Czy to już koniec hossy na rynku kryptowalut?

Wtorek, 02 marca 2021 1334
Ostatnie dni przyniosły spory spadek dla Bitcoina oraz innych projektów kryptowalutowych. Inwestorzy na całym świecie zadają sobie pytanie czy to już koniec hossy na rynkach kryptowalut i Bitcoinie. Czy czeka nas powtórka sprzed roku?

To właśnie w marcu 2020 miał miejsce krach, który przyniósł mocny spadek na rynku kryptowalut i Bitcoina. Wynikało to z obaw przed rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. - Pewnym jest, że mamy do czynienia z korektą. Zazwyczaj korekty kursu na wykresie są trójstopniowe gdzie drugi stopień to odreagowanie spadków - tłumaczą eksperci.

 

Jak zachowa się dalej kurs? Tego nie da się w pełni przewidzieć, ponieważ rynek kryptowalut i Bitcoina jest niezwykle płynny i zmienny. Zdaniem analityków trzeba mieć na uwadze fakt, że korekta może być głębsza i zatrzymać się w okolicy 37 000 lub 40 000 dolarów. - Wynika to ze wspomnianych już 3 stopni korekty oraz tzw. zniesienia Fibonacciego, które określa głębokość korekt - wyjaśniają analitycy.

 

Zainteresowanie inwestycjami w bitcoina w ostatnim czasie wiąże się również z przewijającą się w komentarzach inwestorów narracją, że może on być odporny na skutki inflacji pojawiającej się w okresie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Ich zdaniem, w przyszłości Bitcoin może być preferowaną walutą światowego handlu. Jest jednak drugi scenariusz, który zakłada, że pierwsza kryptowaluta załamie się pod ciężarem spekulacji.

 

Z kolei agencja Reuters przypomina, że bitcoin został zaprojektowany jako cyfrowe narzędzie płatnicze i do tej pory nie znalazł szerokiego zastosowania w handlu. Przyczyniły się do tego dwa charakterystyczne dla tej kryptowaluty aspekty: duża niestabilność kursu i dość wysokie koszty obsługi transakcji.

 

A co z kursem innych kryptowalut? Za Bitcoinem podąża Ethereum, momentami zachowując się nawet jeszcze gorzej. Pojawia się coraz więcej informacji, że zaczyna tracić swoich dotychczasowych zwolenników. Powodem takiej sytuacji mają być wysokie opłaty transakcyjne.

 

Użytkownicy i fani kryptowalut szukają więc alternatyw. Jedną z nich może być kryptowaluta Lisk, której koncepcja jest bardzo zbliżona do koncepcji Etheru. - Jest to młodszy projekt jednak zyskał sobie również wielu zwolenników. Co ciekawe, wykres ceny Lisk w ostatnich dniach zachowuje się znacznie lepiej niż Ethereum czy Bitcoina - tłumaczą analitycy gielda-kryptowaluty.pl. Potwierdzeniem tego mogą być dołki cenowe, które stopniowo pojawiają się coraz wyżej. Jednak nadal negatywny wpływ spadków na Bitcoinie odbija się również na tej kryptowalucie.

 

 

tekst reklamowy


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat