DNI MUZYKI KAMERALNEJ PIOTRKÓW 2008

Strefa FM Wtorek, 01 kwietnia 20080 5188
Zapraszamy na koncert inauguracyjny XXXIX DNI MUZYKI KAMERALNEJ PIOTRKÓW 2008 (06.04.2008r. (niedziela) godz. 18.00).
Koncert zespołu „Vivo Trio” w składzie:
Magdalena Kling – Fender – skrzypce,
Robert Fender – wiolonczela,
Katarzyna Kling – fortepian,
prowadzenie koncertu – Halina Dulikowska.
W programie m.in: utwory: J. Haydna, F. Mendelsona i J. Brahmsa
Zespół Vivo Trio składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Zawiązał się w 1997. Początkowo występował głównie na koncertach, festiwalach sesjach muzycznych w rodzimej uczelni. Obecnie bierze czynny udzie zarówno w życiu muzycznym w kraju i za granicą. Trio ma w swoim dorobku szereg nagród zdobywanych główni indywidualnie w: Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi, Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. K. Szymanowskiego w Łodzi, Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu oraz Międzynarodowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. A. Tansmana w Łodzi.
Muzycy, prowadzą na co dzień samodzielną działalność artystyczną dając koncerty kameralne i recitale solowe. Mają także na swoim koncie występy z orkiestrami: Filharmonii w Łodzi, Bielską Orkiestrą Kameralną, Concerto Avenna, Polish Camerata w Łodzi. Zespół ma na swoim koncie także nagrania telewizyjne i radiowe m.in. koncertu potrójnego C - dur L. van Beethovena pod batutą Zdzisława Szostaka dokonane przez Radio Łódź oraz zarejestrowane przez to samo radio utwory Schuberta, Szostakowicza i Cassado. Repertuar Tria zawiera ważniejsze pozycje literatury kameralnej od Mozarta po Szostakowicza.

Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat