Czy zarządcy dróg nie dbają o nasze bezpieczeństwo?

ePiotrkow Poniedziałek, 19 marca 201848 12089
Miniony weekend w naszym regionie upłynął pod znakiem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wynikało to głównie z tego, że od piątku notowane były bardzo intensywne opady śniegu, a odpowiednie służby nie mogły nadążyć z odśnieżaniem.

Ładuję galerię...

 

Na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy e-mail od pana Michała, który podróżując nocą drogą wojewódzką nr 742 pomiędzy Przygłowem a Przedborzem na wysokości miejscowości Łęczno wpadł w drogowe kłopoty:

To jest tragedia i paranoja wczoraj o 1 w nocy jadąc autem ciężarowym holowałem lawetę z busem podjeżdżając pod górkę w miejscowości Łęczno zaraz za nadleśnictwem widząc 2 auta osobowe w rowie i jedno mordujące się z podjechaniem pod oblodzoną i zaśnieżoną drogę byłem zmuszony wytracić prędkość do 20km/h co skutkowało ściągnięciem lawety do rowu !!! Na nic się zdały 2h próby wyciągnięcia auta jak i innych kierowców !! O godzinie 2 w nocy dzwoniłem po specjalistyczny sprzęt do wyciągnięcia mnie na w miarę odśnieżoną drogę (...) Pomijam fakt , że laweta stała już pod takim kątem, że groziła wywróceniu się wraz z całym zestawem, osobówki pchały się panicznie aby tylko mnie ominąć, niestety wszystkie utykały w bryłach śniegu [pisownia oryginalna -red.]

Autor wiadomości zwrócił ponadto uwagę, że pługi przejeżdżają wspomnianą trasą bardzo rzadko, a jeśli już to nie opuszczają lemieszy. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Marcina Nowickiego z Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Akcja Zima na drogach wojewódzkich jest prowadzona bez przerwy. O godzinie 6 rano otrzymaliśmy ostatni raport, z którego wynika, że sytuacja na DW nr 742 jest dobra. Rzeczywiście zdarza się, że w czasie intensywnych opadów śniegu miejscowo mogą występować utrudnienia, które jednak sukcesywnie są usuwane. Co do zarzutów dotyczących przejazdów maszyn z opuszczonymi lemieszami, zapewniam, że taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca. Jeżeli widzimy pług, który jedzie po zaśnieżonej drodze wojewódzkiej i nie wykonuje żadnych działań, wówczas najpewniej jest to pojazd należący do innego zarządcy, który jedynie przemieszcza się w kierunku drogi, którą ma odśnieżyć.

 

Bez względu na to w jakim stanie jest droga, którą się poruszamy warto pamiętać, że żadne systemy nie zapewnią nam takiego bezpieczeństwa jak nasz własny zdrowy rozsądek.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

uyr ~uyr (Gość)19.03.2018 10:56

czy na jakiejkolwiek wsi były odśnieżone drogi? laski, blizin, parzniewice - nikt nic nie robi
i na kogo my głosujemy?

82


gość ~gość (Gość)19.03.2018 10:54

Brak umiejętności i logicznego myślenia to jest przyczyna
Co niektórzy to na suchej nawierzchni sobie nie radzą

55


Lambo ~Lambo (Gość)19.03.2018 10:49

Na wioskach takie cuda jeszcze jestem w stanie rozumieć. Lecz w centrum miasta ulice nie przejezdne to woła o pomstę. Potem czyta się, że kierowca nie dostosował się do warunków. Może by tak zacząć obciążać problemami tych którzy nie dbają o przejezdność dróg. Dlaczego te firmy czuja się nietykalne? Czy ktoś kontroluje wykonywanie zobowiązań przez te firmy? Jak to wygląda i kto za to odpowiada? Dlaczego się nie męczy odpowiedzialnych?

82


dadas ~dadas (Gość)19.03.2018 10:39

Oj działo się na DW-742 to nie jedno takie zdarzenie jakie miało tam miejsce.
http://osp.przyglow.net/dw-742-samochod-wpadl-do-rowu/
http://osp.przyglow.net/kolejne-zdarzenie-na-dw-742/
redaktor albo jakiś moderator może dołączyć artykuły z OSP Przygłów.

51


holawczyc ~holawczyc (Gość)19.03.2018 10:35

Ja też tam jechałem. Dojechałem 1,5 godz. później do domu i nie płaczę. Jechałem tyle właśnie aby nie wpaść do rowu

123


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat