Czy wzrost liczby zachorowań zakłócił pracę piotrkowskiego szpitala?

Strefa FM Niedziela, 07 marca 202125 4499
W piotrkowskim Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w ostatnich dniach odczuwalny jest znaczący wzrost liczby pacjentów chorych na Covid-19. Rzecznik placówki podkreśla jendak, że sytuacja jest pod kontrolą, szczepienia odbywają się zgodnie z planami i nie było jeszcze sytuacji, w której trzeba było odmówić komuś pomocy.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

- Pomimo zdarzających się i niezależnych od nas 2-3 dniowych opóźnień w dostawach szczepionki do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie to szczepienia w naszej placówce realizowane są zgodnie z naszymi możliwościami - mówi Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik piotrkowskiego SSW.


Aktualnie trwają szczepienia nauczycieli, seniorów oraz innych osób z grupy „0”. - Średnio tygodniowo szczepimy przeciwko Covid-19 około 600 – 700 osób - dodaje Bartłomiej Kaźmierczak.


Rzecznik piotrkowskiego szpitala podkreśla jednocześnie, że trzecia fala pandemii jest odczuwalna także w naszym regionie. - W ostatnich dniach rzeczywiście zauważamy nasilenie przypadków hospitalizacji osób zakażonych koronawirusem. W naszym oddziale covidowym nieustannie zajęte są niemal wszystkie łóżka, ale nie było jeszcze sytuacji, żeby zabrakło miejsca dla potrzebującego pacjenta. Dotyczy to również dostępności dziewięciu szpitalnych respiratorów - podkreśla. 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Flemens ~Flemens (Gość)07.03.2021 16:20

Szkoda wypowiadać się na służbę zdrowia na leczenie itd skutek widać na bilbordach

50


Pacjent.gov ~Pacjent.gov (Gość)07.03.2021 16:06

Zakloci funkcjonowanie szpitala? Przeciez to dzieje się od lat z całą służbą zdrowia, a Piotrkowski szpital jest w czołówce patologii.

70


Gość bez konta ~Gość bez konta (Gość)07.03.2021 16:03

Ludzie do kościoła nie chodzą to i zachorowań więcej. Prezydent PT zawierzył miasto Maryi ale więcej już nie ma możliwości zrobić. Chłopy na różaniec chodzą, bo wziąć chcą sprawy w swoje ręce. Nie wiem, może trzeba zacząć głosić jakąś litanie na głos z wieży ciśnień....

25


Jarek zgrywus ~Jarek zgrywus (Gość)07.03.2021 14:12

Wzrost liczby zachorowań nie zakłóci pracy szpitala iż gorzej już tam nie może być nie było pandemi i szpital równie marnie funkcjonował.

81


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)07.03.2021 12:07

Uffffff, ale mi ulżyło. Mimo wszystko mam nadzieję, że dopóki wirusy rules, to nie będę musiał korzystać z pomocy szpitalnej, bo a nuż jakiś żołnierz z WOT-u, podłączy mnie skutecznie do respiratora. Mam również nadzieję, że Pan Bóg pozwoli mi odejść z tego łez padołu, we własnym łóżku we śnie. Martwię się tyko o najbliższych, którzy będą mieli wtedy ze mną "pełne ręce" roboty.

51


Głupiś ~Głupiś (Gość)07.03.2021 11:50

W dzisiajszych czasach strach iść do lekarza a tym bardziej do szpitala, lepiej w domu się leczyć przynajmniej jest jedzenie

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat