ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy ubezpieczenie turystyczne jest konieczne?

Środa, 03 kwietnia 2019 3937
Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, jednak jego brak może nam w wielu sytuacjach przysporzyć niemałych problemów. Przed zaplanowanymi wakacjami warto jest rozważyć wszystkie „za” oraz „przeciw” dot. danej polisy. Niemal pewnym jest, że zdecydowana większość argumentów będzie przemawiać za kupnem ubezpieczenia podróżnego. Dlaczego?

Powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie turystyczne

Polisa zakupiona przed wymarzonym urlopem wakacyjnym to dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ w razie niefortunnego wypadku pozwoli nam ona w znacznym stopniu ograniczyć wydatki z nim związane lub nawet zniwelować je do zera. Przed czym może nas uchronić ubezpieczenie turystyczne?

 

  • Poniesieniem kosztów związanych z przetransportowaniem osoby poszkodowanej z powrotem do Polski w celu dalszego leczenia lub rehabilitacji
  • Wydatkami poniesionymi w związku koniecznością przeprowadzenia akcji poszukiwawczej lub ratowniczej
  • Kosztami związanymi z powypadkowym leczeniem obrażeń poniesionych przez członków rodziny np. na wakacjach
  • Rachunkami poniesionymi na wizyty u stomatologa
  • Wypłatą odszkodowania z uwagi na wyrządzoną innej osobie krzywdę (w przypadku szkód dotyczących organizmu ludzkiego koszty mogą być niezwykle wysokie) lub uszkodzenie jej mienia (konieczność odtworzenia majątku)
  • Wydatkami na naprawę naszego sprzętu, który uległ uszkodzeniu bądź został skradziony

 

Dodatkowo ubezpieczyciele bardzo często oferują usługę Assistance, dzięki której np. w razie awarii auta zostanie ono odholowane do mechanika lub w przypadku rozszerzonej usługi dostaniemy samochód zastępczy na czas naprawy naszego pojazdu.

Optymalna polisa zapewni nam pomoc tłumacza w trakcie pobytu za granicą, a także prawnika, jeśli zaistnieje i taka konieczność.

Podróż poza kraje Unii Europejskiej i EFTA

Decydując się na wyjazd do któregoś z krajów UE, należy wyrobić bezpłatną kartę EKUZ. Musimy jednak pamiętać, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego obowiązuje tylko w państwach członkowskich Unii oraz EFTA, ponadto w jej zakresie jest tylko pomoc w wypadkach refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z tego też powodu bardzo ważną kwestią jest zaopatrzenie się w dodatkową ochronę, jaką daje nam ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu możemy być chronieni nie tylko w Europie, ale i w innych krajach, które ma obejmować dana polisa. Jednym z najpopularniejszych składników tego instrumentu finansowego jest ubezpieczenie NNW, którego przedmiotem są następstwa nieszczęśliwych wypadków – w ich wyniku osoba ubezpieczona otrzymuje odszkodowanie, jeśli np. doznała uszczerbku na zdrowiu podczas wakacji.

 

Jeśli wybieramy się na wakacje za pośrednictwem biura podróży, to musimy mieć na uwadze, że w jego ofercie znajdują się obowiązkowe ubezpieczenia turystyczne. Jednak takie pakiety mogą nie być dla nas wystarczające, co więcej – nie zawsze można je rozszerzyć. Z tego względu warto jest dodatkowo zaopatrzyć się we własną polisę.

Odpowiednia polisa turystyczna

Brak ubezpieczenia turystycznego może stać się przyczyną dużych problemów finansowych. Aby uniknąć nieprzyjemności z tym związanych należy dobrać optymalną dla siebie ofertę. Warto pamiętać, że polisę podróżną można w dowolny sposób konfigurować rozszerzając ją o dodatkowe programy, które pozwolą nam wybrać zestawienie skrojone najlepiej dla naszych potrzeb. Ubezpieczenie turystyczne można obecnie bez najmniejszych problemów nabyć w Internecie. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie prześledzić warunki umowy, aby wystrzegać się sytuacji, wskutek których nie będzie nam przysługiwało odszkodowanie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia turystycznego na Axa-assistance.pl.

 

 

Źródła
https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/konsument-turystyka/685809,Czy-ubezpieczenie-turystyczne-jest-potrzebne.html
https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/10-powodow-dla-ktorych-warto-miec-ubezpieczenie-turystyczne/40.html
https://rf.gov.pl/porady-sezonowe/Ubezpieczenia_turystyczne__482

Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat