Czy słup zasłania przejście?

ePiotrkow Środa, 31 lipca 201335 6702
Słup rozkraczny stoi i podobno skutecznie zasłania przejście dla pieszych. Mowa o tym na ul. Słowackiego w Piotrkowie pomiędzy DH Merkury i galerią Focus Mall. W tej sprawie próbował interweniować radny Jan Dziemdziora, ale...

„W ostatnich dniach zostałem poinformowany przez mieszkańca miasta o zagrożeniach bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego występujących w obszarze przejścia dla pieszych na ulicy Słowackiego pomiędzy DH Merkury a galerią Focus Mall” - pisze radny Jan Dziemdziora. - Mieszkaniec ten zwrócił się w tej sprawie do prezydenta miasta za pośrednictwem Internetu. Otrzymał odpowiedź z dwóch ośrodków władzy samorządowej, które przekazał mnie – informuje radny.

W obu odpowiedziach zawarta jest informacja: „Na słupie znajdują się urządzenia Telekomunikacji Polskiej S.A. Wszelkie pytania i uwagi należy kierować do użytkownika”.
- Takie podejście do sprawy jest pozostawieniem mieszkańca samemu sobie – mówi Jan Dziemdziora. - W tym stanie rzeczy wnoszę o ponowne przeanalizowanie sprawy po uprzednim zapoznaniu się z sytuacją na miejscu i podjęcie racjonalnych działań mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności tych niechronionych – apeluje do władz miasta radny.

Przez przejście w ciągu doby przechodzą setki, a być może tysiące pieszych. Po uwzględnieniu kierowców samochodów staje się oczywiste, że problem dotyczy dużej grupy społecznej. Słup rozkraczny stoi przy krawędzi jezdni i skutecznie zasłania pieszych kierowcom jadącym od strony ul. Zamenhofa, a także ogranicza widoczność osobom pieszym.

Wcześniej widoczność ograniczały drzewa. Dziś, zdaniem niektórych, ogranicza ją słup. Czy rzeczywiście?


Zainteresował temat?

8

11


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qqryq ~qqryq (Gość)31.07.2013 14:10

Cytuję:
Przez przejście w ciągu doby przechodzą setki, a być może tysiące pieszych.


a może nawet miliony?

00


blablabla ~blablabla (Gość)31.07.2013 13:06

Oczywiście że ten słup zasłania przejście i stanowi spore zagrożenie dla pieszych przechodzących w tym miejscu od strony Mercurego. Stojąc tam i patrząc w lewo to generalnie nic nie widać a co dopiero widzi kierowca który musi patrzeć również na sygnalizację i inne znaki drogowe? Pewnie mało co widzi. Czasami żeby przejść to trzeba wejść na chama na pasy i wymusić pierwszeństwo bo przecież któż by się zatrzymał z kierowców i przepuścił pieszego- chyba jeden na dziesięciu. Sama wiele razy stałam z dzieckiem i czekałam aż ktoś mnie przepuści. Jednym słowem jest w tym miejscu niebezpiecznie i trzeba tam uważać.

00


wpienia mnie to ~wpienia mnie to (Gość)31.07.2013 12:48

To przejście samo w sobie jest porażką:
1.Słup zasłania pieszych na przejściu, jadąc od końca Słowackiego w stronę miasta SŁUP PRZESZKADZA.
2.Przejście powinno być ZLIKWIDOWANE ponieważ: jest to stare przejście z lat świetności merkurego teraz najczęściej sytuacja wygląda tak: dwa auta poruszające się w przeciwległych kierunkach przepuszczają pieszych natomiast "śpieszący się do fokusa" jadą trzecim pasem i zagrażają pieszym, nieraz byłem świadkiem jak pieszy się cofał, lub samochód jadący na pasie do fokusa hamował z piskiem.

00


gruby ~gruby (Gość)31.07.2013 11:39

słup i te drzewa wzdłuż tej ulicy, ciężko jest wyjechać z parkingu przy PANORAMIE

00


Judasz ~Judasz (Gość)31.07.2013 11:20

Swoją drogą taki słup-relikt może podlegać już pod konserwatora zabytków ;)

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat