Czy w Czarnocinie powstanie Klub Malucha?

ePiotrkowRegion Wtorek, 04 lutego 20201 872
Gmina Czarnocin rozważa możliwość otwarcia Klubu Malucha na swoim terenie. Opieka w klubie miałaby być sprawowana nad dziećmi w wieku od ukończenia 1. roku życia do zakończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 lata. Do 20 lutego trwa zbieranie anonimowych ankiet od rodziców, którzy byliby zainteresowani taką opieką już od 1 września 2020 r.
fot. pixabay

Ankietę można pobrać ze strony internetowej lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Czarnocin. - Zebrane informacje pozwolą ocenić zapotrzebowanie na usługi związane z opieką nad dziećmi w wieku do 3 lat na terenie gminy i podjęcie odpowiednich decyzji – mówi wójt Roman Miksa.

 

Aby mógł funkcjonować w gminie taki klub, niezbędni będą również opiekunowie, których Urząd Gminy już w tej chwili zaprasza do kontaktu. Opiekunem może być osoba posiadająca kwalifikacje: pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego, pedagoga społeczno-wychowawczego, pedagoga wczesnej edukacji, terapeuty pedagogicznego; mogą się również zgłaszać osoby, które ukończyły studia na kierunku wczesne wspomaganie rozwoju, wspomaganie rozwoju dzieci w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w żłobkach i przedszkolach, pedagogika małego dziecka, psychologia dziecięca itp. Opiekunem może być też osoba nieposiadająca kwalifikacji, ale która przed rozpoczęciem pracy przejdzie odpowiednie przeszkolenie praktyczne w zakresie sprawowania opieki nad dzieckiem.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Czarnocinie) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gok ~gok (Gość)04.02.2020 15:58

Jakbyśmy wszystko mieli, co nam się podoba, to byśmy w raju byli.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat