ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym różnią się materace kieszeniowe od bonellowych?

Wtorek, 19 maja 2020 834
Uniwersalne materace 100x200 wyposażone w sprężyny możemy podzielić na dwie grupy: kieszeniowe oraz bonellowe. Sposób działania sprężyn jest tutaj zupełnie inny i wpływa na nasz komfort podczas snu. Czym różnią się materace kieszeniowe od bonelowych? Które z nich są wygodniejsze?

W jaki sposób działają materace kieszeniowe?


W przypadku tych materacy mamy do czynienia ze specjalnymi kieszonkami z tkaniny. W każdej z nich znajduje się jedna sprężyna. Działają one niezależnie od siebie, dostosowując się do określonego ułożenia ciała, dbając o jednolitą sprężystość. Materace kieszeniowe są doskonała propozycją dla dwóch osób, ponieważ zmiana ułożenia jednej z nich nie wpłynie na komfort drugiej. Zobacz ofertę materacy kieszeniowych https://www.kaszmirowysen.pl/materace-kieszeniowe

 

Biorąc pod uwagę, że materace 100x200 są używane w łóżkach pojedynczych, jest to propozycja dobra dla osób młodych, którym zależy na prawidłowym podparciu kręgosłupa. W przypadku tych materacy nie warto oszczędzać. Jakość jest proporcjonalna do ceny. Im więcej sprężyn posiadają materace kieszeniowe multipocket, tym są one wygodniejsze i lepsze dla naszego ciała. Sprawdź ofertę wygodnych materacy kieszeniowych https://www.kaszmirowysen.pl/materace-kieszeniowe

 

Kiedy warto wybrać materace bonellowe?


Tutaj również mamy do czynienia z wypełnieniem sprężynowym, tyle tylko, że wszystkie sprężyny są połączone ze sobą elastycznym drutem. Ich praca jest ze sobą połączona, w taki sposób, aby na całej powierzchni materaca zadbać o optymalne naprężenie. Bonellowy materac 100x200 jest szczególnie korzystny dla jednej osoby. Nie zaleca się tego materaca dwóm osobom, ponieważ zmiana ułożenia jednej z nich będzie bardzo odczuwalna przez drugą.

 

Jakie materace 100x200 okażą się najlepsze?


Jak już mówiliśmy, wymiar 100x200 to propozycja dla nastolatków oraz osób młodych śpiących samotnie. W związku z tym, zarówno materace kieszeniowe, jak również bonellowe dobrze spełnią bardzo dobrze. Jeśli nie jesteśmy przekonani do tradycyjnych sprężyn, zawsze możemy się zdecydować na inne wypełnienie, np. na materace lateksowe. Elastyczna pianka jest zbliżona działaniem do materacy kieszeniowych, ponieważ dostosowuje się do punktowego nacisku.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat