Czy mieszkańcy uratują zabytkowe nagrobki?

Strefa FM Sobota, 11 października 20081 1571
W ubiegłym roku zebrano ponad 8,5 tysiąca złotych. Organizatorzy 21 już kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków liczą, że w tym roku piotrkowianie będą hojniejsi. Do udziału w kweście, która odbędzie się 1 i 2 listopada zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Miasta Piotrkowa.

- Mam nadzieję, że wielu mieszkańców wesprze nasze działania. bo cel jest na pewno bardzo szczytny, a jeszcze wiele zabytkowych nagrobków z przełomu XIX i XX wieku zasługuje na renowację - mówi Waldemar Domarańczyk prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa.
1 listopada kwesta odbędzie się w godz. 8-17, drugiego dnia 8-16. A kwestować będą tradycyjnie: piotrkowscy parlamentarzyści, radni, nauczyciele, a także chętni wolontariusze.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

motyl ~motyl (Gość)11.10.2008 11:43

A Krzysio Chojniak nie może dać? Murek za milion stawia, to jego psim obowiązkiem jest zadbać i o stare nagrobki.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat