wspólnie
z mieszkańcami miasta Sulejowa - ale nie tylko - cieszyliśmy się po prostu ze zwycięstwa sprintera grupy Active Jet - Konrada Dąbkowskiego. Nie sposób w kilku słowach opisać tego pięknego wydarzenia sportowego.

50


spot ~spot (Gość)02.07.2014 20:54

4 liga w kolarstwie nawiedziła prowincję i tyle zamieszania .Nic to nie pomoże i rada w odstawkę.

311


Wiesia ~Wiesia (Gość)02.07.2014 19:27

Ale frajda hahaha.Zablokować główną ulicę na Podklasztorzu żeby sobie kolażyki przejechali.Żenada!

317


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat