Czy w parku Poniatowskiego powstanie kawiarnia?

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 06 marca 202152 4563
Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na wydzierżawienie części parku ks. Józefa Poniatowskiego. Zgodnie z jego warunkami u zbiegu ulic Żeromskiego i Parkowej ma powstać lokal gastronomiczny.
fot. piotrkow.pl

Pod koniec lutego w piotrkowskim magistracie odbył się przetarg, podczas którego wydzierżawiono - na 29 lat - nieruchomość w parku ks. J. Poniatowskiego. Działka ma 500 metrów kwadratowych i znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Parkowej i Żeromskiego.

- Już po zakończeniu rewaloryzacji parku księcia J. Poniatowskiego pojawiały się sygnały od piotrkowian, że jest potrzeba utworzenia małej gastronomii w okolicach parku. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom. Przygotowaliśmy miejsce i odpowiednią infrastrukturę - mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

Nowy dzierżawca będzie mieć do spełnienia szereg warunków związanych z nabytą nieruchomością. - Budynek, który zostanie postawiony na działce musi spełniać funkcję gastronomiczną. Winien mieć charakter zabudowy pawilonowej, parterowej jako uzupełnienie zagospodarowania zabytkowego parku i nawiązywać do istniejącej niegdyś w parku architektury ogrodowej – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Co ważne przyszły dzierżawca w wybudowanym lokalu gastronomicznym będzie musiał zorganizować ogólnodostępną toaletę. 

Kiedy może stanąć budynek? - Nowy dzierżawca podpisując umowę zobowiązuje się, że w ciągu roku od daty podpisania umowy uzyska stosowne pozwolenia bądź zgłosi budowę. W ciągu 3 lat nieruchomość ma być już zabudowana – podsumowują urzędnicy.


Zainteresował temat?

5

5


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jojo ~jojo (Gość)06.03.2021 10:54

Bardzo dobrze fajny pomysł ,polecam pojechać do Wejcherowa i zobaczyć jak tam to wygląda.Już dawno tego w parku było potrzeba.Kawka herbatka i dobre ciacho.

29


his. ~his. (Gość)06.03.2021 11:19

Tak, tak tego nam w Piotrkowie "najbardziej" potrzeba. A kilkaset metrów od tego miejsca zaczyna się wymagająca /prawie w całości/ generalnego remontu ulica Roosevelta .Żeby tak prezydent wychodził naprzeciw oczekiwaniu kierowców w zakresie utrzymania głównych dróg w mieście w dobrym stanie to by było najlepsze. Wyszukuje się tematów zastępczych a infrastruktura drogowa z roku na rok coraz gorsza. A jak tam tradycyjne lokale kawiarnie i restauracje do lata "wytrzymają"?
PS. Żeby tylko ta inwestycja nie zapoczątkowała "obcinania" parku kawałek po kawałku.

100


podstawa higieny ~podstawa higieny (Gość)06.03.2021 11:41

Najpierw stwórzcie, bo zrobić to nie zrobicie, toaletę z prawdziwego zdarzenia aby ludzie i dzieci nie załatwiali swoich potrzeb fizjologicznych po krzakach w parku i ogrodzie botanicznym. Wirusy, maseczki, epidemie, a zwykłego sracza brak.

90


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)06.03.2021 11:24

Ma ram być kebab i kawa z automatów. W sumie spoko rzecz

42


97-300 97-300ranga06.03.2021 11:13

Chętnie wypiję tam kawę .

25


Jurek ~Jurek (Gość)06.03.2021 10:46

Czy ty chodzi o budkę z kebabem

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat