Czy w Piotrkowie powstanie "szpilkostrada"?

Strefa FM Wtorek, 04 lutego 201443 7897
"Szpilkostrada" wzorowana na tej, która powstaje we Wrocławiu - takie rozwiązanie widziałaby radna Jadwiga Wójcik, np. na modernizowanej w ramach Traktu Wielu Kultur ulicy Starowarszawskiej w Piotrkowie.

Chodzi o gładką nawierzchnię granitową ułatwiającą poruszanie się osobom niepełnosprawnym, matkom z wózkami dziecięcymi czy kobietom chodzącym na wysokich obcasach, które często w kostce zostawiają fleki.
- Nie powtórzymy błędu z tzw. Krzywdy, ale musimy dostosować się do zaleceń konserwatora zabytków- tłumaczy tymczasem Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w piotrkowskim magistracie.

- Standard wykonania nawierzchni granitowej na ulicy Starowarszawskiej będzie taki, jak na ulicach sąsiednich: Farnej, Grodzkiej, Sieradzkiej. Nie powtórzy się „kostka” z Parku Jana Pawła II. Starowarszawska będzie miała dwa różne projekty. W części objętej murami obronnymi będzie to kostka granitowa na jezdni i chodnikach, w dalszej części będzie asfalt i kostka typu "starobruk". Takie są zalecenia konserwatorskie – mówiła Małgorzata Majczyna.

Na wrocławskim rynku „szpilkostrada” ma powstać do połowy przyszłego roku.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)06.02.2014 10:15

"97300" napisał(a):
Nie wiem co Ty bierzesz ale podoba mi się działanie, pacanie. Stop komunie!


Ty nie wiesz co to Bóg Honor Ojczyzna za to wiesz odnosnik tych trzech wyrazów - Ksiadz , Po trupach byle do żłoba , Mam ją gdzieś :(((

40


ares1 ~ares1 (Gość)06.02.2014 10:04

"97300" napisał(a):
Stop komunie!


Ty i tobie podobni dokonali rozbioru Polski i jeszcze sie z tego cieszycie?!

40


Zanzi ~Zanzi (Gość)06.02.2014 10:00

"97300" napisał(a):
wszystkich pozytywnie myślących i piszących o EP posądzasz Ty i kilku innych "top komentatorów" powiązania z UM

Nie wszystkich, a tę konkretną panią, bo ją znam :)

"97300" napisał(a):
nie potraficie merytorycznie polemizować

Odezwał się miszcz merytorycznego polemizowania :)

30


97-300 97-300ranga06.02.2014 09:54

"Zanzi" napisał(a):
Uwielbiam takie określenia, które znaczą wiele, a jednocześnie nie znaczą nic :) jak zawsze pozdrawiam Panią z UM :)

Brak wyobraźni powoduje chyba że wszystkich pozytywnie myślących i piszących o EP posądzasz Ty i kilku innych "top komentatorów" powiązania z UM, to jest chore, nie potraficie merytorycznie polemizować tylko wszędzie węszycie spisek, towarzysze. Już kiedyś to przerabialiśmy. Stop komunie!

03


Zanzi ~Zanzi (Gość)06.02.2014 08:59

"44" napisał(a):

Odpowiadasz jak polityk, któremu zadano trudne i niewygodne pytanie ;) Fajnie, że tak uparcie promujesz nasze miasto, ale rzeczywistość jest taka, że ono powoli umiera, pod wieloma względami, wystarczy się rozejrzeć. Wiele "imprez miastowych" z roku na rok jest na coraz gorszym poziomie, na odwal się, byle mieszkańcy się odczepili i nie marudzili ;)

"44" napisał(a):
czytają dobre książki i oglądaja dobre filmy

Uwielbiam takie określenia, które znaczą wiele, a jednocześnie nie znaczą nic :) jak zawsze pozdrawiam Panią z UM :)

Komentarz był edytowany przez autora: 06.02.2014 09:07

20


44 ~44 (Gość)05.02.2014 14:57

Zanzi napisała: "To jest absolutnie nie na temat...".
Odnoszę wrażenie, że mój komentarz nie został przeczytany w całości lub ewentualnie został przeczytany nieuważnie. Odniosłem się do komentarza "ares1". Oczywiście - ze względu na ilość miejsca i czasu - w sposób ogólny, ale wskazałem wyraźnie miejsca, gdzie można poszukać informacji szczegółowych. Problem - jak się domyślam - polega na tym, że, żeby coś znaleźć, trzeba poszukać, a żeby poszukać musi się chcieć szukać. Niestety (a może na szczęście :-) wielu z piszących tu komentarze bardziej chce się narzekać niż działać (przez działanie rozumiem również szukanie - najlepiej z włączoną opcją "zaawansowane"). Młodzi siedzą w Fokusie, bo chcą siedzieć w Fokusie. Ja znam wielu młodych ludzi, którzy trenują dyscypliny sportowe, uczą się gry na instrumentach, uczą się śpiewać i tańczyć, biorą udział w zajęciach teatralnych, biorą udział w rajdach, wycieczkach po mieście i grach miejskich organizowanych przez PTTK i CIT, uczą się malować, rysować, rzeźbić i fotografować, chodzą na koncerty i wystawy, czytają dobre książki i oglądaja dobre filmy. Znam też młodych ludzi, którzy z pasją organizują zajęcia dla innych młodych ludzi - zupełnie bezinteresownie po prostu z pasji i z chęci działania i z potrzeby dzielenia się z innymi swoimi umiejętnościami.
Ani miasto, ani ja, ani Ty, nie jesteśmy od tego, żeby odbierać Fokusowi "klientelę". Każdy ma wolny wybór i wzorce do naśladowania i swoje autorytety. Jeśli w człowieku nie ma nawet ziarenka wewnętrznej potrzeby kreowania pozytywnej rzeczywistości, to nic tego nie zmieni. Zdecydowanie większe o Piotrkowa i posiadające wielokrotnie bogatszą ilościowo i jakościowo ofertę dla mieszkańców miasta takie jak Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań czy Wrocław (że o Londynie, Tokie i Paryżu nie wspomnę :-)też mają swoje "Fokusy" i swoich krytykantów dla których jest ważne tylko to, że nic nie jest ważne i przekonanie, że nic się nie dzieje, a oni przecież tyle by chcieli... Miasto, to nie tylko administracja, ciągi komunikacyjne i substancja mieszkalna. Miasto to też ludzie. Jednym się chce coś robić i robią. Czasem im wyjdzie, czasem nie, ale ważni są Ci, którzy robią coś pozytywnego i trzeba z nimi trzymać. A malkontentom trzeba tylko współczuć - im, bez względu na to, co będzie się działo i tak nigdzie nie będzie dobrze.

23


Zanzi ~Zanzi (Gość)05.02.2014 12:00

"44" napisał(a):
czy czasem nie wystarczy ze znajomymi usiąść przy kawie, piwie lub lampce wina i w spokoju, ze sobą pobyć i pogadać twarzą w twarz bez pośrednictwa klawiatur, monitorów i tzw komunikatorów i mediów społecznościowych. Do takich ludzkich spotkań i pogawędek nie jest wszakże potrzebne żadne masowe, ani kameralne wydarzenie.

To jest absolutnie nie na temat. Spotkania z przyjaciółmi dla samego spotkania, to na dobrą sprawę można zorganizować wszędzie. Pójść do barów czy na dyskoteki też można wszędzie. Ale czym Piotrków może pochwalić się jako miasto? Tyle "siędzieje", że młodzi siedzą w Focusie ;)

"44" napisał(a):
Ty potrzebujesz i chcesz narzekać, i nawet jestem przekonany, że w Twoim przypadku całe to moje pisanie pójdzie i tak "na darmo". Ale trudno, nikt nie mówił, że będzie łatwo :-)
Pozdrawiam.

Jestem ciekawa, jak się odnosisz do tematu pisania pod wieloma nickami... ;) jak zawsze pozdrawiam ;)

31


97-300 97-300ranga05.02.2014 11:27

"Piotrkowianin" napisał(a):
Jak to co? Zaparkowane wszędzie samochody.

Tak, parkujące samochody to plaga na rynku i okolicznych uliczkach,wieżdża tam kto tylko chce i nikogo to nie obchodzi.

11


ares1 ~ares1 (Gość)05.02.2014 11:12

"97300" napisał(a):
Pytasz sam siebie i sam sobie odpowiadasz, proszę Cię zmień lekarza ten od dawna już Ciebie oszukuje


Wiem że jestes w pracy i czytasz pobieżnie.Ale poza UM masz w domu komputer zeby przeczytac to jeszcze raz na spokojnie?Może wtedy zrozumiesz :))) Choć szczerze wątpie :(((

41


97-300 97-300ranga05.02.2014 11:09

"ares1" napisał(a):
Ja pytam o atrakcje miasta na dzień dzisiejszy.Nie ma takowych!

Pytasz sam siebie i sam sobie odpowiadasz, proszę Cię zmień lekarza ten od dawna już Ciebie oszukuje!

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat