Czy w Piotrkowie powstanie "szpilkostrada"?

Strefa FM Wtorek, 04 lutego 201443 7941
"Szpilkostrada" wzorowana na tej, która powstaje we Wrocławiu - takie rozwiązanie widziałaby radna Jadwiga Wójcik, np. na modernizowanej w ramach Traktu Wielu Kultur ulicy Starowarszawskiej w Piotrkowie.

Chodzi o gładką nawierzchnię granitową ułatwiającą poruszanie się osobom niepełnosprawnym, matkom z wózkami dziecięcymi czy kobietom chodzącym na wysokich obcasach, które często w kostce zostawiają fleki.
- Nie powtórzymy błędu z tzw. Krzywdy, ale musimy dostosować się do zaleceń konserwatora zabytków- tłumaczy tymczasem Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w piotrkowskim magistracie.

- Standard wykonania nawierzchni granitowej na ulicy Starowarszawskiej będzie taki, jak na ulicach sąsiednich: Farnej, Grodzkiej, Sieradzkiej. Nie powtórzy się „kostka” z Parku Jana Pawła II. Starowarszawska będzie miała dwa różne projekty. W części objętej murami obronnymi będzie to kostka granitowa na jezdni i chodnikach, w dalszej części będzie asfalt i kostka typu "starobruk". Takie są zalecenia konserwatorskie – mówiła Małgorzata Majczyna.

Na wrocławskim rynku „szpilkostrada” ma powstać do połowy przyszłego roku.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

czujący ~czujący (Gość)04.02.2014 20:33

"pani radna" niech się zajmie brakiem mieszkań bo rzeczywistość krzyczy
a na spacery niech zakłada pepegi, albo gumofilce

20


mieszkaniec mieszkaniecranga04.02.2014 19:16

"s123" napisał(a):
1wiek .A

i dobrze niech odnawiają, remontują, ulepszają, ale niech nie zapominają, że mieszkańcy grodu mieszkają nie tylko na rynku, ba większość z rynku już dawno uciekła/została wygoniona i tam co krok tylko banki i sklepy. Mieszkańcy nie maja bólu, że rynek nareszcie jakoś wygląda, ale że władza piotrkowska nie dba o tutaj zamieszkujących (coraz to wyższe podatki, brak inwestycji poza centrum miasta, remonty dzielone na kilkanaście odcinków, robionych latami, zamiast raz a porządnie w przypadku dłuższych ulic nie znajdujących się w centrum i na głównych szlakach- chociaż taka Roosevelta to jest głównym szlakiem, a wygląda jakby po wojnie. Za to Słowaka, któryś to remont generalny w tym 10-leciu - a tam to prawie tylko same banki zdaje się).

32


:))) ~:))) (Gość)04.02.2014 19:02

Lecz się na głowę !

21


Piotr Piotrranga04.02.2014 18:43

W XVIII wieku to Rynek wyglądał tak: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1059757

11


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)04.02.2014 18:41

A czemu do artykułu daliście stare zdjęcie? Wstydzicie się dać aktualne?

31


s123 ~s123 (Gość)04.02.2014 17:33

10 lat temu rynek przypominał 18wiek ,dziś wygląda na 21wiek .A wy mieszkańcy tego ładnego miasta tylko NARZEKACIE i rozliczacie .Albo co by było gdyby.... Nie umiecie się cieszyć tym co macie!

27


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)04.02.2014 15:55

"(**)" napisał(a):
Lepiej gdyby WŁADZE zajeli sie pasażerami MZK którzy to teraz nie mają czym z rana dojechać do pracy!!!!!!!!!!!!!

niestety znam ten ból codziennie

40


nike ~nike (Gość)04.02.2014 15:54

Pani radna Wójcik ma rację, ulicami wyłożonymi kostką nie da się chodzić. Dotyczy to również ulicy Sieradzkiej, Grodzkiej i innych. Szkoda, że Pani Majczyna nie wie, że kostka ta nadaje się tylko do jazdy samochodem, a nie do chodzenia!!!!

30


mieszkaniec mieszkaniecranga04.02.2014 15:17

Zamiast układać marmury lepiej zerwać całkowicie nawierzchnię i położyć jakieś kładki drewniane oraz odkryty rynsztoczek, konserwator będzie zadowolony bo będzie cały rynek w stylu wczesnego średniowiecza. Dresom i cyganom się spodoba. Kobiety i matki z dziećmi tam nie chodzą, jak już to na popijawę na rynku raz do roku.
Remont uliczek rynku i samego rynku został stanowczo przepłacony, ale cóż poradzić jak ważniejszy przyjezdny raz do roku niż normalny mieszkaniec miasta. Niech już skończą w końcu remont tych kilku ulic wg. już istniejących planów i się w końcu wezmą za inne części miasta - np Rolniczą (która to została zaplanowana na 2 lata, jakby nie można tego było zrobić w pół roku maksymalnie, ale nie trzeba podzielić na kilka etapów, żeby każdy wykonawca danej części miał możliwość pobrania większej ilości gotówki od miasta; jest to też znakomita sposobność do denerwowania mieszkańców nie tylko Rolniczej przez 2 lata, albo i dłużej - hałas, wrzawa robót, rozkopane odcinki, ciągłe remonty). Może jeszcze będą robić tak jak swego czasu na odcinku Świerczowskiej od Włókienniczej do Świerczowa, przypomnijmy, asfalt zalewali w ciągu 3-4 lat kawałkami po 150-200 metrów na odcinku 500 metrów (w między czasie jeszcze łatali niemodernizowane odcinki metodą smoła-kamyczki-but, którą to metoda wytrzymała może 2 miesiące to max za każdym razem), najpierw kawałek środkowy, potem kawałek od kawałka środkowego w kierunku ul Świerczów (też ze 150-200 metrów nie więcej), a teraz planują w tym roku załatać tą sama metodą odcinek od Włókienniczej do kawałka środkowego (również odcinek 150-200 metrów, który pamięta czasy towarzysza Gierka chyba; z tym że to plany które mogą odwlec się do następnego roku tak jak z każdym modernizowanym wcześniej kawałkiem ul Świerczowskiej). A do tego jeszcze PWiK nieźle zdewastował odcinek Świerczowskiej od Włókienniczej do Przedborskiej i pewnie też nowy dywanik asfaltowy będzie robiony etapami bo trzeba przepłacić przecież i podenerwować (o ile będzie bo przecież można zostawić tak jak jest i niech mieszkańcy złorzeczą). Zresztą Zalesicka to samo, kawałek zrobiony, ale co z resztą? Tak jest chyba na każdej ulicy dłuższej niż POW od Wojska Polskiego do Grota-Roweckiego.

Komentarz był edytowany przez autora: 04.02.2014 15:20

22


(**) ~(**) (Gość)04.02.2014 15:16

Lepiej gdyby WŁADZE zajeli sie pasażerami MZK którzy to teraz nie mają czym z rana dojechać do pracy!!!!!!!!!!!!!

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat