ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy szafa metalowa z sejfem zapewni bezpieczeństwo naszym dokumentom?

Czwartek, 14 stycznia 2021 585
Regały, kontenery i szafy biurowe, w których trzyma się takie ważne czy poufne dokumenty, najlepiej umieścić w dyskretnym miejscu, a nie pozostawić je łatwo dostępne w biurze. Należy maksymalnie utrudnić dostęp do nich osobom niepowołanym.

Każda przestrzeń biurowa wymaga odpowiedniego sprzętu i mebli - nie tylko biurek, krzeseł czy stolików, ważne są też szafy na dokumenty. Szafy metalowe do biura zamykane na klucz są przeznaczone do przechowywania wszystkiego tego, co wymaga podwyższonego stopnia ochrony. Wszelkie mniej i bardziej istotne dokumenty oraz przedmioty o dużej wartości mogą dzięki takim schowkom znaleźć swoje miejsce - należycie zabezpieczone przed niepożądanym dostępem.

 

Szafy metalowe są niezwykle pojemne i funkcjonalne. Mieszczą po kilkadziesiąt segregatorów po brzegi wypełnionych dokumentami. Dzięki olbrzymiej nośności półek nie trzeba się martwić o to, że materiał wygnie się lub załamie pod wpływem ich ciężaru. Stalowa konstrukcja każdej szafy zapewnia jej wytrzymałość oraz stabilność. Ich powierzchnie malowane są na różne kolory, aby każdy właściciel biura mógł wybrać barwę odpowiadającą danej aranżacji. Aby kupić odpowiednią szafę należy przyjrzeć się tym dostępnym na rynku i porównać ich parametry, które można znaleźć w specyfikacjach technicznych produktów na przykład tutaj Zobacz jak łatwo wybrać odpowiednią szafę do danego wnętrza na https://panmajster.pl/szafy-metalowe.

Szafa metalowa z sejfem fot. PanMajster.pl

 

Metalowe szafy to idealne narzędzia do przechowywania i ochrony ważnych danych firmowych, co jest istotne w kontekście RODO, czyli ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, zawierającego przepisy o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz przepisy o swobodnym przepływie danych osobowych. Wprowadzenie RODO nie tylko wymagało od każdej organizacji wdrożenia wielu nowych procedur i usprawnienia tych działających do tej pory. Z kolei sejfy doskonale sprawdzą się do przechowywania pieniędzy oraz innych cennych firmowych rzeczy.

 

Szafki metalowe na dokumenty mają całkowicie klasyczną formę. Są wyposażone w dwuskrzydłowe drzwi oraz szereg półek, które można zawiesić na takiej wysokości, jaka jest potrzebna. Inne posiadają szuflady, przeszklone fronty, a nawet sejfy z podwójnymi zabezpieczeniami. Szafa metalowa na akta z sejfem przyda się w szczególności w tych gabinetach, w których przechowywane są najbardziej wrażliwe dla działalności firmy informacje.

 

Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest możliwość wygospodarowania osobnego pomieszczenia w biurze, wyposażonego w system zamykanych szaf czy regałów, przeznaczonych do archiwizacji dokumentów w firmie oraz bezpiecznego przechowywania także wszystkich elektronicznych nośników danych.

 

Tam, gdzie nie ma możliwości przechowywania poufnej dokumentacji w osobnych, specjalnie zabezpieczanych pomieszczeniach, stosuje się inne rozwiązania. Systemy zamykanych na zamek szaf i regałów można ustawić w dowolnym miejscu w biurze, np. wzdłuż korytarza lub jednej ze ścian open space. W takiej sytuacji jednak zawsze warto przedsięwziąć dodatkowe środki ostrożności, na przykład w postaci monitoringu.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat