ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy warto kupić ekspres do kawy?

Piątek, 06 grudnia 2019 2606
Kawiarnia na każdym rogu to przywilej mieszkania w dużym mieście. Jednak nie musi to do razu oznaczać, że każdy jego mieszkaniec z radością wstanie wcześniej, by rano wypić ulubioną kawę przyrządzoną przez profesjonalistę. Alternatywą przydatną i w mieście, i na prowincji, jest ekspres do kawy. Kuchnia wyposażona w taki sprzęt stanie się miejscem, w którym rano wypijemy szybki espresso w piżamie, a po południu spotkamy się z przyjaciółmi przy deserze i ich ulubionych kawach. W naszym poradniku wyjaśniamy, czy warto kupić ekspres do kawy.

 

Kawowa różnorodność

 

Lubisz bardzo zróżnicowane gatunki kaw? Chcesz mieć możliwości parzenia kaw zarówno mlecznych, jak i czarnych? Dobrze przemyślany wybór ekspresu z pewnością Ci to umożliwi. Dlatego jeśli Twoja ulubiona kawa to aromatyczne espresso, zdecyduj się na ekspres ciśnieniowy – to dzięki niemu możesz przygotować włoskiego shota, a na jego podstawie takie klasyki jak cappuccino czy cafe latte.

 

Dla zwolenników kaw smakowych rodem z popularnych kawiarni sieciówkowych polecamy ekspres kapsułkowy. Działanie samego urządzenia jest banalnie łatwe, a cała tajemnica smaku Twojej ulubionej kawy tkwi właśnie w kapsułce – wybierz ulubioną, a najlepszą kawę smakową wypijesz we własnej kuchni. Oczywiście ekspres kapsułkowy umożliwia również zaparzenie tradycyjnej kawy espresso, a producenci stale wzbogacają ofertę dostępnych kaw kapsułkowych. Znajdziesz więc wśród nich nie tylko esencję dyniowego latte, ale również najlepsze mieszanki z Etiopii i Kolumbii.

 

Kawa to jednak nie tylko espresso, ale również powoli parzone kawy, zwane przez baristów „alternatywami”. W modnych kawiarniach specjaliści używają do tego takich akcesoriów, jak chemex, dripper czy aeropress. W domowych warunkach polecamy do tego prosty w obsłudze ekspres przelewowy. Zobacz, jakie ekspresy do kawy znajdziesz w Neo24. Dzięki niemu zaparzysz mocną, czarną kawę „po amerykańsku”. Czego do tego potrzebujesz? Grubo zmielonego ziarna, a w niektórych modelach potrzebne będą również papierowe filtry.

 

Omijanie kolejki

 

Zamawianie kawy w lokalu wiążę się z koniecznością oczekiwania – albo na swoją kolej, jeśli napoje zamawia się przy barze, albo na obsługę w lokalach, które taką posiadają. I w każdym wypadku na przyrządzenie kawy – czas oczekiwania uzależniony jest od liczby osób, które kawę zamówiły wcześniej. A w godzinach porannych może to trochę potrwać…

 

Ekspres w takim wypadku znacząco przyspieszy czas oczekiwania na kawę. Ba, będziesz czekać tylko na to, aż maszyna zakończy pracę. Wyposażając w ekspres do kawy własną kuchnię eliminujesz oczywiście również konieczność przebycia drogi do ulubionej kawiarni. Kawa do pracy? Parzysz napój, przelewasz do kubka termicznego i możesz cieszyć się smakiem kawy w drodze do szkoły lub pracy.

 

Nowoczesny wygląd

 

Nie bez znaczenia pozostaje również wygląd. Nowoczesne ekspresy do kawy prezentują się bardzo atrakcyjnie w modnym, nowoczesnym wnętrzu. Dobrze dobrane urządzenie nie tylko pozwoli Ci cieszyć się smakiem ulubionej kawy bez wychodzenia z domu, ale również wzbogaci wygląd Twojej kuchni.


Zainteresował temat?

2

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat