ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy warto inwestować we franki szwajcarskie?

Piątek, 24 marca 2017 3447
Międzynarodowe transakcje oraz częste wyjazdy za granicę, zarówno w celach biznesowych, jak i czysto turystycznych, wymagają korzystania z waluty obowiązującej w danym kraju. Można udać się w tym celu do stacjonarnego kantoru, jednak rozwój bankowości mobilnej znacznie ułatwia proces wymiany walut. Takie transakcje mają zdecydowanie więcej zalet. Dlaczego więc już teraz powinieneś zacząć korzystać z kantoru internetowego?

Jak działa kantor internetowy? 

Działanie kantoru internetowego jest bardzo proste, ale przede wszystkim szybkie. Po rejestracji w serwisie internetowym, wybierasz bank, w którym posiadasz aktywne konto. Jeżeli bank znajduje się na liście placówek, w których wybrany kantor posiada swoje rachunki, wymiana środków będzie trwała jedynie kilka minut. Aby dokonać wymiany, należy zrobić przelew na jedno z wirtualnych kont stworzonych w serwisie, a następnie dokonać wymiany przelanych środków na wybraną walutę. W przeciągu kilku minut środki znajdą się na wirtualnym koncie walutowym. Wszystko dzieje się bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach, a to i tak tylko niektóre z wielu zalet kantorów online. 

 

Bezpieczeństwo i wygoda 

Wszelki obrót finansami w Internecie wciąż wielu ludziom mylnie kojarzy się z oszustwami i niebezpieczeństwem. Aby internetowy kantor był legalny, jego działalność musi być wpisana do prowadzonego przez Narodowy Bank Polski rejestru działalności kantorowej. Również tak, jak w przypadku kantorów stacjonarnych, pracownicy muszą posiadać zaświadczenie o niekaralności. 

Ponadto, korzystając z internetowych kantorów, można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, m.in.: napadu rabunkowego, na który jesteśmy narażeni, opuszczając kantor stacjonarny z większą gotówką w portfelu czy kieszeni. Wymiany walut online eliminują również możliwość otrzymania fałszywych banknotów czy oszustw, których często dokonuje się podczas przeliczania banknotów w stacjonarnych punktach. 

Korzystanie z kantorów online jest również bardzo wygodne. Po pierwsze można z nich korzystać z każdego miejsca na świecie. Potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu oraz komputer lub inne urządzenie mobilne, np. telefon lub tablet. Nie tylko unikniesz kolejek i oszustw, ale także możesz dokonać wymiany każdego dnia tygodnia, o każdej porze dnia i nocy, również w święta. Jest to nie tylko znaczna oszczędność czasu, ale także ratunek w wielu awaryjnych sytuacjach. Dodatkowo korzystanie z takiego serwisu jest niezwykle proste i szybkie, co znacząco wpływa na komfort korzystania z kantorów online. 

 

Lepsze kursy walut i bardzo szybkie wymiany 

O tym, że w internetowych kantorach obowiązują zdecydowanie lepsze kursy walut, możesz przekonać się, porównując ceny w stacjonarnych kantorach i na przykład kurs franka w kantoronline.pl. Skąd bierze się taka duża różnica? Wynika ona ze znacznie niższego spreadu, czyli różnicy między ceną kupna a sprzedaży. O ile w stacjonarnych punktach spread ten wynosi 3%, o tyle internetowe kantory wynoszą one od 0,5% do 2%. Co ciekawe, w bankach wskaźnik ten wynosi nawet 10%. Więcej na ten temat znajduje się również w artykule https://pozabankowiec.pl/1961/dlaczego-juz-teraz-powinienes-zaczac-korzystac-kantoru-internetowego/.

 

Co jeszcze oferują swoim klientom kantory internetowe? Korzystając z serwisu można na przykład ustawić zlecenia wymiany. Oznacza to, że zlecone przez nas środki oczekują na wymianę, gdy waluta osiągnie odpowiedni kurs. Ponadto można ustawić SMSowe powiadomienia o kursach walut czy realizacji naszych zleceń. O zaletach internetowej wymiany walut najlepiej przekonać się rejestrując się w kantorze online już dziś. 


Zainteresował temat?

1

4


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat