Czy w Piotrkowie powinien powstać odkryty basen?

Strefa FM Środa, 07 lipca 202138 5218
O potrzebę powstania odkrytego basenu w naszym mieście pytali słuchaczy radia Strefa FM prowadzący wtorkowy magazyn Magiel. Dyskusja ta powraca w każde wakacje, a piotrkowianie licznie się w tym temacie wypowiadali także w tym roku. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również opozycyjną radną oraz dyrektora OSIR-u.
W Tomaszowie Maz. odkryty basen funkcjonuje na terenie tamtejszego ORDN | fot. ORDN Tomaszów Maz.

 

- Co roku, kiedy temperatura osiągnie 30 stopni to ten temat wraca i piotrkowianie marzą, żeby iść na taki basen. Marzą i wspominają także czasy, kiedy ten basen istniał. Niestety władze miasta nie potrafią korzystać z pieniędzy unijnych i to jest wielka strata – mówi Marlena Wężyk – Głowacka. - A daleko nie trzeba patrzyć... w Lisowicach koło Koluszek powstało kąpielisko, gdzie jest zalew, dwa baseny, zjeżdżalnie, restauracje, park linowy i wypożyczalnia sprzęt wodnego – dodaje radna.


Do sprawy powstania odkrytego basenu odniósł się także Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Wszyscy widzimy, że sytuacja wokół nas zmienia się dynamicznie i obecnej mamy pandemię i te wyniki, które braliśmy wcześniej pod uwagę nie są już aktualne. Frekwencja, koszty, wydatki – to wszystko się pogmatwało, ale potrzeba na pewno istnieje, przypominamy sobie o niej zwłaszcza wtedy, kiedy słońce przygrzewa – mówił.


Robert Gala i Krzysztof Żołądek, prowadzący Magiel przypomnieli dyrektorowi OSIR jego wypowiedź z roku 2017 dla portalu epiotrkow.pl. - Duża i mała sezonowa niecka basenowa to koszt ok. 400 tys. Jeżeli chcielibyśmy dwie duże niecki i małą, do tego jakieś dodatkowe atrakcje i całą infrastrukturę to koszt wyniósłby maksymalnie 1 mln zł. Nie jest to na tyle dużo, by było nierealne, dlatego spróbuję się z tym zmierzyć, kiedy miasto będzie dzielić wolne środki. Oczywiście to zależy od woli samorządu, radnych i prezydenta. To nie byłaby jakaś potężna budowla z fundamentami. Chodzi o rozkładaną konstrukcję na stelażu z podestami. Basen byłby 25-metrowy z 6 torami. Podobne rozwiązanie zastosowano w Toruniu, tam świetnie się to sprawdziło – mówił wówczas.


- To rozwiązanie jest nadal brane pod uwagę – odpowiedział Leszek Heinzel. - Możemy być pewni, że taki basen w przyszłości powstanie – dodał.


Niestety ze względu na mniejsze wpływy do miejskiego budżetu spowodowane m.in. epidemią oraz znacznym wzrostem wydatków na edukację raczej nie nastąpi to szybko.

 

Dyskusję internautów pod profilem Magla na FB możesz przeczytać TUTAJ.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

asdfg ~asdfg (Gość)08.07.2021 09:04

Taki basen to dziura bez dna.
Działa mniej niż pół roku, a nie zwróci się nigdy i trzeba będzie dotować latami.
Gdyby to było opłacalne, to prywatny biznes by się za to wziął.

55


Same plusy ~Same plusy (Gość)08.07.2021 19:54

Tak. Woda tylko ze studni nr 5 w Uszczynie, co to chojak pragnie....

20


Socjopata ~Socjopata (Gość)08.07.2021 15:21

Oczywiście że powinien. Zamiast wody wlać szczepionki i otworzyć tylko dla nieszczepieńców.

03


Loki ~Loki (Gość)08.07.2021 12:49

Leszek na kolejnym różańcu jak będziesz w PT ( bo w Moszczenicy nie mają ) to może skrzykniesz radnych i się uda

40


władek ~władek (Gość)08.07.2021 11:48

Basenów się zachciewa a komu to potrzebne są dwa i basta.Lepiej postawić kolejny nowy kościół.Ludzie będą mieli się gdzie pomodlić a nie tak jak teraz wszędzie tłok że wejść nie można.A dzięki opiece naszej kochanej jedynie słusznie rządzącej PARTII ludzi będzie przybywać.

22


Wqwiony ~Wqwiony (Gość)07.07.2021 16:35

Były 2 na Żwirkach i na Dmowskiego. To polityka lewacka spowodowała pozbycie się tych placówek.

134


his. ~his. (Gość)08.07.2021 08:37

Porządny basen odkryty. Co to dzisiaj oznacza? To nie rok 1980. Koszt pewnie grubo powyżej 30/40 mln. Dlatego tak dużo? Bo jak widać po innych obiektach w różnych częściach Polski tego typu to już musi być kompleks. Wtedy to może być rentowne. A więc miasto bez pozyskania środków zewnętrznych unijnych czy w jakiejś spółce środki materialne musi uzyskać. Ale o to się trzeba starać. A obecne władze są ....gorzej niż niemowlak w tym zakresie bezradne.

60


gddg ~gddg (Gość)08.07.2021 08:57

Przecież już jest w Piotrkowie odkryty basen - w fontannie na Krzywdzie

60


Eii ~Eii (Gość)07.07.2021 23:12

Wzrost wydatkow na edukacje a wynikow brak

41


Jjjjjjjbb ~Jjjjjjjbb (Gość)08.07.2021 06:01

A na drogę koło Bugaju to jest jest dobrze kiedy kasę lokuje się w cos co nie jest do końca przemyślane

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat