ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym wyróżnia się dobra firma sprzątająca?

Czwartek, 06 czerwca 2019 880
Pojawianie się coraz to większej liczby podmiotów, które na co dzień zajmują się wykonywaniem usług związanych ze sprzątaniem oraz utrzymywaniem w należytym stanie czystości wszelkiego rodzaju pomieszczeń biurowych, korporacyjnych i przemysłowych, a także prywatnych mieszkań, domów i budynków wielomieszkaniowych, nie tylko utrudnia wybór jednego z oferentów, ale także zwiększa ryzyko związane z nienależytym wykonaniem usługi.

O ile bowiem zawsze większa konkurencja przyczynia się do rywalizacji także na płaszczyźnie cen oferowanych przez poszczególne firmy sprzątające, o tyle jednak nierzadko dochodzi do tego z uszczerbkiem dla jakości wykonywanych prac. W konsekwencji może się więc okazać, że wyjątkowo atrakcyjne cenowo oferty skrywać będą dodatkowe opłaty za czynności, które u konkurencji wliczone są w standardowe ceny usługi, bądź też nie będą gwarantować rzetelności oraz sumienności podczas sprzątania i wykonywania innego rodzaju czynności właściwych dla serwisów sprzątających. Aby uchronić się przed niewłaściwym wyborem wykonawcy, warto poznać kilka wskazówek oraz kryteriów, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze dobrej firmy sprzątającej.

 

Po czym poznać dobrą firmę sprzątającą?


Pomimo tego, że nawet najbardziej trafne i sprawdzone porady i wskazówki nie będą w stanie uchronić nas w pełni przed niebezpieczeństwem związanym z pochopnym wyborem firmy sprzątającej, kierowanie się nimi przy wyborze oferenta w każdym wypadku zminimalizuje ryzyko podjęcia współpracy z nierzetelnym kontrahentem. Podstawową rzeczą, na jaką powinno się zwrócić uwagę przy wyborze są umowne warunki współpracy. Dobra firma sprzątająca nie boi się podpisywać umów w formie pisemnej, dysponując zazwyczaj własnym wzorcem stosowanym przy współpracy ze zleceniodawcami. Nasze wątpliwości powinno z kolei wzbudzić zachowanie oferenta, który przekonywać nas będzie do podjęcia współpracy na podstawie ustnego porozumienia. Warto także przed zawarciem umowy sprawdzić status kontrahenta (czy prowadzi on działalność gospodarczą), a także zapoznać się z opiniami, jakie umieszczane są o nim w Internecie. Pewną dozę ostrożności powinna wzbudzić w nas sytuacja, w której nie będziemy w stanie uzyskać jakichkolwiek informacji o firmie sprzątającej.

 

Współpraca z firmą sprzątającą – jak się dobrze zabezpieczyć?


Poza samym zawarciem umowy na piśmie, warto zadbać o to, aby znalazły się w niej wszystkie postanowienia, które chronić będą nasz interes w razie niewykonania lub nienależytego wykonania usługi. Można także rozważyć sięgnięcie po zapisy, które regulować będą odpowiedzialność z tytułu kar umownych za nieterminowe wykonanie umowy lub niską jakość prac. Istotne jest także to, aby w prosty i czytelny sposób ustalić wysokość wynagrodzenia oraz warunki płatności – po to, aby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek, ukrytych kosztów oraz niedopowiedzeń. Rozsądną opcją pozostaje też zweryfikowanie, czy wybrany wykonawca posiada wykupiony pakiet ubezpieczeniowy, chroniący go na wypadek wyrządzenia szkody w powierzonych do sprzątania pomieszczeniach.

 

Pełna oferta na stronie: https://www.sprzataniena5.pl/


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat