Czy piotrkowianin został pobity przez funkcjonariuszy?

Strefa FM Czwartek, 15 marca 201866 14816
Piotrkowscy funkcjonariusze zatrzymali w miniony wtorek do kontroli kierującego samochodem osobowym. Jeden z funkcjonariuszy poprosił o dokumenty, a drugi zaczął przeszukiwać samochód. Wtedy też miało dojść do użycia siły wobec kierowcy. Policja twierdzi z kolei, że to mężczyzna był agresywny.
fot. pixabay.com

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek około godziny 20.30. - Jeden z funkcjonariuszy sprawdzał mi dokumenty, a drugi w tym czasie zajął się przeszukiwaniem mojego auta. Otwierał schowki, wyrzucał wszystkie moje rzeczy, później przeszedł do tyłu i sprawdzał mi bagażnik. Nie podobało mi się to, więc podszedłem, zatrzasnąłem go i zapytałem ich dlaczego to robią. Usłyszałem wtedy, że funkcjonariusze mogą mnie przeszukać, a jeśli ja stawiam opór to zaraz mnie skują. Starszy policjant kazał założyć mi kajdanki, zaczęli wykręcać mi ręce, rzucili na ziemie i mnie szarpali. Miałem przygniataną szczękę, szyje, miednicę i zostałem trzy razy kopnięty w żebra. Jeden z policjantów straszył mnie, że jeśli coś mi się nie podoba, to możemy zaraz pojechać na komendę i dadzą mi zarzut napaści na funkcjonariusza i dodatkowo po 1000 zł odszkodowania. Po przeszukaniu nie dostałem też żadnego protokołu, policjanci tylko uznali, że moje auto nie nadaje się do jazdy. Panowie odwieźli mnie pod dom i dopiero tam zdjęli mi kajdanki. Później pojechałem na SOR, aby otrzymać od lekarzy jakieś tabletki przeciwbólowe, bo z czasem adrenalina mnie puszczała i czułem się coraz gorzej. Chciałem też zrobić sobie wszystkie badania - tłumaczył nam zatrzymany do kontroli kierowca.


Zwróciliśmy się do zespołu prasowego piotrkowskiej policji o komentarz w tej sprawie. - Funkcjonariusze zatrzymali kierującego audi do kontroli. Pojazd miał stłuczone reflektory, a jazda kierowcy mogła wskazywać, że osoba może być pod wpływem alkoholu. Zatrzymany mężczyzna od początku zachowywał się agresywnie i wulgarnie w stosunku do policjantów. Mimo kilkukrotnego pouczenia kierowcy o zachowywaniu się zgodnie z prawem, policjanci użyli wobec niego kajdanek i siły fizycznej. Dalsze czynności były prowadzone w radiowozie. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów od pojazdu, miał niezapięte pasy, a stan techniczny pojazdu budził wątpliwości, więc został odholowany na policyjny parking - mówi asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.


Jak udało nam się ustalić, do komendy nie wpłynęła skarga na postępowanie funkcjonariuszy.


Zainteresował temat?

12

1


Komentarze (66)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.03.2018 00:14

Krążą plotki ze pokrzywdzonym był znany oraz ceniony, wysoko postawiony mecenas...
W okolicy Roosevelta ma swoją kancelarie prawna. Proces to kwestia czasu

00


gość ~gość (Gość)18.03.2018 21:00

Ale wystp zamordystów na forum.Życzę wam również takiego spotkania z milicja.

00


gość ~gość (Gość)18.03.2018 20:57

Ja wierzę jemu.Opieram to na obserwacji.Widziałem jak prowadzili skutego z tyłu czlowieka do suki.Miał wykręcone ręce.Wtedy jeden milicjantz napisem policja,raził go oaralizatorem w kark.Człowiek upadł.Podnieśli go uszedł kilka kroków i powtórka.Wylądował w suce jak wór ziemniaków ,po czym dzielni milicjanci odjechsli.Niekrórzy to urodzeni sad6ści

00


@&@ ~@&@ (Gość)15.03.2018 21:21

Do "to tylko ja".
- Będzie Pan łaskaw zatrzymać się do kontroli ? - Dzisiaj nie... - O to serdecznie przepraszamy i polecamy się na przyszłość.
Tak to sobie wyobrażasz ?
Człowieku ! Nie zwracam się do Ciebie per kretynie, tylko dla tego, że nie chcę zniżyć się do Twojego poziomu.
Powinieneś jednak wiedzieć o tym, że społeczeństwo ma taką policję na jaką zasługuje. A na co zasługuje społeczeństwo, które psami nazywa policjantów ? Na co zasługuje społeczeństwo tzw. porządne, które podczas meczu rzuca w policjantów krzesełkami a po meczu biegnie na komisariat ze skargą, że jakiś menel zarysował mu jego "bełemwu" rocznik 97, czarny metalik z gazem ?

173


97-300 97-300ranga16.03.2018 10:11

Jak było tego się nie dowiemy , ale przypadków nagannego zachowania się policjantów ostatnimi czasy jest mnóstwo . Czy to wina szkolenia czy pobłażliwość przełożonych powoduje że byle krawężnik nagle staje się "bogiem" ? Nadzór nad służbami mundurowymi powinien być zdecydowanie większy ale bez przesady , nie można im wiązać rąk w zwalczaniu przestępczości.Myślę że jest wiele takich spraw które nie ujrzały światła dziennego bo świadczą one o braku nadzoru i bałaganem w jednostce a to skutkuje zmianą na stanowisku komendanta. Ilu to już komendantów w ostatnich latach przewinęło się przez korytarze Piotrkowskiej komendy ?

39


gość ~gość (Gość)16.03.2018 22:47

Z milicja się nie dyskutuje.

20


gośćććć ~gośćććć (Gość)16.03.2018 21:40

skoro byli tak szczegółowi ciekawe czy zbadali go na obecność alkoholu i narkotyków, bo nic na to nie wskazuje???

20


ho ho ~ho ho (Gość)16.03.2018 21:12

napisz "piosenkę" o swoim nieszczęściu

30


gość ~gość (Gość)16.03.2018 18:39

A co bylo w Wroclawiu zabili chlopaka

24


gość ~gość (Gość)16.03.2018 15:13

Jak by był grzeczny to nikt by mu kajdanek nie zakładał. Ale jak się stawiał to czego się spodziewał? prezentu?

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat