Czy słup zasłania przejście?

ePiotrkow Środa, 31 lipca 201335 6351
Słup rozkraczny stoi i podobno skutecznie zasłania przejście dla pieszych. Mowa o tym na ul. Słowackiego w Piotrkowie pomiędzy DH Merkury i galerią Focus Mall. W tej sprawie próbował interweniować radny Jan Dziemdziora, ale...

„W ostatnich dniach zostałem poinformowany przez mieszkańca miasta o zagrożeniach bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego występujących w obszarze przejścia dla pieszych na ulicy Słowackiego pomiędzy DH Merkury a galerią Focus Mall” - pisze radny Jan Dziemdziora. - Mieszkaniec ten zwrócił się w tej sprawie do prezydenta miasta za pośrednictwem Internetu. Otrzymał odpowiedź z dwóch ośrodków władzy samorządowej, które przekazał mnie – informuje radny.

W obu odpowiedziach zawarta jest informacja: „Na słupie znajdują się urządzenia Telekomunikacji Polskiej S.A. Wszelkie pytania i uwagi należy kierować do użytkownika”.
- Takie podejście do sprawy jest pozostawieniem mieszkańca samemu sobie – mówi Jan Dziemdziora. - W tym stanie rzeczy wnoszę o ponowne przeanalizowanie sprawy po uprzednim zapoznaniu się z sytuacją na miejscu i podjęcie racjonalnych działań mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności tych niechronionych – apeluje do władz miasta radny.

Przez przejście w ciągu doby przechodzą setki, a być może tysiące pieszych. Po uwzględnieniu kierowców samochodów staje się oczywiste, że problem dotyczy dużej grupy społecznej. Słup rozkraczny stoi przy krawędzi jezdni i skutecznie zasłania pieszych kierowcom jadącym od strony ul. Zamenhofa, a także ogranicza widoczność osobom pieszym.

Wcześniej widoczność ograniczały drzewa. Dziś, zdaniem niektórych, ogranicza ją słup. Czy rzeczywiście?


Zainteresował temat?

8

11


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rowerzysta ~Rowerzysta (Gość)12.08.2013 09:20

lepiej by zadbali o przycinanie żywopłotów.
Jest kilka takich krzaków, które nie są na mieście przycięte,a zasłaniają widoczność - zarówno rowerzyście,jak i kierującym samochodem.

00


n0body ~n0body (Gość)02.08.2013 01:30

"ww" napisał(a):
Wszystkie słupy rozkraczne należy przenieść na wieś bo w mieście Panu Dziemdziorze przeszkadzają.Pan radny zabrnął już tak daleko z interwencjami że bardziej pasuje do filmu "MIŚ" niż do obecnych realiów.


[url=

]i wszystko w temacie :) ... [/url]
Komentarz był edytowany przez autora: 02.08.2013 01:31

00


Palisłup ~Palisłup (Gość)01.08.2013 16:39

A na chodniku obok nieszczęsnego słupa gdzie przechodzą setki a być może tysiące pieszych wyrastają krzaki i to w biały dzień - czy to normalne?

00


YARO ~YARO (Gość)01.08.2013 12:45

"" napisał(a):
Sam nieraz niemal otarłem się o pędzący samochód.


przed wejściem na pasy trzeba spojrzeć w lewo później w prawo i jeszcze raz w lewo - to wiedzą już dzieci w przedszkolu.

00


ww ~ww (Gość)01.08.2013 11:32

Wszystkie słupy rozkraczne należy przenieść na wieś bo w mieście Panu Dziemdziorze przeszkadzają.Pan radny zabrnął już tak daleko z interwencjami że bardziej pasuje do filmu "MIŚ" niż do obecnych realiów.

00


Judasz ~Judasz (Gość)01.08.2013 09:29

Bawi mnie, że to TOP NEWS, a w tle w sumie ważniejsze wiadomości :D

00


Kalops ~Kalops (Gość)01.08.2013 07:20

Słupom i drzewom przy przejściach dla pieszych mówimy NIE! Żądamy, aby wszystkie kable telefoniczne, energetyczne i robiące na nasze głowy ptaki - przenieść w odosobnione miejsca miasta. My - lud pracujący - chcemy przywrócić zdrową tkankę w Piotrkowie!

00


? ~? (Gość)01.08.2013 07:01

"Pietrek" napisał(a):
czy radny Jan interweniowal w sprawie studzienek ktore maja byc prawidlowo ustawione po sirodku pasa ruchu na remontowanej ulicy Wojska Polskiego czy juz to Jana nie interesuje bo zajmuje sie kolejna glupot


Czy informowałeś go o tym? Dlaczego nie? Jak dojdzie na tym przejściu do wypadku, to wtedy też powiesz, że to głupota? Sam nieraz niemal otarłem się o pędzący samochód. Głupota to z ciebie wychodzi.

00


? ~? (Gość)01.08.2013 06:55

"Agawa" napisał(a):
A to pan radny nie wiedział wcześniej o istnieniu tego słupa? Przecież on stoi od baaardzo wielu lat. Wcześniej nie był zagrożeniem, tylko teraz, tak nagle. Populizm panie Janie pierwsza klasa. Pogratulować


A dlaczego nie informowałaś o zagrożeniu wcześniej, skoro o tym wiedziałaś? Bałaś się chojniaczka? Najłatwiej śmiać się z kogoś. Prostactwo.

00


sklave sklaveranga01.08.2013 06:11

Ten rejon miasta ma szczęście do słupów.
Znowu słup komuś przeszkadza.
Kiedyś przed laty wielu,
w czasach wielkiego dobrobytu,
stał taki słup nieborak na środku ul. Kostromskiej na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego.
Lata całe sobie stał i władzy nie przeszkadzał.
Koło słupa,
stała dupa.
Zagaiła do słupa
a on stoi jak ta dupa.
więcej:
http://sklave.manifo.com/

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat