Czy w Piotrkowie powstanie "szpilkostrada"?

Strefa FM Wtorek, 04 lutego 201443 7940
"Szpilkostrada" wzorowana na tej, która powstaje we Wrocławiu - takie rozwiązanie widziałaby radna Jadwiga Wójcik, np. na modernizowanej w ramach Traktu Wielu Kultur ulicy Starowarszawskiej w Piotrkowie.

Chodzi o gładką nawierzchnię granitową ułatwiającą poruszanie się osobom niepełnosprawnym, matkom z wózkami dziecięcymi czy kobietom chodzącym na wysokich obcasach, które często w kostce zostawiają fleki.
- Nie powtórzymy błędu z tzw. Krzywdy, ale musimy dostosować się do zaleceń konserwatora zabytków- tłumaczy tymczasem Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w piotrkowskim magistracie.

- Standard wykonania nawierzchni granitowej na ulicy Starowarszawskiej będzie taki, jak na ulicach sąsiednich: Farnej, Grodzkiej, Sieradzkiej. Nie powtórzy się „kostka” z Parku Jana Pawła II. Starowarszawska będzie miała dwa różne projekty. W części objętej murami obronnymi będzie to kostka granitowa na jezdni i chodnikach, w dalszej części będzie asfalt i kostka typu "starobruk". Takie są zalecenia konserwatorskie – mówiła Małgorzata Majczyna.

Na wrocławskim rynku „szpilkostrada” ma powstać do połowy przyszłego roku.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

JM ~JM (Gość)04.02.2014 14:59

Widziałem ostatnio bardzo fajny film o wielokulturowości Piotrkowa - czemu tego nie promujecie? Jak już wydaliście miliony na granit, to wykorzystajcie to wszelkimi sposobami, bo nigdy nie wróci się ta inwestycja, jak będziecie pasa pod szpilki robić. Trochę rozsądku proponuję...

32


... ~... (Gość)04.02.2014 12:47

Na Starowarszawską kobiety w szpilkach nie chodzą i chodzić nie będą, bo ciężko się na obcasach ucieka przed dresiarzami z bramy o_O

101


Zanzi ~Zanzi (Gość)04.02.2014 12:41

"Frei-Petrikau" napisał(a):
5-7 lat temu fajnie było na Słowackiego wszystko można było kupić. Dziś tylko leki i kredyt zaciągnąć, a i jeszcze na tace dać i raz w roku osłów przy ośle zobaczyć.

Dziwnie nie pasuje, co napisałeś, do tego, jak starają mi się przedstawić nasze miasto obecne władze i ich poplecznicy ;)

31


Frei Petrikau ~Frei Petrikau (Gość)04.02.2014 12:26

"Obserwator-DWA" napisał(a):
Pani Radna osiągnęła swój cel, bo się o Niej pisze. Natomiast jak zrobiona zostanie kolejna ulica na Starym Miescie w takim standarcie i jakości jak Sieradzka, Szewska, lazienna Mokra i inne to bedzie to naprawde dobre rozwiązanie.


Nie rozumiem Ciebie. Stwierdzasz, że dobre wykonanie ulicy, jezdni jest czynnikiem przyciągającym biznes i klienta?
Nie mogę pojąć takiego rozumowania sprawy i to nie tylko Twojego. Takich opinii, że to ulica przyciąga ww. podmioty jest błędne.
Niskie koszta funkcjonowania DG oraz niskie koszta korzystania z dostępnych DG przez klienta (darmowy parking itd.) to są czynniki, które powodują rozwój ulic, dzielnic, miast.
Natomiast położenie betonu to efekt rozwoju miasta tj. efekt zarabiania pieniędzy nie łupienia przedsiębiorców. Więcej firm więcej w kasie.
W PTB nie zauważyłem myślenia nieporajd z UM by w tym kierunku podążali raczej w kierunku świńskiej uczty kosztem mieszkańców.
Pamiętacie jak 5-7 lat temu fajnie było na Słowackiego wszystko można było kupić. Dziś tylko leki i kredyt zaciągnąć, a i jeszcze na tace dać i raz w roku osłów przy ośle zobaczyć.

40


 Także starsze osoby ~ Także starsze osoby (Gość)04.02.2014 12:22

bezpiecznie czują się na równych gładkich nawierzchniach i chętnie po nich spacerują.A ten KONSERWATOR to szkodnik przedpotopowy, Powinien go zastąpić ktoś, kto wie jak chronić i odnawiać zabytki w 21wieku.Dzięki takiemu konserwatorowi popadają w ruinę następne budyni w mieście

20


szczepan ~szczepan (Gość)04.02.2014 11:55

Cytuję:
Matki z dziećmi? Sądzę, że w mieście takich matek z dziećmi do 3 roku jest góra 5-6 tys.

Myśle, że jesteś zbyt optymistyczny w swoich wyliczeniach, jeśli by miało to być 6 tys. to oznaczałoby, że rocznie przybywa nam 2 tys. dzieci, w rzeczywistości jest to ok. 700 niestety (zgodnów więcej). Te chodniki to raczej dziadkom z laskami się przydadzą niestety...

32


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)04.02.2014 10:39

Na pewno Starowarszawska będzie miejcem, gdzie chętnie zaglądać będą matki z dziećmi. Gratuluję myślenia.

41


dziad ~dziad (Gość)04.02.2014 10:38

Macie nową nawierzchnie z granitu co nie jedno miast może pozazdrościć to jeszcze k...a NARZEKACIE cholerni piotrkowianie.

16


Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)04.02.2014 10:28

Pani Radna osiągnęła swój cel, bo się o Niej pisze. Natomiast jak zrobiona zostanie kolejna ulica na Starym Miescie w takim standarcie i jakości jak Sieradzka, Szewska, lazienna Mokra i inne to bedzie to naprawde dobre rozwiązanie.

30


Frei Petrikau ~Frei Petrikau (Gość)04.02.2014 09:51

Zadać należy pytanie o opłacalność tego głupiego pomysłu.
Matki z dziećmi? Sądzę, że w mieście takich matek z dziećmi do 3 roku jest góra 5-6 tys. Z czego 50-80% nie skorzysta z tego Traktu Wielu Kpin (jedynie odcinek od Świątyni Czci Pana do Dworca może mieć jakieś 50% obłożenie w sezonie letnim). Odcinek od Rynku do Świątyni to 20%-30%.
Policzmy zatem tylko 1200-3000 matek wykorzysta to cudo.
Z czego połowa spędzi czas na Słowackiego 600-1500. Starowarszawska, Rynek to raptem 240-600 osób.
Koszt inwestycji jest niegospodarnością, a Pani nieporadna Wójcik nie policzyła jeszcze kosztów złamań kończyn, za które UM będzie płacił.
Swoją drogą ściąganie klienta i inwestora wykładaniem jezdni, chodnika to KABARET nie wiem czy płakać nad tym czy śmiać się z politowaniem nad głupotą ludzi w Radzie Miasta.
Słomy przywieź, paszy dać, spaś i sprzedać za 8mc.
PS: Dla intelektualistów z UM (boże) może lepiej w strefie wyburzeniowej miasta zrobić strefę bez podatkową od nieruchomości i DG.
Sprawdzić czy takie rozwiązanie przyniesie korzyści z PIT i przełoży się na korzyść miasta. Bo jednak sorry chodnik to każdy burak potrafi położyć.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat