artykuł sponsorowany

Czy kofeina zawarta w spalaczach jest przydatna w okresie redukcji

Czwartek, 25 lutego 2021 496
Kofeina występuje nie tylko w kawie – dodaje się ją również do wielu suplementów, w tym m.in. spalaczy tłuszczu. Jak jej obecność wpływa na odchudzające działanie tego rodzaju preparatów? O tym piszemy w niniejszym artykule.

Zwiększenie lipolizy

 

Kofeinę kojarzy się głównie z działaniem pobudzającym, które powoduje, że codziennie rano miliony ludzi na całym świecie parzą sobie kawę, żeby nabrać energii. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z odchudzających właściwości, jakimi wykazuje się kofeina, również ta zawarta w spalaczach tłuszczu. Wynikają one z jej metabolizowania w organizmie, w efekcie którego powstaje paraksantyna – związek odpowiedzialny za zwiększenie procesu lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych.

Działanie kofeiny zawartej w wysokiej klasy spalaczach tłuszczu, takich jak Redox Hardcore od firmy SFD, w bezpośredni sposób sprzyja więc redukcji tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak pamiętać, że korzystny efekt może być ograniczony przez spożycie posiłku przed sięgnięciem po suplement lub kawę. Aby uzyskać optymalne rezultaty, warto od czasu do czasu zdecydować się na lekki, poranny trening poprzedzony filiżanką kawy czy tabletką spalacza tłuszczu Redox Hardcore. Jeśli chodzi o kawę, o odchudzającym działaniu można oczywiście zapomnieć, jeśli się ją słodzi lub dolewa mleka bądź śmietanki.

 

Szybszy metabolizm

 

Metabolizm to ogół zachodzących w organizmie procesów związanych z przemianą materii. Im szybciej one przebiegają, tym więcej kalorii się spala. Poprzez odpowiednią dietę można przyspieszyć metabolizm, na co pozwala m.in. kofeina zawarta w spalaczach tłuszczu, jak i kawie. Największe korzyści z tego mogą odnieść osoby, które spożywają kawę rzadko lub w niewielkich ilościach – w ich przypadku sięgnięcie po większą dawkę kofeiny będzie odczuwalne wyraźniej niż u osób, które na co dzień wypijają kilka filiżanek kawy.

 

Dawka energii

 

Jak widać, spożycie kofeiny przekłada się na skuteczniejsze spalanie kalorii za sprawą podwyższenia lipolizy i przyspieszenia metabolizmu organizmu. Właściwości odchudzające nie są jednak jedynymi wartymi uwagi z punktu widzenia osób chcących pozbyć się tkanki tłuszczowej. W ich przypadku liczy się także pobudzające działanie kofeiny, która dodaje energii w trudnym bądź co bądź okresie deficytu kalorycznego. Gdy w celu schudnięcia spożywa się mniej kalorii, niż zużywa organizm, siłą rzeczy może się pojawić gorsze samopoczucie i brak energii, z czym można sobie poradzić właśnie poprzez wysoką dawkę kofeiny zawartej w spalaczu tłuszczu Redox Hardcore.

 

Dawkowanie kofeiny

 

Badania pokazują, że najkorzystniejsze efekty spożycia kofeiny odczuwa się przy dziennych porcjach na poziomie ok. 300 mg i właśnie taka dawka znajduje się w spalaczu tłuszczu Redox Hardcore od SFD. Z kolei negatywne skutki spożycia kofeiny mogą się pojawić w przypadku przekroczenia dawki 500-600 mg dziennie.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat