ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy warto mieszkać na obrzeżach miasta?

Środa, 07 sierpnia 2019 2765
Mieszkanie w centrum miasta z całą pewnością wiąże się z wieloma zaletami, ale nie brakuje również wad. Coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie miejskiego zgiełku, wybierając domy znajdujące się na przedmieściach. Jest to ucieczka od dużych aglomeracji na tereny podmiejskie. Oczywiście wówczas należy liczyć się z koniecznością pokonywania większej ilości kilometrów, co zajmuje więcej czasu, ale nadal dla wielu dom pod miastem wydaje się być bardziej atrakcyjny niż mieszkanie w centrum. Jakie płyną zatem korzyści z takiego rozwiązania i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

Zalety mieszkania w domu na obrzeżach miasta


Domy na sprzedaż znajdujące się na obrzeżach miast cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie przede wszystkim osoby starsze oraz ceniące sobie spokój, ciszę i własne zdrowie. Studenci i młode osoby zwykle preferują lokale usytuowane jak najbliższej uczelni, miejsca pracy czy centrów handlowych, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli jednak dojazd nie stanowi to problemu, to wybór jednak na domy przedmieściach. W przypadku mieszkania w centrum miasta należy liczyć się z wieloma niedogodnościami, których nie jesteśmy w stanie obejść. Chodzi tutaj o duży hałas i ruch miejski, trujący smog i dużą odległość o terenów zielonych/rekreacyjnych. Trzeba także liczyć się z tym, że znalezienie lokum w centrum miasta nie jest łatwe, jeśli zależy nam na dobrej proporcji między jakością a ceną. Takie mieszkania są po prostu znacznie droższe i nie każdy może sobie pozwolić na ponoszenie tego typu wydatków. Mieszkanie na przedmieściach jest świetną opcją dla rodzin. Można wówczas liczyć na większy komfort, ciszę, spokój i więcej zieleni. Nie mówiąc już o redukcji spalin i smogu. Niezwykle ważne jest przecież to, aby móc odpocząć po pracy z dala od miastowego zgiełku i móc w ciszy zabrać się za lekturę swojej ulubionej książki czy po prostu zrelaksować się.

 

Jeśli szukasz domu na obrzeżach miasta sprawdź ofertę dewelopera Dom Moich Marzeń - Domy w Baninie na sprzedaż!

 

A co z cenami?


Ceny mieszkań na przedmieściach są dużo tańsze niż tych znajdujących się w centrum. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na wykończenie lokum. Jest to idealna opcja dla osób, których życie bezustannie nie tętni ani też nie opiera się na licznych i różnorodnych rozrywkach. Jeśli mamy własny samochód i możemy liczyć na dobrze funkcjonującą sieć obwodnic, to wybór mieszkania na przedmieściach będzie strzałem w dziesiątkę. Infrastruktura na terenach podmiejskich też coraz bardziej się rozwija. Budowane są nowe drogi, do dyspozycji jest więcej kursów pociągów i autobusów oraz powstają nowe placówki edukacyjne, zakłady przemysłowe, centra sportowe, przychodnie, szpitale i centra handlowe.


Zainteresował temat?

2

4


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat