Czy słup zasłania przejście?

ePiotrkow Środa, 31 lipca 201335 6349
Słup rozkraczny stoi i podobno skutecznie zasłania przejście dla pieszych. Mowa o tym na ul. Słowackiego w Piotrkowie pomiędzy DH Merkury i galerią Focus Mall. W tej sprawie próbował interweniować radny Jan Dziemdziora, ale...

„W ostatnich dniach zostałem poinformowany przez mieszkańca miasta o zagrożeniach bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego występujących w obszarze przejścia dla pieszych na ulicy Słowackiego pomiędzy DH Merkury a galerią Focus Mall” - pisze radny Jan Dziemdziora. - Mieszkaniec ten zwrócił się w tej sprawie do prezydenta miasta za pośrednictwem Internetu. Otrzymał odpowiedź z dwóch ośrodków władzy samorządowej, które przekazał mnie – informuje radny.

W obu odpowiedziach zawarta jest informacja: „Na słupie znajdują się urządzenia Telekomunikacji Polskiej S.A. Wszelkie pytania i uwagi należy kierować do użytkownika”.
- Takie podejście do sprawy jest pozostawieniem mieszkańca samemu sobie – mówi Jan Dziemdziora. - W tym stanie rzeczy wnoszę o ponowne przeanalizowanie sprawy po uprzednim zapoznaniu się z sytuacją na miejscu i podjęcie racjonalnych działań mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności tych niechronionych – apeluje do władz miasta radny.

Przez przejście w ciągu doby przechodzą setki, a być może tysiące pieszych. Po uwzględnieniu kierowców samochodów staje się oczywiste, że problem dotyczy dużej grupy społecznej. Słup rozkraczny stoi przy krawędzi jezdni i skutecznie zasłania pieszych kierowcom jadącym od strony ul. Zamenhofa, a także ogranicza widoczność osobom pieszym.

Wcześniej widoczność ograniczały drzewa. Dziś, zdaniem niektórych, ogranicza ją słup. Czy rzeczywiście?


Zainteresował temat?

8

11


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)31.07.2013 20:06

"mol" napisał(a):
O jakim drukowaniu mówisz?


O Twoim w klawiaturze.Co tam z ambony krzyczeli dziś?!

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga31.07.2013 20:04

"" napisał(a):
No tak, to nasz superlansujący się prezydent i jego "nie da się", bo to urządzenia TP...

W 2009 roku, czyli 4 lata temu, ten sam prezydent podczas remontu odcinka ul. Wojska Polskiego od ul. Kostromskiej do ul. Powstańców Warszawskich obiecał budowę ścieżki rowerowej wzdłuż remontowanej ulicy. Ulicę oddano do użytku, ale bez ścieżki, bo w jej miejscu stały słupy telefoniczne należące do TP SA. Miała powstać w późniejszym terminie, a po dziś dzień nie powstała i raczej nieprędko powstanie. Słupy stoją jak stały. Ale jak mówi najlepszy prezydent Piotrkowa wszech czasów: "Można lepiej, bo kocham Piotrków".

00


Pietrek Pietrekranga31.07.2013 19:33

Jan niezbedny od spraw zbednych. Pytam sie raz kolejny czy radny Jan interweniowal w sprawie studzienek ktore maja byc prawidlowo ustawione po sirodku pasa ruchu na remontowanej ulicy Wojska Polskiego czy juz to Jana nie interesuje bo zajmuje sie kolejna glupota

00


niepolityk ~niepolityk (Gość)31.07.2013 19:20

sam widzialem jak matka z dzieckiem o malo nie wpadla pod auto ,bo i ona nie widziala nadjezdzajacego auta to i kierowca tez niewiele widzac i jeszcze jak to na slowackiego ,gnal nie patrzac ze jest przejscie i ktos moze wyjsc . w ostatniej chwili wychamowal ale gdyby ta pani byla wtedy na pasach to by ja puknal.

00


Imię Imięranga31.07.2013 18:35

"ares1" napisał(a):
Nie ma to jak mol tylko drukownie mu wychodzi najlepiej :)))


O jakim drukowaniu mówisz?

00


Felek bez szelek ~Felek bez szelek (Gość)31.07.2013 18:24

Cytuję:
Przez przejście w ciągu doby przechodzą setki, a być może tysiące pieszych.


Odliczając ludzi starszych, małe dzieci itp. okaże się, że 1/3 piotrkowian chodzi codziennie przez to przejście dla pieszych. Toż to nawet Marszałkowska się chowa ;)
Tyle tysięcy ludzi chodzi, i tak jest niebezpiecznie, a jednak wypadków tam nie ma jak np. na przejściu obok III liceum, gdzie notorycznie jakiś pieszy jest potrącany.
Jakoś interwencji w tej sprawie nie słyszałem.

00


ares1 ~ares1 (Gość)31.07.2013 17:13

"mol" napisał(a):
Dziemdziora, Miazki, Ostrowki, Pio, Dziemdziora, Miazki, Ostrowki, Pio, Dziemdziora, Miazki, Ostrowki, Pio, Dziemdziora, Miazki, Ostrowki, Pio. Serwis informacyjny epiotrkow skupia się tylko na jednej grupie lokalnych działaczy. Czy na prawdę nie ma większych problemów w tym mieście niż te pseudo działania pseudo działaczy?


Nie ma to jak mol tylko drukownie mu wychodzi najlepiej :)))

00


Agawa ~Agawa (Gość)31.07.2013 15:40

„W ostatnich dniach zostałem poinformowany przez mieszkańca miasta o zagrożeniach bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego występujących w obszarze przejścia dla pieszych na ulicy Słowackiego pomiędzy DH Merkury a galerią Focus Mall” - pisze radny Jan Dziemdziora. A to pan radny nie wiedział wcześniej o istnieniu tego słupa? Przecież on stoi od baaardzo wielu lat. Wcześniej nie był zagrożeniem, tylko teraz, tak nagle. Populizm panie Janie pierwsza klasa. Pogratulować.

00


Gigant ~Gigant (Gość)31.07.2013 15:22

Ale tam są 2 słupy - i oba przeszkadzają mi po równo. A najbardziej zasłaniają ruch te słupy na skrzyżowaniu Kostromskiej ze Słowackiego. A najbardziej to te super światła, na których trzeba biec - a jak ktoś nie biegnie to ostaje mandat, za przechodzenie na czerwonym. Precz ze słupami!!!

00


? ~? (Gość)31.07.2013 14:55

Cytuję:
Wcześniej widoczność ograniczały drzewa. Dziś, zdaniem niektórych, ogranicza ją słup. Czy rzeczywiście?


Tak, rzeczywiście zasłania. Redaktór mógłby przespacerować się w to miejsce i naocznie sprawdzić, a nie głupio pytać. Nieraz, szczególnie wieczorem lub przy ograniczonej widoczności należy mocno się wychylić aby sprawdzić czy nie jedzie coś z lewej strony, aby ktoś nie zrobił z d... garażu. Pomijam fakt, że niektórzy jeżdżą tu mocno nieprzepisowo. Tutaj przechodzą nie tylko ludzie młodzi i sprawni. A wypadki już się zdarzały. Drzewa łatwo było wyciąć, słupa już nie... Gdzie tu logika? No tak, to nasz superlansujący się prezydent i jego "nie da się", bo to urządzenia TP...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat