Czy w Piotrkowie Trybunalskim będzie tylko jeden oddział wewnętrzny?

ePiotrkow Wtorek, 30 lipca 201954 5661
Jak już wielokrotnie informowaliśmy przedstawiciele Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim wypowiedzieli Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, co oznacza, że oddziały funkcjonujące w ramach sieci szpitali - czyli Noworodków i Położniczo-Ginekologiczny - będą tam otwarte tylko do końca okresu wypowiedzenia umowy, czyli do końca września. Później mogą zostać przeniesione do drugiego piotrkowskiego
szpitala przy Rakowskiej. W sieci znajduje się jednak również oddział wewnętrzny, ten jednak dyrektor szpitala przy Roosevelta chciałaby zachować, podpisując odrębny kontrakt. Wszystko wskazuje jednak na to, że nieco inne plany mają przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.

W tej chwili w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonują dwa oddziały wewnętrzne, jeden w PCMD i jeden w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika. Niebawem może się to jednak zmienić.

 

Otrzymaliśmy stanowisko członków rady społecznej SSW im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, w którym wyrażają pełne wsparcie dla działań, które przyczynią się do kontynuacji i dostępności do świadczeń na rzecz mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Mówimy o świadczeniach, z których udzielania zrezygnowało PCMD, przypomnę, że jest to prowadzenie oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z poradnią ginekologiczną, neonatologicznego, kardiologicznego, internistycznego, a także udzielania świadczeń w poradniach specjalistycznych oraz w ramach nocnej świątecznej pomocy. Stanowisko członków rady jest zatem zbieżne ze stanowiskiem dyrektora łódzkiego NFZ, który proponuje rozszerzenie działalności Szpitala Wojewódzkiego właśnie o tego rodzaju świadczenia jak poradnie specjalistyczne i oddziały w ramach zwiększania na przykład liczby łóżek kardiologicznych i internistycznych, takie możliwości ten szpitala ma. Łódzki NFZ będzie współpracował w tej sprawie z marszałkiem województwa, wojewodą łódzkim i dyrektorem SSW im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, tak abyśmy zgodnie z przepisami prawa mogli zapewnić mieszkańcom dostęp do leczenia, przede wszystkim na oddziale położniczo-ginekologicznym, bo to świadczenie jest priorytetowe dla pań z powiatu piotrkowskiego - powiedziała nam Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.

 

Co na to przedstawiciele szpitala przy ulicy Roosevelta? Jak się okazuje, chcieliby, aby mimo wypowiedzenia umowy ryczałtowej, oddział wewnętrzny pozostał w tym szpitalu. Ich zdaniem działalność oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu przy ul. Roosevelta jest bardzo istotna z punktu widzenia zapewnienia dostępu do świadczeń internistycznych mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego, ponieważ w samym tylko 2018 roku hospitalizowanych tam było ponad 1600 pacjentów, a zapotrzebowanie społeczne na takie usługi nieustannie wzrasta. Ich zdaniem mapa potrzeb zdrowotnych w zakresie lecznictwa szpitalnego dla województwa łódzkiego wskazuje na systematyczny wzrost liczby hospitalizacji w oddziałach internistycznych. Podkreslają tez, ze oddział ten posiada wszelkie zasoby: kadrowe, lokalowe i sprzętowe do realizacji świadczeń na bardzo dobrym poziomie. W oddziale pracuje wykwalifikowana kadra medyczna, zarówno lekarzy ( jest ich tam 10 i posiadają specjalizacje w dziedzinie chorób wewnętrznych i kardiologii), jak i pielęgniarek - czytamy w oświadczeniu, przesłanym do naszej redakcji przez przedstawicieli PCMD w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.08.2019 22:38

Ja tylko pytam. Nie oskarżam bo nie mam do tego podstaw ani dowodów. Może ktoś odpowie tak poporstu. Przejrzyście jak to PSL zapowiada co kampanie wyborczą?

10


gość ~gość (Gość)01.08.2019 16:39

Do gość 123... retoryka wypowiedzi, składnia zdania oraz zaprzeczenia że to nie Pani, ewidentnie wskazują że dział prasowy placówki na Roosevelta działa prężnie nawet po godzinie 15.30! PANI KOCHANA RZECZNIK PRASOWY Szpitala bardzo proszę powiedzieć nam wszystkim. Jaki cel był w remontowaniu klatki schodowej szpitala, kiedy wiadomo było że placówka jest mocno zadłużona? Jak duże oszczędności mogą być w przychodni nr 4 na ogrzewaniu w stosunku do kolejnych dziesiątek, może setek tysięcy złotych wydanych na ocieplenie i elewacje?! Czy termomodernizacji Przychodni nr 4 nie można było odwlec w czasie aby nie zwiększać długu Szpital?

10


gość ~gość (Gość)01.08.2019 00:22

Nie pomogło zabranie szpitalowi z Rakowskiej oddziału,
To jest właśnie PSL, nie znają się na niczym.

31


gość ~gość (Gość)31.07.2019 12:12

Do gość 123..... Ustaw PiSowska. Zgadza się! Ale robienie remontu generalnego klatki schodowej szpitala!? Ocieplanie budynku w momencie kiedy już wiemy że jest spory dług? Ocieplanie przychodni na ul. AK kiedy wiemy że do września wystarczy pieniędzy na wypłacalności placówki? Kupowanie nowych samochodów do celów służbowych dla Pani p.o. dyrektora i (jak sami powiedzieli) "do dyspozycji personelu"? Czemu ma to służyć? Odpowiedz mi proszę bo widzę że w każdym wpisie bronisz dyrekcji i starostwa niczym nowa rzeczniczka prasowa PCMiD! A może to Pani?!

42


gość ~gość (Gość)31.07.2019 12:13

Parę lat temu już się mowilo na mieście że chcą tam zrobić dom starców. No i zrobią.

21


gość5 ~gość5 (Gość)31.07.2019 12:00

Kto podejmował decyzje w sprawie działalności tego szpitala, ten powinien ponieść odpowiedzialność !!! Kto decydował o stanowiskach kierowniczych w tym szpitalu ????? Zawinili dyletanci !!!!!! Sprawdzenie, kto doprowadził do takiej sytuacji nie jest trudne........wystarczy zbadać, od kiedy zaczęło się pogarszać i kto podejmował złe decyzje.

41


gość ~gość (Gość)31.07.2019 11:50

Oddział internistyczny na Rosvelta powinien być ale z tymi lekarzami co musieli stamtąd odejsc bo ci co są tam teraz do niczego się nie nadają gdzie dr Bęben gdzie dr Jakubiak najlepsi fachowcy odeszli oddział to lekarze do których pacjenci maja zaufanie zniszczyli dobrą opiekę lekarską a teraz tojuz nie ma o co kopi kruszyć za późno zresztą do tej dyrekcji nikt porządny nie przyjdzie

20


sis ~sis (Gość)30.07.2019 14:23

Tak właśnie PSL doprowadził do całkowitej likwidacji szpitala, pewnie mają już kupca na szpital za marne grosze jakiś znajomek PSL-u kupi go!!!

184


no,no,... ~no,no,... (Gość)31.07.2019 08:30

PSLowce nie panują już nad niczym. Teraz zwijają szpital!

52


oko ~oko (Gość)31.07.2019 08:33

Szpital powiatowy w upadku a pani Eliza ma nowy samochód. Zielony model zarządzania.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat