ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym się kierować przy zakupie zamiatarki doczepianej do ciągnika?

Czwartek, 25 czerwca 2020 820
Zamiatarki doczepiane do ciągników to urządzenia umożliwiające szybkie i sprawne oczyszczanie powierzchni z zabrudzeń. Znalazły szerokie zastosowanie nie tylko w gospodarce komunalnej, ale również w przemyśle. Przy doborze odpowiedniego sprzętu tego typu należy dopasować go indywidualnie do konkretnego przeznaczenia. Czym warto kierować się przy zakupie zamiatarki ciągnikowej?

Zamiatarki doczepiane do ciągników to urządzenia umożliwiające szybkie i sprawne oczyszczanie powierzchni z zabrudzeń. Znalazły szerokie zastosowanie nie tylko w gospodarce komunalnej, ale również w przemyśle. Przy doborze odpowiedniego sprzętu tego typu należy dopasować go indywidualnie do konkretnego przeznaczenia. Czym warto kierować się przy zakupie zamiatarki ciągnikowej?

Doczepiana do ciągnika zamiatarka wspomaga prowadzenie prac porządkowych. Może współpracować zarówno z ciągnikami komunalnymi czy ładowarkami, jak również z kompaktowymi traktorami czy kosiarkami czołowymi.

 

Czym powinna wyróżniać się dobra zamiatarka ciągnikowa?


Szeroka gama różnych modeli zamiatarek doczepianych do ciągników powoduje, że mogą być one dopasowane do wielu miejsc pracy, między innymi do zamiatania ulic, chodników, alejek, parkingów, ale również placów budów, terenów przemysłowych, a nawet hal.

Dobra zamiatarka do ciągnika powinna być dopasowana do miejsca pracy, a także do zadań, do jakich ma służyć. Za jej niezawodną, sprawną pracę odpowiada przemyślana konstrukcja, zastosowane technologie oraz wysokiej jakości materiały.

 

Przy zakupie odpowiedniej zamiatarki należy zatem zwrócić uwagę na:

 

 • napęd zastosowany w urządzeniu
 • wymiary zamiatarki oraz walca zamiatającego
 • rodzaj materiału walca zamiatającego
 • regulację poziomowania powierzchni
 • przeznaczenie zamiatarki pod kątem pór roku, jazdy po drogach publicznych
 • sposób montażu zamiatarki do ciągnika
 • rodzaj i sposób montażu kolektora zanieczyszczeń
 • dostępne wyposażenie dodatkowe, na przykład szczotki

Jednym z liderów w produkcji zamiatarek jest firma Tuchel, w której ofercie znalazła się pełna gama urządzeń tego typu – dzięki temu można łatwo dopasować je do każdego zadania.

 

Zamiatarki ciągnikowe Tuchel – dla wymagających użytkowników

 

Tuchel to producent zamiatarek ciągnikowych, który na pierwszym miejscu zawsze stawia zadowolenie swoich klientów. Właśnie dlatego zamiatarki ciągnikowe Tuchel wykorzystywane są obecnie tak często w wielu różnych obszarach.

 

Zamiatarka doczepiana do ciągnika od Tuchel jest popularnym wyborem wśród firm odpowiedzialnych za gospodarkę komunalną. Umożliwia wówczas utrzymanie czystości w praktycznie każdej przestrzeni, również na drogach publicznych. Także zamiatarki te są chętnie wybierane na place budów, tereny przemysłowe, do porządków w obiektach.

 

Urządzenia do zamiatania Tuchel bazują na zaawansowanych podzespołach, w tym między innymi na napędach mechanicznych i hydraulicznych, posiadają szeroką regulację kąta przekładni oraz wał odbioru mocy na podstawowym wyposażeniu.

Stosowane w nich walce zamiatające o dużej średnicy wykonane są z najwyższej jakości polipropylenu o wydłużonej żywotności. Specjalny układ włosia wspomaga usuwanie zanieczyszczeń z każdej nawierzchni. Zastosowane pojemniki do zbierania zanieczyszczeń zapewniają hermetyczną pracę i pełną czystość.

 

Dodatkowo, zamiatarka doczepiana do ciągnika od Tuchel może być wyposażona w szeroką gamę dodatkowych komponentów wspomagających jej pracę – od hydraulicznie opóźnianych kolektorów zanieczyszczeń, przez szczotki i zraszarkę wody, a skończywszy na osłonach przeciwbryzgowych.

 

Zamiatarki do ciągnika Tuchel – przegląd modeli


W asortymencie firmy Tuchel znajduje się pełna gama zamiatarek doczepianych do ciągników. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze modele.

 

 • Zamiatarka Tuchel Sweep Simplex – to kompaktowa zamiatarka przeznaczona do mniejszych ciągników i innych pojazdów. Wyróżnia się niską wagą, ale zapewnia maksymalną wydajność pracy. Może być używana zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.
 • Zamiatarka Tuchel Eco – łączy w sobie wysoką jakość wykonania, a także przystępny koszt zakupu i eksploatacji. Szeroka gama dostępnych akcesoriów pozwala na dowolną rozbudowę jej funkcjonalności.
 • Zamiatarka Tuchel Plus 590 – to popularna zamiatarka do ciągnika, która przeznaczona jest do użytkowania na drogach publicznych – spełnia wymogi kodeksu drogowego. Jest wytrzymała i efektywna.
 • Zamiatarka Tuchel Profi 660 – najnowszej generacji zamiatarka doczepiana do ciągnika wyposażona w szerokie szczotki o wymiarze 660 mm. Wyróżnia się systemem poziomowania 3D dla idealnego dopasowania do czyszczonej nawierzchni. Zastosowany kolektor zanieczyszczeń dodatkowo poszerza jej efektywność pracy.
 • Zamiatarka Tuchel Profi Gigant – to największa zamiatarka doczepiana do ciągnika dostępna w asortymencie firmy Tuchel, która dedykowana jest do czyszczenia większych powierzchni, w tym między innymi placów budów, terenów przemysłowych. Jej szerokość robocza wynosi od 260 do 350 cm, a szczotki posiadają imponującą średnicę 800 mm.
 • Zamiatarka Tuchel Big – to zamiatarka do ciągnika dedykowana do szybkiego zbierania dużych ilości odpadów. W tym modelu walec zamiatający umieszczony jest z przodu pojemnika, co pozwala na efektywne zbieranie także dużych zanieczyszczeń, na przykład gruzu.

Niezależnie od przeznaczenia, zamiatarki ciągnikowe od firmy Tuchel stanowią bardzo dobry wybór do realizacji wielu prac. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym i wysokiej klasy materiałom zapewniają skuteczne i sprawne zamiatanie w każdych warunkach.

 

Przeczytaj również: Jakie zastosowania ma zamiatarka ciągnikowa


Zainteresował temat?

0

3


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat