ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy wynajem jest lepszym rozwiązaniem niż kupno własnego auta?

Poniedziałek, 22 lipca 2019 1579
Dlaczego tak wiele osób wybiera jako swój ulubiony środek komunikacji samochód? Jazda samochodem jest jedną z wygodniejszych metod transportu. Nie musimy spieszyć się i mieć z góry zaplanowanego czasu na wyjście na przystanek autobusowy czy tramwajowy. Nie grozi nam tłok i niewygoda, kiedy na dłuższej trasie musimy cała drogę stać. Mamy możliwość zrobienia sobie przerwy i odpoczynku w dowolnym momencie trasy.

Jazda samochodem pozwala nam zaoszczędzić czas i w komfortowy sposób dojechać do miejsc, gdzie nie docierają pociągi ani autobusy. Możemy w ten sposób również zwiedzić sporą część kraju i zagranicy.

 

Mimo wielu plusów, podróżowanie własnym samochodem ma też swoje minusy. Jesteśmy zmuszeni do ponoszenia licznych wydatków. Już na samym starcie musimy zgromadzić odpowiednia sumę na zakup auta. Później musimy je zarejestrować, wykupić ubezpieczenie, poddawać przeglądom okresowym i płacić za tankowanie.

 

Tutaj podróżowanie własnym autem przestaje być już tak opłacalne i wiele osób rozgląda się za tańszą opcją podróżowania.

Jednym z ciekawszych rozwiązań zastępczych jest podróżowanie wypożyczonymi czterema kółkami.

 

Jest to bardzo wygodne wyjście jeżeli planujemy odwiedzić rodzinę i lecimy samolotem. Przy większości lotnisk w dużych miastach takich jak na przykład Warszawa, Wrocław czy Poznań znajdują się wypożyczalnie samochodów. Dzięki usługom jakie oferuje wypożyczalnia aut Wrocław lub wypożyczalnia aut Warszawa nie musimy angażować naszej rodziny, żeby odbierała nas z lotniska.

 

Procedura wypożyczenia samochodu ze względu na wygodę wynajmujących została ograniczony do minimum. Planując wynajem musimy pamiętać o posiadaniu przy sobie ważnego prawa jazdy i drugiego dokument tożsamości. Może to być paszport lub dowód osobisty.

 

Dużym plusem wynajmu auta jest to, że planując wynajem auta do 30 dni nie ponosimy kosztów opłaty przygotowawczej, kaucji i nie dotyczy nas ograniczenie ilości przejechanych kilometrów. Korzystając z usług profesjonalnej wypożyczali mamy możliwość dostosowania modelu samochodu do własnych potrzeb, a w czasie wynajmu nie musimy martwić się o ubezpieczenie, bo każde udostępniane nam auto objęte jest ubezpieczeniem OC i AC.

 

Podsumowując, wypożyczenie samochodu to dobre rozwiązanie w wielu sytuacjach takich jak podróżowanie, zwiedzanie, kiedy musimy dotrzeć na spotkanie firmowe, kiedy planujemy wizytę u krewnych i wiele innych.

 

Mając na uwadze fakt, że aby jeździć komfortowo nie trzeba posiadać własnego auta, można zapoznać się także z ofertą na wynajem długoterminowy samochodu, który jest najlepszą alternatywą dla firm zamiast leasingu.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat