Czym się kierować przy wyborze markizy tarasowej?

ePiotrkowKraj Poniedziałek, 15 kwietnia 20190 1052
Wybór odpowiedniej markizy tarasowej może nastręczyć nie lada trudności. Podpowiadamy czym kierować się podczas zakupu tego rodzaju osłony.

Markizy tarasowe to rozwiązanie umożliwiające komfortowy wypoczynek nawet przy niezbyt korzystnej pogodzie. Odpowiednio dobrana markiza osłoni na nie tylko przez zbyt ostrym słońcem, ale również przed deszczem. Niemniej jednak markiza markizie nierówna.

 

Rodzaje markiz tarasowych

 

Jak wskazuje już na to sama nazwa, markizy tarasowe zostały stworzone z myślą o osłonie tarasów oraz oczywiście balkonów. Ten typ osłony może zasłaniać zarówno cały obszar wspomnianego tarasu, jak i wyłącznie jego część. Wszystko zależy od tego, na jaki typ markizy się zdecydujemy. W praktyce wyróżniamy trzy rodzaje markiz tarasowych, a mianowicie:

 

Markizy kasetowe – najbardziej trwały rodzaj markiz, który z powodzeniem może służyć przez wiele lat. Wszystko ze względu na fakt, iż markizy – po schowaniu do kasety – są w pełni odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz oczywiście uszkodzenia mechaniczne. Markizy kasetowe są niezwykle wygodne w użytkowaniu, niemniej jednak – praktyce - posiadają one jedną wadę, a mianowicie stosunkowo wysoką… cenę.

 

Markizy z półkasetą – cechą charakterystyczną markiz tarasowych z półkasetą jest aluminiowy daszek, pod którym schowany zostaje materiał poszycia markizy. To właśnie nadmieniony daszek stanowi zabezpieczenie przed wspomnianymi, niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż cena markiz z półkasetą jest zdecydowanie niższa, niż w przypadku markiz kasetowych.

 

Markizy bez kasety – ostatnim rodzajem markiz tarasowych są modele pozbawione kasety. Co to oznacza w praktyce? Znaczy to, iż przez cały sezon materiał pozostaje narażony na działanie słońca. Poza tym – po zakończeniu sezonu letniego – należy zdjąć markizę oraz odpowiednio zabezpieczyć. I choć markizy bez kasety nie są zbyt wygodne w zakresie demontażu po sezonie, to jednak ich niewątpliwą zaletą jest niska cena i to, że w sezonie mają takie samo zastosowanie co poprzednie rodzaje.

 

 

ciekawym dodatkiem może być markiza tarasowa boczna z ogrodosfera.pl

 

Markizy automatyczne i ręczne

 

Tym, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru markizy jest również rodzaj napędu. Tradycyjnie markizy tarasowe posiadają napęd ręczny, co oznacza, że w celu ich złożenia należy użyć zamontowanej na markizie korbki. Jak łatwo się domyśleć, takie zajęcie (zwłaszcza podczas wiatru) będzie wymagało siły fizycznej. Czy da się wygodniej? Zdecydowanie tak!

 

Wystarczy wyposażyć się w markizę tarasową z napędem elektrycznym. Oczywiście należy liczyć się z faktem, iż markizy z napędem elektrycznym będą droższe, niż te z napędem ręcznym. Czy zatem warto zainwestować? To już indywidualna kwestia gdyż to duże udogodnienie lecz i większe niebezpieczeństwo awaryjności jak i koszty naprawy związane z najęciem elektryka bądź specjalisty od markiz automatycznych. Obecność wspomnianego napędu wiąże się często z obecnością innych przydatnych udogodnień. Jakich konkretnie? Na przykład czujników pogodowych. Takowe – w przypadku wykrycia nadchodzącego, silnego wiatru – automatycznie złożą markizę i tym samym zabezpieczą ją przed zniszczeniem.

 

Poszycie markizy

 

Ogromny wpływ na trwałość markizy wywiera rodzaj materiału, z jakiego uszyte zostało jej poszycie. Naturalnie najlepiej decydować się na markizy z poszyciem wykonanym z impregnowanego, mocnego materiału, który będzie służył przez wiele lat. Oczywiście im trwalszy i lepszy jakościowo materiał, tym wyższa cena samej markizy.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat