Czy powstanie Europejski Budżet Obywatelski?

ePiotrkow Wtorek, 14 maja 201925 2915
Joanna Skrzydlewska odwiedziła Piotrków Trybunalski by zaprezentować swoje pomysły, które chciałaby realizować w Parlamencie Europejskim. Kandydatka Koalicji Europejskiej mówiła podczas briefingu prasowego między innymi o tym, że chciałaby przybliżyć Unię Europejską mieszkańcom województwa łódzkiego oraz zaproponować utworzenie Europejskiego Budżetu Obywatelskiego.
Fot. Ł. Michalczyk

- Każdy mieszkaniec Europy powinien móc decydować na co część pieniędzy pozyskanych z Unii ma zostać przeznaczonych. To oni najlepiej wiedzą jakie mają potrzeby. Moim zdaniem to też rozwiązanie, które daje szanse pokazania Europejczykom jak środki z Unii Europejskiej są wykorzystywane - mówiła Joanna Skrzydlewska.

 

Była wicemarszałek województwa łódzkiego zapewniła również, że zamierza walczyć o kolejne miliony euro na inwestycje, rewitalizacje czy walkę ze smogiem. Istotnym jest też konsekwentne ulepszanie w naszym kraju służby zdrowia, czemu środki unijne również mogłyby posłużyć. Poza tym zdaniem Joanny Skrzydlewskiej trzeba też zwrócić uwagę na projekty społeczne, a równie ważną sprawą jest to by polskie rodziny miały takie same przywileje czy zniżki, jakie przysługują innym państwom członkowskim Unii Europejskiej. Na to miałby pozwolić program "Euro dla rodziny". Dzięki niemu dzieci miałyby otrzymywać bony na zajęcia dodatkowe, zaczęłaby obowiązywać Karta Dużej Rodziny, a najuboższe rodziny miałyby większą możliwość podróżowania po Europie, dzięki całkowitemu dofinansowaniu z UE.

 

Poza tym Joanna Skrzydlewska uważa, że każdy powinien mieć możliwość swobodnego komunikowania się podczas kontaktów z obcokrajowcami. Dlatego niezbędne jest wprowadzenie projektu "Angielski dla każdego". Z lekcji mogliby korzystać nie tylko najmłodsi, ale także osoby starsze.


Zainteresował temat?

3

8


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Antek1 ~Antek1 (Gość)15.05.2019 06:46

Słuchałem debaty Pani Wężyk w radio i delikatnie mówiąc jest to osoba prostej konstrukcji.

24


gość ~gość (Gość)14.05.2019 19:18

Jak widzę te kobiet w ruzowym mam mdłości

96


gość ~gość (Gość)14.05.2019 19:20

A gdzie jet Antoni smolenski?

49


gość ~gość (Gość)14.05.2019 16:28

Tyle hipokryzji i niekompetencji na jednym zdjęciu <3

117


nowak ~nowak (Gość)14.05.2019 23:47

Zagłosuje na Skrzydlewską na przekór miejscowej kołtunerii...a co mi zrobicie?

13


gość ~gość (Gość)14.05.2019 16:29

Bardzo znaną osoba ta Skrzydlewska gdyby nie ulotka to ile osób wie kto to jest ????

103


P. Dolevas ~P. Dolevas (Gość)14.05.2019 17:55

Cytuję:
zaczęłaby obowiązywać Karta Dużej Rodziny, a najuboższe rodziny miałyby większą możliwość podróżowania po Europie, dzięki całkowitemu dofinansowaniu z UE.


Cyganie włóczyli się gdzie chcieli bez dofinansowywania z UE, i radzili sobie bez Karty Dużej Rodziny. To taka ciekawostka historyczna z czasów stosunkowo nieodległych. Jak samofinansowali te swoje wojaże, to dziś zabrania wspominać poprawność polityczna, ale starsi pamiętają.
Teraz wracamy do czasów współczesnych. Dzięki całkowitemu dofinansowaniu z UE, nie tylko podróżować, ale nawet się osiedlać i żyć na koszt podatników ma prawo połowa Afryki i południowo-zachodniej Azji. Tylko rdzenni Europejczycy mają coraz mniej praw. A te najuboższe rodziny (w sensie dosłownym) to mają bardziej przyziemne codzienne problemy, niż eskapady po Europie.

Cytuję:
Poza tym Joanna Skrzydlewska uważa, że każdy powinien mieć możliwość swobodnego komunikowania się podczas kontaktów z obcokrajowcami. Dlatego niezbędne jest wprowadzenie projektu "Angielski dla każdego".


Gdyby w całym eurokołchozie wprowadzić "niezbędny" projekt "Polski dla każdego", to efekt byłby dla nas dokładnie ten sam. :) Proszę za tym lobbować!
Tak wygląda populizm w pełnej krasie.

42


gość ~gość (Gość)14.05.2019 17:26

Przed wyborami niekończący się plebiscyt,kto sobie z kim zrobi lepsze zdjęcie

81


gość ~gość (Gość)14.05.2019 16:39

Oj dziiunie,dziunie weśta się za robotę lepi a nie ino tipsy i botoks he.

92


gość ~gość (Gość)14.05.2019 14:12

Przypomniała sobie dobra dusza a gdzie Radziszewska zapomnieli o niej

164


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat