Czy zarządcy dróg nie dbają o nasze bezpieczeństwo?

ePiotrkow Poniedziałek, 19 marca 201848 12088
Miniony weekend w naszym regionie upłynął pod znakiem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wynikało to głównie z tego, że od piątku notowane były bardzo intensywne opady śniegu, a odpowiednie służby nie mogły nadążyć z odśnieżaniem.

Ładuję galerię...

 

Na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy e-mail od pana Michała, który podróżując nocą drogą wojewódzką nr 742 pomiędzy Przygłowem a Przedborzem na wysokości miejscowości Łęczno wpadł w drogowe kłopoty:

To jest tragedia i paranoja wczoraj o 1 w nocy jadąc autem ciężarowym holowałem lawetę z busem podjeżdżając pod górkę w miejscowości Łęczno zaraz za nadleśnictwem widząc 2 auta osobowe w rowie i jedno mordujące się z podjechaniem pod oblodzoną i zaśnieżoną drogę byłem zmuszony wytracić prędkość do 20km/h co skutkowało ściągnięciem lawety do rowu !!! Na nic się zdały 2h próby wyciągnięcia auta jak i innych kierowców !! O godzinie 2 w nocy dzwoniłem po specjalistyczny sprzęt do wyciągnięcia mnie na w miarę odśnieżoną drogę (...) Pomijam fakt , że laweta stała już pod takim kątem, że groziła wywróceniu się wraz z całym zestawem, osobówki pchały się panicznie aby tylko mnie ominąć, niestety wszystkie utykały w bryłach śniegu [pisownia oryginalna -red.]

Autor wiadomości zwrócił ponadto uwagę, że pługi przejeżdżają wspomnianą trasą bardzo rzadko, a jeśli już to nie opuszczają lemieszy. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Marcina Nowickiego z Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Akcja Zima na drogach wojewódzkich jest prowadzona bez przerwy. O godzinie 6 rano otrzymaliśmy ostatni raport, z którego wynika, że sytuacja na DW nr 742 jest dobra. Rzeczywiście zdarza się, że w czasie intensywnych opadów śniegu miejscowo mogą występować utrudnienia, które jednak sukcesywnie są usuwane. Co do zarzutów dotyczących przejazdów maszyn z opuszczonymi lemieszami, zapewniam, że taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca. Jeżeli widzimy pług, który jedzie po zaśnieżonej drodze wojewódzkiej i nie wykonuje żadnych działań, wówczas najpewniej jest to pojazd należący do innego zarządcy, który jedynie przemieszcza się w kierunku drogi, którą ma odśnieżyć.

 

Bez względu na to w jakim stanie jest droga, którą się poruszamy warto pamiętać, że żadne systemy nie zapewnią nam takiego bezpieczeństwa jak nasz własny zdrowy rozsądek.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.03.2018 21:57

Jak zwykle w woli wszystko super Blizin było widać a drogi brak takie odśnieżanie z Lasek do autostrady dawno zapomnieli że jest droga całą zimę nie sypią nie odsnieżają Sławomir to też Wola KrzysztopRska Widzę że wszystko mają naj W Rozprzy i na mniejszych wsiach dało się przejechać wiatr wszystko zawierał więc szkoda roboty ale przecież Wojt mógł stać i łapać wiatr a co był byś zadowolony Swoją drogą ciekawe czy podwórko sobie ofsnieżyles?

12


 Luiza ~ Luiza (Gość)19.03.2018 20:17

Drogi na wsiach w gminie Rozprza były zupełnie zasypane. Janówka Milejów Łazy i ościenne nie były odśnieżone.
W tej gminie na ludzi, na mieszkańców nie ma pieniędzy.

42


mom ~mom (Gość)19.03.2018 18:37

Łagodna zima i rodzi się pytanie, na co przeznaczono pieniądze z funduszy "akcja zima". Śliskie jezdnie i chodniki świadczą tylko o braku pieniędzy .......... jakoś to będzie. Tym bardziej media przez kilka donosiły o załamaniu pogody. Był czas na przygotowanie ....... brak kasy i to jest powód ........ Piotrków to mediateka .........

45


gość ~gość (Gość)19.03.2018 17:52

Nie podoba się, to na piechotę!

35


gość ~gość (Gość)19.03.2018 19:37

Zero dbają o nasze drogi i chodniki szłam Dzisiaj do Auchan i potuklam sobie tyłek posliznełam się na warstwie lodu taka firme wy......yć

20


gość ~gość (Gość)19.03.2018 19:06

Wczoraj jechałam na Przedbórz,droga fatalna.Pewnie zima znowu zaskoczyła drogowców;)

21


gość ~gość (Gość)19.03.2018 14:45

Brawo dla chlopakow odsniezajacych drogi powiatowe na terenie gm. Wola Krzysztoporska. Drogi przejezdne i w dodatku nawet posypane na odcinkach niebezpiecznych. Bo na gm. Rozprza masakra

42


wryy ~wryy (Gość)19.03.2018 18:47

letnie opony i brawura - to jest przyczyna lądowania w rowie a nie śnieg.
Jechałem w piątek i widziałem jak ludzie bez myślenia mijają mnie nie patrząc na warunki na drodze a potem ja ich mijałem jak zjechali na pobocze w śnieg.
Dzieciaki za kierownicą myślą ze w zakręt bokiem wejdą a to nie gra a życie i można tak komuś życie odebrać!!!

33


gość ~gość (Gość)19.03.2018 15:51

W Gminie Rozprza masakra to jest bardzo delikatne stwierdzenie. Drogi w mniejszych wsiach kompletnie nieprzejezdne. Nie wspominając, ze przed śnieżyca tez przejezdne nie były bo średnio co 5 metrów dziura taka, ze zawieszenie do wymiany. To juz zrobiło się żałosne. Ale spokojnie poczekamy na Dni Rozprzy, rzuca kiełbasa wyborcza tylko ciekawe czy będzie można dojechać z sąsiednich wsi.

33


gość ~gość (Gość)19.03.2018 15:05

"O godzinie 6 rano otrzymaliśmy ostatni raport, z którego wynika, że sytuacja na DW nr 742 jest dobra."
Tak... a w niedzielę do godziny 14 wszystkie auta lądowały po rowach.....
"Co do zarzutów dotyczących przejazdów maszyn z opuszczonymi lemieszami, zapewniam, że taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca."
Dziękuję, że się Pan przyznał pługi jakie mijałem miały podniesione lemiesze i tak jak Pan twierdzi opuszczone być nie mogły :)

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat