Czy pacjenci Poradni Alergologicznej dla Dzieci pozostaną bez opieki?

ePiotrkow Sobota, 24 lipca 202125 2677
Rodzice pacjentów Poradni Alergologicznej dla Dzieci, prowadzonej przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka, skarżą się na znaczne ograniczenie dostępności placówki oraz na niemożność skorzystania z potrzebnych zabiegów. Problemy mają związek z odejściem z pracy specjalisty alergologa. Nasi czytelnicy alarmują, że niektórzy młodzi pacjenci, będący w trakcie odczulania będą musieli rozpocząć je od początku.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

- Niestety nasz alergolog, który kierował także oddziałem pediatrycznym złożył z początkiem lipca wypowiedzenie i po prostu zostawił oddział i przestał przyjmować w poradni alergologicznej dla dzieci. Udało nam się załatwić zastępstwo w nagłym trybie i mamy nadzieję, że poradnia będzie kontynuowała swoją pracę – uspokaja prof. Piotr Woźniak, pełniący obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Matki i Dziecka.

 

Jednocześnie prof. Woźniak podkreśla, że w związku z aktualnym okresem wakacyjnym i nagłym trybem sprowadzenia alergologa poradnia funkcjonuje obecnie tylko jeden dzień w tygodniu. - W najbliższym czasie przekonamy się czy i kogo uda nam się do poradni ściągnąć. Konkurs już rozpisaliśmy, a pracownicy szpitala robią wszystko, aby pozyskać alergologa i powrócić do normalności i pełnej działalności – zaznacza.

 

- Obecnie niestety trzeba się liczyć, że będą występować chwilowe utrudnienia w bieżącym funkcjonowaniu poradni. Natomiast jeśli chodzi o długoterminowe funkcjonowanie alergologii dziecięcej to wszystko zależy od wyniku rozpisanych konkursów i pozyskania następnych lekarzy specjalistów z zakresu alergologii, a to jest zwyczajnie trudne – podkreśla dyrektor PCMD.

 

Piotrkowianie mogą obecnie szukać pomocy u alergologów przyjmujących w Instytucie Zdrowia Medicall przy ul. Wojska Polskiego 77. Tego typu specjaliści przyjmują także w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polski czy szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Prof. Woźniak nie był w stanie odpowiedzieć jak dużą liczbę pacjentów dotknęły problemy poradni alergologicznej, gdyż cały czas nie otrzymał kompletu dokumentów i raportu z działalności od lekarza prowadzącego prace poradni alergologicznej dla dzieci.

 

Nasi czytelnicy zwrócili jednocześnie uwagę, że największa krzywda spotka dzieci, które były w trakcie odczulania. Jak twierdzą rodzice, mali pacjenci będą musieli rozpocząć ten proces zupełnie od początku. - Odczulanie jest bardzo indywidualnym i spersonalizowanym leczeniem, a decyzję o kontynuacji lub rozpoczęciu terapii od nowa musi podjąć specjalista alergolog. Mam nadzieję, ze takich przypadków będzie bardzo mało lub nie będzie ich wcale, ale jako medyk nie jestem w stanie ich wykluczyć. Mogę obiecać, że robimy i będziemy robić wszystko, żeby do takich sytuacji nie dochodziło – mówi dyrektor szpitala przy ul. Roosevelta.

 

- Pomijając względy etyczne i moralne, to co się stało rzeczywiście uderza w zdrowie naszych pacjentów, Ja byłem zmuszony szybko podjąć radykalne kroki. Teraz robimy wszystko, żeby ten stan naprawić i powrócić do normalności. Mogę tylko przeprosić za zaistniałą sytuację, ale niestety gdy ktoś nagle rzuca pracę to niestety nie da się tego z dnia na dzień wyprostować – wyjaśnia prof. Piotr Woźniak.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)26.07.2021 21:48

Jak lekarz się zwalnia z dnia na dzień to afera, a jak mi pracownik z dnia na dzień odchodzi i ma gdzieś termin wypowiedzenia, to mu się należy i jest świetnie. Zacznijmy się szanować i zachowywać dorośle ludziska, bo dobrze w tym kraju nie bedzie

10


Zenada ~Zenada (Gość)25.07.2021 17:49

A czym profesor kierował się podejmując natychmiastową decyzję o likwidacji transportu medycznego w pcmd,? Nieprzedłużeniu umów? I zarządzeniu o wejściu prywatnej firmy transportowej? Te działania na pewno nie przyniosą placówce oszczędności a szpital straci personel, personel który notabene pracował w szpitalu i służył pomocą innym. A teraz firmę zewnętrzną nic nie będzie obchodziło oprócz transportu. Ciekawe tylko ile odmów dadzą na realizację zleceń? Tego nie wie nikt. Jak ktoś kto jest jeden dzień w tygodniu w pracy może być kompetentny na stanowisku dyrektora??? Jak?

10


piotrkowianka z Targ ~piotrkowianka z Targ (Gość)25.07.2021 08:13

Jak lekarze strajkowali,to zwyzywaliście ich a teraz jak trwoga to do Boga !

04


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)25.07.2021 17:59

A co z przysięgą lekarską ? Takie wypowiedzenie umowy przez lekarza mieście się z granicach prawa ?

11


gregu ~gregu (Gość)24.07.2021 19:51

Zawsze możecie iść prywatnie,w końcu dostajecie od podatników pińcet +

42


stefan ~stefan (Gość)24.07.2021 19:55

W końcu nie kto inny,jak pisowcy z sali sejmowej wmawiali lekarzom,że jak im nie pasuje to moga sie zwolnić i wyjechać za granice,więc lekarze to robią.

24


Gggg ~Gggg (Gość)25.07.2021 11:54

Na usg czeka się rok. Gdzie powinnam mieć na już. A innych specjalistów nie ma. Jeszcze kilka lat i wszystko będzie tylko prywatnie. Ja np nie chce by mi ściągali składki wolę sama już odkładać i chodIc prywatnie

31


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.07.2021 11:18

Ale dno...! Ciekawe kto ma w tym interes?

30


:( ~:( (Gość)25.07.2021 11:05

Ten powiat i miasto to medyczny dramat.
Głosujcie dalej na tych ludzi bez kompetencji.
Starosta i prezydent brawo!!!

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat