DPS będzie zasilany fotowoltaiką

ePiotrkowRegion Sobota, 21 listopada 20206 3177
Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Łochyńsku nie od dziś stawia na ekologiczne rozwiązania. Na terenie ośrodka, który od lat opiekuje się osobami z zaburzeniami psychicznymi, wykonano niedawno instalację fotowoltaiczną.

Dzięki niej placówka będzie miała możliwość znacząco obniżyć koszty zakupu energii elektrycznej i poprawy środowiska naturalnego poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Instalacja o mocy do 50 kW pozwoli na bezpośrednie zużycie 30%  wyprodukowanej energii. Pozostała część zostanie wysłana do sieci z możliwością odbioru nadwyżki w ciągu roku dzięki zastosowaniu licznika dwukierunkowego.

 

Realizacja zadania związana jest ze znacznym wzrostem cen energii elektrycznej oraz tendencją wzrostową w kolejnych latach (polityka Unii Europejskiej).

 

Przypomnijmy, że w 2009 roku na budynkach Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku zamontowano po 7 sztuk kolektorów słonecznych, dzięki czemu mieszkańcy ośrodka mają przez cały rok ciepłą wodę.

 

Wartość inwestycji to prawie 275 tys. zł. Zakres zadania obejmował m. in. instalację ogniw fotowoltaicznych i  przebudowę rozdzielnicy głównej.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)22.11.2020 16:46

Kolejna głupota montowaniu paneli i kto się zna na tym to wie ,że to naciąganie ludzi i firm bo jak podłączysz do prądu to będziesz miał prąd i zero korzyści ale co gorsza w końcu cały system padnie i dopiero wtedy rząd się obudzi
W firmie gdzie pracuje prywaciarz dla kaprysu zamontował panele za łączny koszt 150 tys.. na pierwszym pełnym rachunku za dwa miesiące rachunek był mniejszy o sto zł gdzie zużycie prądu w firmie jest duże. wiec dla mnie żadna to korzyść Druga sprawa to taka wyobraźmy sobie dużą wieś gdzie zamontowano kilkanaście instalacji i teraz żeby falownik tą energię mógł wbić w lokalną linię musi podbić napięcie do wyższej wartości od tego w linii na wsi. Jesli jest kilka takich instalacji we wsi to wyobraźcie sobie o ile skoczy napięcie w sieci we wsi a co za tym idzie awarie urządzeń elektrycznych będę coraz częstsze i w końcu siec padnie

22


gość_zafira ~gość_zafira (Gość)23.11.2020 09:53

I to jest jedna rzecz której pracownicy niewyniosa do domu.bo tak to nawet w większości obiadów nie gotują w domach.a i do Pana starosty apel aby większe kontrole na trzeźwość pracownic były i też co niektóre hadelek fajkami(lewymi) urządzają dla chorych

10


eurokołchoźnik ~eurokołchoźnik (Gość)21.11.2020 23:14

Cytuję:
Realizacja zadania związana jest ze znacznym wzrostem cen energii elektrycznej oraz tendencją wzrostową w kolejnych latach (polityka Unii Europejskiej).


No właśnie, polityka eurokołchozu jest taka, że energia ma być droga, a co za tym idzie koszty produkcji wszystkiego mają być wysokie, a ludzie mają być biedni.

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat