Czy możemy zapobiec suszy? Konferencja w Tomaszowie

ePiotrkowTomaszów Środa, 04 marca 20208 2755
Panel dyskusyjny "Czy możemy zapobiec suszy" odbędzie się w najbliższą sobotę w tomaszowskim Urzędzie Miasta przy okazji konferencji naukowej w ramach Kongresu Polska Wielki Projekt. Organizatorzy zaprosili m. in. przedstawicieli Wód Polskich, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czy doradcę prezydenta RP ds. klimatu.

Ta konferencja ma przybliżyć problem, przed którym stoimy wszyscy. Zaprosiliśmy osoby, które na co dzień znają temat, która zarządzają wodami, albo działają w administracji publicznej w tej sprawie. Chcielibyśmy, aby każda z tych osób podeszła do tego problemu z pozycji własnej instytucji, żeby pokazać przed jak ważnymi problemami stoimy i znaleźć ich rozwiązanie. Wśród prelegentów jest na przykład przedstawiciel skierniewickich wodociągów, które przed rokiem miały spore problemy z dostawami wody. Są tu po to by opowiedzieć z jakimi problemami borykali się przez lato i jak je rozwiązali od strony logistycznej. Uczestnicy będą mogli wysłuchać rzeczy teoretycznych, jak i praktycznych. Konferencja jest teraz, żeby nie rozmawiać o problemie kiedy on już będzie, tylko żeby znaleźć jakieś rozwiązania i nadać problemowi większej wagi teraz, kiedy jeszcze można cokolwiek zrobić – mówi Maria Chylińska, prezes Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Obecnie Tomaszów korzysta z jednego powierzchniowego ujęcia wody oraz z wód głębinowych i w przeciwieństwie do już wspomnianych Skierniewic nie borykał się jeszcze z brakami wody. Organizatorzy panelu podkreślają jednak swoje duże poczucie świadomości ekologicznej, już od lat promują oszczędzanie wody, dbałość o jej retencjonowanie i zapraszają wszystkich chętnych do udziału w dyskusji.

 

Konferencja odbędzie się w sobotę (7 marca) w Urzędzie Miasta Tomaszowa Mazowieckiego przy ul. POW 10/16. Rozpoczęcie o godzinie 15:00.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.03.2020 13:24

Wystarczy przestać wydawać pozwolenia na stawy hodowlane które latem zatrzymują 100% wody i rzeki które w listopadzie do kwietnia są pełne wody w momencie jak stawy zaczynają pobór wody tj w maj do października zamieniają się pustynię....masakra z tymi stawami żadnych kontroli tam nie ma

00


CHEMTRAILS ~CHEMTRAILS (Gość)05.03.2020 08:40

Geoinżynieria i tak swoje zrobi i możecie sobie planować. Dziś piękny błękit z rana a w południe białe krechy i szachownica na niebie...

20


gość ~gość (Gość)05.03.2020 06:06

Czas wrócić do korzeni i przestać wpuszczać wodę do Bałtyku.Zapory tamy śluzy jazy itd.Woda zostaje a morze czyści się wodami zMorza Północnego.Sama natura bez ingerecji głupiego czlowieka.

30


klamcy ~klamcy (Gość)04.03.2020 22:16

W przyrodzie nic nie ginie. Globalne ocieplenie - lodowce sie podobno topia, to dzie ta woda??

20


wojciech ~wojciech (Gość)04.03.2020 21:56

to bardzo proste, nadprezes wyda polecenie , że suszy nie będzie i po sprawie

21


złoża mineralne pod kontrolą już są ~złoża mineralne pod kontrolą już są (Gość)04.03.2020 18:38

Czyli za chwilę spis wszystkich studni na prywatnych posesjach, bo "Wody Polskie-twór kontroli eskimoskiej" położą łapę na resztkach tego co jest własnością Narodu Polskiego.

81


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)04.03.2020 16:23

Wszystko w rękach prezesa Polski. Jak On powie że nie będzie suszy, to nie będzie, a jak powie że będzie, to będzie. Żeby tylko Tusk nie mieszał się do tego.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat