Czy grozi nam mandat za wspólne siedzenie przy restauracyjnym stoliku?

ePiotrkow Środa, 20 maja 202019 2988
Od poniedziałku możemy odwiedzać lokale gastronomiczne, ale wizyty w nich odbywają się na specjalnych zasadach. Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby mieszkające razem. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedynczy klienci, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 m i nie siedzą naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami. Restauratorzy podkreślają, że nie mają możliwości skontrolowania stopnia pokrewieństwa gości i zastanawiają się, kto poniesie ewentualne konsekwencje złamania przepisów.
fot. K. Czapczyk

Jak informuje asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie, w sytuacji, gdy przy stoliku będzie siedzieć np. grupa znajomych, właściciel lokalu gastronomicznego nie musi obawiać się mandatu, w przeciwieństwie do osób łamiących przepisy. 

 

- Jeżeli policjanci otrzymają zgłoszenie o ewentualnych nieprawidłowościach, to funkcjonariusz podczas interwencji będzie dokonywał indywidualnej oceny sytuacji, bo każda jest inna i nie ma jednego sposobu jej zakończenia. Jeżeli będą rażące naruszenia obostrzeń, oprócz ukarania mandatem, będziemy kierowali informację do sanepidu - informuje asp. Izabela Gajewska.

 

Właściciele punktów gastronomicznych muszą natomiast pamiętać o tym, że odległość między blatami stolików powinna wynosić minimum 2 metry, przestrzegać ograniczeń dotyczących liczby osób przebywających w lokalu, a także dezynfekować stoliki po każdym gościu.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)21.05.2020 12:32

Ciekaw jestem jak będzie wyglądało "Nazajutrz", jak rząd ogłosi, że od "jutra" nie trzeba nosić maseczki, i pyk, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystkie koronawirusy, wirusy inne i wszelkiego rodzaju bakterie, przestaną nagle zagrażać. Maseczkowcy, tak na wszelki wypadek, powinni chodzić w maseczkach już cały czas. Oj, będzie się działo.

80


karol ~karol (Gość)22.05.2020 11:53

a mi to zwisa i tak nie chodzę po restauracjach, wystarczy mi jak sobie popatrzę w programie u Gesslerowej co się dzieje w tych przybytkach to się jeść odechciewa.

10


gość ~gość (Gość)22.05.2020 00:21

Czy stróży prawa nie obowiązuje odległość?Nawet gdy są na patrolu pieszym?

20


gość ~gość (Gość)22.05.2020 00:19

Konkretne pytanie.Czy nasi Policjanci patrolujac w duecie czyli parami mając maseczki ba twarzy i rękawiczki chodząc obok siebie zachowują wszelkie przepisy dotyczące nas obywateli.

20


cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga21.05.2020 13:24

Hieny tylko czekają na donoc,budżet pusty,trzeba karać ludzi.

11


czorny jak wongiel ~czorny jak wongiel (Gość)21.05.2020 15:49

Debilizm bezmózgowców. Kolejny.

30


Shazza Shazzaranga21.05.2020 14:51

Ciekawe to bardzo.
W rozporządzeniu Rady Ministrów nie ma takiego zakazu. Jest za to dowolność spotkań dwóch osób.
Natomiast wytyczna, żeby razem w restauracji siedziała tylko rodzina znajduje się na rządowej stronie gov.pl. Tylko, że nie jest to obowiązujące prawo, a wytyczna.

110


duraleks ~duraleks (Gość)21.05.2020 09:46

Pole do popisu jest dla Policji i innych służb na targowiskach miejskich a nie w lokalach gastronomicznych, bo tam jest cała masa ludzi, którzy chodzą bez maseczek jak święte krowy i patrzą z uśmieszkiem na tych zamaskowanych.

76


aloalo ~aloalo (Gość)21.05.2020 10:18

Mieszkam z kimś pod jednym dachem, w domyśle, byliśmy razem zamknięci w domu przez kilka tygodni. Czy w związku z tym rząd myśli, że ludzie, którzy przez tygodnie kisili się ze sobą razem w jednej przestrzeni, będą chcieli ze sobą łazić do restauracji? Dla mnie to jest jakiś bezsens.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat