Czy grozi nam mandat za wspólne siedzenie przy restauracyjnym stoliku?

ePiotrkow Środa, 20 maja 202019 2367
Od poniedziałku możemy odwiedzać lokale gastronomiczne, ale wizyty w nich odbywają się na specjalnych zasadach. Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby mieszkające razem. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedynczy klienci, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 m i nie siedzą naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami. Restauratorzy podkreślają, że nie mają możliwości skontrolowania stopnia pokrewieństwa gości i zastanawiają się, kto poniesie ewentualne konsekwencje złamania przepisów.
fot. K. Czapczyk

Jak informuje asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie, w sytuacji, gdy przy stoliku będzie siedzieć np. grupa znajomych, właściciel lokalu gastronomicznego nie musi obawiać się mandatu, w przeciwieństwie do osób łamiących przepisy. 

 

- Jeżeli policjanci otrzymają zgłoszenie o ewentualnych nieprawidłowościach, to funkcjonariusz podczas interwencji będzie dokonywał indywidualnej oceny sytuacji, bo każda jest inna i nie ma jednego sposobu jej zakończenia. Jeżeli będą rażące naruszenia obostrzeń, oprócz ukarania mandatem, będziemy kierowali informację do sanepidu - informuje asp. Izabela Gajewska.

 

Właściciele punktów gastronomicznych muszą natomiast pamiętać o tym, że odległość między blatami stolików powinna wynosić minimum 2 metry, przestrzegać ograniczeń dotyczących liczby osób przebywających w lokalu, a także dezynfekować stoliki po każdym gościu.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)21.05.2020 09:33

A może w każdym lokalu zrobić loterię fantową, a nagrodą będzie wejście do lokalu, lub ogródka. Z tym że, jeśli chce się wziąć udział w takiej loterii, to trzeba kupić bilet za stówkę. Byłby to jakiś bonus, dla obecnie bardzo trudnej sytuacji restauratorów. Już widzę oczami wyobrażni, jak okoliczni sygnaliści, będą uprzejmie donosić na policję i straż miejską, o nielegalnych skupiskach ludzi bez maseczek. Może warto już teraz zainwestować w budki strażnicze na rynku.

72


gość ~gość (Gość)21.05.2020 09:13

Policja łamie niejasne przepisy. Ciekawe jak sprawdzą, czy konkretne dwie osoby mieszkają razem? Zameldowanie a zamieszkanie to najczęściej dwie różne lokalizacje. Kolejna bzdura.

111


asdasdasd ~asdasdasd (Gość)21.05.2020 08:49

Nielogiczne i niejasne prawo sprzyja jego łamaniu. Dlatego tak potrzebne są konkrety od władzy.

72


a czy ~a czy (Gość)21.05.2020 08:44

w naszych knajpkach tez będą pluszowe pandy umilać pobyt samotnym klientom?

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat