Czy radni nakręcą prezydenta na pomaganie?

ePiotrkow Wtorek, 13 kwietnia 202135 2829
Klub radnych PiS w Piotrkowie, zwrócił się do magistratu z prośbą o możliwość ustawienia na terenie miasta tzw. Piotrkowskiego Serca Pomocy. Można byłoby wrzucać do niego plastikowe nakrętki. Dzięki temu każdy mógłby pomóc osobom potrzebującym.
Podobne serca stanęły już m. in. w Radomsku // fot. UM Radomsko

- Zbieranie nakrętek po napojach to inicjatywa znana już od wielu lat, w której czynny udział biorą mieszkańcy naszego miasta. Poprzez umieszczanie nakrętek, za które należność regulują firmy odbierające odpady ze wskazanych pojemnikach, a pieniądze trafiają na wsparcie potrzebujących. W ten sposób nakrętki zamiast trafić do śmietnika, otrzymują nowe życie. Zwracamy się zatem z prośbą, aby miasto umożliwiło mieszkańcom zaangażowanie w projekt i wskazało lokalizacje, które mogłyby stanowić miejsce usytuowania Piotrkowskich Serc Pomocy. My, radni PiS nakręcamy prezydenta na pomagania i recycling - mówi radny Łukasz Janik.

Dodatkowym celem akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców Piotrkowa. Piotrkowskie Serca Pomocy miałyby stanąć w sąsiedztwie filii UJK, na Rynku Trybunalskim czy przy Mediatece.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ona 23` ~ona 23` (Gość)15.04.2021 15:28

Rada Osiedla Belzacka chciała zrobic takie serce, odpowiedź miasta nie bo nie i już!

10


gsf ~gsf (Gość)14.04.2021 07:42

To serce kosztuje ok. 2000 zł. Aby zwrócić ten koszt nakrętkami potrzeba kilku lat.

22


Żebry ~Żebry (Gość)14.04.2021 18:28

Ludzie potrzebujący wsparcia powinni je otrzymać od państwa. Czy trzeba żebrać na zakup pampersów dla niepełnosprawnych, na rehabilitację, na opiekę? Może radny PIS ruszy na poważnie ten temat.

01


analfabeta ~analfabeta (Gość)14.04.2021 14:44

Po co te kombinacje stanąć przed każdą Biedronką i zbierać datki w gotówce, przy takim olbrzymim poparciu kandydat na prezydenta na pewno uzbiera krocie.

01


analfabeta ~analfabeta (Gość)14.04.2021 14:40

Kiedy przyczyni się do zdobycia funduszy na nową halę RELAX przecież jest przedstawicielem partii rządzącej w kraju.

11


goœć_ ~goœć_ (Gość)13.04.2021 14:08

niech sam kupi a nie miastu każe kupić pojemniki !

44


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.04.2021 10:08

Jprd jakie to miasto ma problemy i dylematy to szok i żenuła.

42


mom ~mom (Gość)13.04.2021 13:35

Cytuję:
Klub radnych PiS w Piotrkowie, .......... z prośbą o możliwość ustawienia na terenie miasta tzw. Piotrkowskiego Serca Pomocy.

Rozumiem, że wnioskujący Radni PiS, będą mieli kuratele nad całością. Poczynając od ustawienia, kończąc na sprzedaży pozyskanych nakrętek, oraz na rozliczeniu - ilość pozyskanego surowca oraz uzyskane przychody ze sprzedaży i komu zostaną/zostały przekazane.
Pamiętam podobne zbiórki dzieci szkolnych. Dzieciaki z pasją zbierały zarówno makulaturę jak również nakrętki. Po zakończeniu zbiórki okazał się problem ze sprzedażą. Zarówno makulatura jak i plastik nie znalazły nabywcy-skupu a zapał dzieci przepad.
Zastanawia, czy pomysłodawcy tj. Radni PiS będą się tym opiekowali-zajmowali czy może scedują te obowiązki na służby Miasta.

95


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)13.04.2021 11:44

Już Prezydent nam pomógł że szczepionkami że musiałam jechać obok Kutna żeby się zaszczepić dziadowskie miasto wstyd tam się śmiały co za miasto Piotrków

98


Tamotua ~Tamotua (Gość)13.04.2021 15:59

KTO będzie monitorował zapełnienie serc, od razu po napełnieniu je opróżniał (żeby ludzie się nie zniechęcili, że już nie ma gdzie wrzucać) i transportował dalej? Dokąd i czym i na czyj koszt je będzie transportował? W jaki sposób uzyskiwane będą pieniądze i jak i komu przekazywane? Kto i w jaki sposób będzie informował o tym opinię publiczną? Nie chodzi o to, żeby coś postawić i żebyśmy "podziwiali" ile to w środku jest nakrętek plus dorzucili swoją. Chodzi o to logistykę tego wszystkiego. Słucham. Jak to będzie zorganizowane.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat