Czy remont drogi Łęczno - Kłudzice rozwiąże problem?

ePiotrkow Poniedziałek, 06 listopada 201741 9301
Czy Łęczno - Kłudzice zostanie wyremontowana i czy odciąży ona ruch na drodze krajowej numer 12? Jej przebudowa jest potrzebna, ale to nie rozwiąże problemu na krajowej dwunastce na odcinku Piotrków - Sulejów - zaznacza burmistrz Wojciech Ostrowski.
fot. gddkia.gov.pl

Koszty remontu miałoby w połowie pokryć dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego, a resztę - po jednej czwartej - Lasy Państwowe oraz gmina Sulejów, dla której oznacza to wydatek rzędu miliona złotych. - Będziemy starali się zgrać to finansowo w 2018 roku. To bardzo duże obciążenie dla gminy Sulejów, droga będzie kosztowała na pewno około czterech milionów - powiedział nam burmistrz. - To nie jest lekarstwo na naszą bolączkę, a droga będzie miała też swoje minusy. Będziemy musieli wyremontować dwa mostki z własnych pieniędzy, poza tym będzie to skrót dla drogi wojewódzkiej. Nie będzie drogi Przedbórz - Przygłów - Piotrków, tylko będzie droga Przedbórz - Łęczno - Kłudzice. To będzie oznaczało, że bardzo duży ruch puścimy na własne życzenie na własne drogi - wyjaśnia.  Istnieje również obawa, że drogi w Kłudzicach, Witowie czy Zalesicach zostaną "rozjechane", a nie są przygotowane na tak duże obciążenie.  

 

W. Ostrowski podkreśla, że mieszkańcy gminy mają prawo jeździć z Sulejowa do Piotrkowa najkrótszą drogą, a nie wybierać o wiele dłuższe objazdy. - Sulejów-Piotrków to nasza droga. Kierowanie się przez Kłudzice to dobre rozwiązanie, ale może w piątek po południu - zauważa. 


Jakie jest więc rozwiązanie problemu? Tutaj stanowisko samorządu jest niezmienne.  - Żądamy finansowania drogi S12, to problem, z którym musi poradzić sobie ministerstwo, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musi ją jak najszybciej wybudować. Tylko to rozwiąże problem na trasie Piotrków - Sulejów - dodaje burmistrz. 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.11.2017 21:49

Dla Pana Burmistrza to żadna droga nie jest dobra.Niech pojeździć codziennie do pracy do zobaczy czy jest kolorowo stać w korkach. On uwielbia tylko sport to wybuduje nową sale w Uszczynie... Droga do Koła też jest.,"idealna"najlepszym rozwiązaniem wstawić znak droga uszkodzona... Tylko nie piszcie że to droga powiatowa i Burmistrz nie ma nic do gadania.. Bo akurat ma i dużo ponieważ droga biegnie na terenie gminy Sulejów.

163


działacz ~działacz (Gość)08.11.2017 15:37

komuno wroc...jak czytam te komentarze...
zmiany są a tu widze tylko krytyka...a zielone ludki z koniczynka to juz spac nie moga bo mysla nad nastepnym komentarzem hue hue

36


wk.....y ~wk.....y (Gość)08.11.2017 10:49

Szkołę na PODKLASZTORZU dwukrotnie społeczeństwo tej części Sulejowa ratowało przed likwidacją w społecznych zrywach i jak trzeba będzie to staniemy trzeci raz do walki. Wara od tej szkoły bo ta szkoła istnieje dzięki prawdziwym społecznikom, a nie cwaniakom, karierowiczom i manipulantom. Rozliczcie się najpierw z kasy publicznej, którą marnotrawicie, a nie kombinujcie jak tu szkoły likwidować. BASTA!!!!!!

74


FRED ~FRED (Gość)08.11.2017 20:06

Burmistrz że gmina będzie miała obciążenie. PANIE BURMISTRZU GMINA TO MA A NIE TY jak mieszkańcy chcą to do roboty!!!

70


pleple ~pleple (Gość)08.11.2017 13:26

Cytuję:
A w miejsce szkoły przenieść Urząd.


A może izbę wytrzeźwień tam zrobić?

42


Hal-owy ~Hal-owy (Gość)07.11.2017 20:31

A ja tak sobie myślę, że ta Hala Sportowa w Sulejowie to pierwszy krok do likwidacji szkoły na Podklasztorzu. Dlaczego? Po pierwsze bardzo chciano przenieść 7 i od następnego roku 8 klasę do "Sulejowa", więc po co byłaby potrzebna sala gimnastyczna na Podlasztorzu? Dzieci można wozić na WF do "Sulejowa" a jak można na WF to lepiej do Szkoły już wozić a tą szkołę na Podlasztorzu można by zlikwidować! A co? Trzymać dla 6 klas - nie opłaca się przecież! i taka sala była by nieuzasadniona dla setki dzieciaków z 7 i nawet 8 klasą 120 dzieci. Za droga będzie i nie będzie pieniędzy jak wybudujemy Halę w Sulejowie a słyszę o sali w Uszczynie ta Rewitalizacja bez dotacji też dorżnie Gminę i po inwestycjach przez następne 3 do 5 lat. Ot tak sobie myślę

82


:) ~:) (Gość)07.11.2017 10:51

A czy klany urzędnicze dostały w tym roku nagrody bo podobno klany nauczycielskie nie dostały ?

92


Patriotka lokalna ~Patriotka lokalna (Gość)06.11.2017 20:56

Na taką drogę objadową nie powinni zgodzić się mieszkańcy ulicy Zalesickiej, Witowa , Kłudzic, ponieważ nigdy już nam nie wybudują s12. Prowizorki są najdłuższe. W weekendy już nigdzie nie będzie można jeździć rowerem. Ciekawa jestem kto nam później wyremontuje te drogi.
Myślę, że mieszkańcy Kłudzic zbojkotują ten głupi pomysł. Jeszcze jedno którędy dojazd do Kłudzic: przez Milejów, Zalesicką, czy przez Poniatów?

106


gość ~gość (Gość)07.11.2017 09:12

Ten co jest przeciwny budowie tej drogi to chyba nie wie co muwi. Chyba nie jeździ codziennie do Sulejów i nie stoji w tych korkach. Napewno mieszkańcy Kłudzic nie zablokują budowy tej drogi , bo jest ona bardzo potrzebna. A osoba która się na ten temat wypowiada to chyba niema pojęcia zielonego co pisze. Auta osobowe rozjadą drogę to z czego ta droga ma być ze szlaki , i tylko służyć jako ścieszka rowerowa, czy jako szybszy objazd do S ulejowa.

86


czxcx ~czxcx (Gość)06.11.2017 12:42

Jeszcze taka jedna prośba jakby było można poszerzyć drogę Witów - Przygłów bo 2 osóbówki ok mijają się ale jak już się trzeba minąć z czymś większym to robi się troszkę niebezpiecznie albo uderzy się w krawężnik albo można zjechać do rowu. a jakby zrobić te dodatkowe 50-70cm pobocza to by było super.

142


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat