ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym są pożyczki prywatne i dlaczego warto z nich skorzystać?

Środa, 31 października 2018 1250
Tradycja pożyczania pieniędzy sięga bardzo odległych czasów, kiedy banki nie były jeszcze tak dostępne, jak dzisiaj. Już wtedy jednak istniały pożyczki od osób prywatnych. Sprawdź, czym są pożyczki prywatne i dlaczego warto z nich skorzystać.

Pożyczka prywatna - co to jest?


Pożyczek udzielają instytucje pozabankowe i osoby prywatne. Kredytów natomiast banki. Takie rozróżnienie istnieje, mimo że na co dzień pojęcia pożyczek i kredytów stosowane są wymiennie. W obu przypadkach transakcje są regulowane prawnie, zatem nie ma obaw do pożyczania pieniędzy. Wbrew ciągle jeszcze pokutującym w świadomości konsumentów przekonaniom, pożyczki prywatne nie muszą pochodzić od brata, siostry, wujka itd. Wiadomo, że ci nie zawsze dysponują gotówką do pożyczenia. Oferty pożyczek prywatnych można znaleźć zwłaszcza w internecie.

 

Dlaczego warto?


W przypadku pożyczek prywatnych nie ma stałego, ściśle określonego oprocentowania. Oferty pożyczek bankowych narzucone są odgórnie, bank czy firma pożyczkowa udzielają ich zgodnie z regulaminem konkretnej oferty. Pożyczkodawca prywatny może dostosować ofertę indywidualnie, do konkretnego klienta. Oprocentowanie może być także uzgodnione przez obie strony transakcji. Co więcej, wszystkie koszty pożyczki uzgadniane są przy każdej pożyczce. Pożyczkodawca może mieć istotny wpływ na warunki, na jakich pożyczka zostanie mu udzielona. Pożyczki prywatne mają jeszcze jedną zaletę. Można liczyć na faktyczny, realny kontakt z osobą, która pożyczki udziela. W przypadku banku mamy kontakt jedynie z pracownikiem banku, a gdzieś tam pracuje analityk, który ocenia zdolność kredytową. Wszak pieniądze, których bank udziela, nie pochodzą ani od pracownika w oddziale banku, ani od analityka, ani nawet od samego banku. Banki, udzielając pożyczki (kredytu), operują pieniędzmi pochodzącymi od klientów. Natomiast pożyczki prywatne udzielane są przez właścicieli pieniędzy. Czasem do kontaktu wyznaczany jest przedstawiciel, jednak pieniądze należą do pożyczkodawcy.

 

Komu się to opłaca?


Pożyczkobiorcy, którzy decydują się na pożyczki prywatne, zazwyczaj robią to z uwagi na to, że szybko potrzebują pieniędzy. Z jednej strony mogą być to osoby, które nie otrzymały pożyczki w banku, bo nie mają wystarczającej zdolności. Zdarza się tak zwłaszcza wtedy, gdy osoba chcąca pożyczyć pieniądze nie posiada stabilnego, stałego zatrudnienia czy też posiada już wiele innych zobowiązań finansowych. Z drugiej strony mogą być to ci, którym zależy na czasie i nie chcą zaprzątać sobie głowy licznymi formalnościami. Względem tego i innych zalety pożyczki prywatne są korzystne dla pożyczkobiorcy. Istotną korzyść osiąga także pożyczkodawca. Poprzez pożyczenie pieniędzy pomnaża swój kapitał, zwłaszcza dzięki procentowi od pożyczonej kwoty.


Zainteresował temat?

1

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat