Czy dojdzie do połączenia piotrkowskich szpitali?

Środa, 13 marca 201922
Czy szpitale w naszym mieście zostaną połączone? Między innymi na ten temat dyskutowali we wtorek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego i Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele organów założycielskich piotrkowskich szpitali: powiatowego i wojewódzkiego. Jak powiedział nam Zbigniew Ziemba, rozmowy miały na celu znalezienie najbardziej korzystnych perspektyw opieki szpitalnej w mieście i na terenie powiatu. - Zastanawiamy się nad tym, czy inna struktura zorganizowania tych zadań nie byłaby bardziej efektywna. Było to pierwsze takie spotkanie, ale temat będzie kontynuowany - stwierdził wicemarszałek województwa łódzkiego i dodał, że w tym celu zostanie powołany specjalny zespół roboczy.

 

Czym będzie się on zajmował? O to zapytaliśmy Piotra Wojtysiaka. - Zespół w oparciu o aktualne mapy zdrowotne województwa łódzkiego będzie sprawdzał, jakie jest zapotrzebowanie na usługi zdrowotne w naszym regionie – powiedział starosta. - Najpewniej rozpocznie prace z początkiem kwietnia, a do końca bieżącego roku wnioski powinny być znane.

 

Komentarza w tej sprawie nie udzielono nam w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim NFZ.

 

Ewentualne decyzje mogą być podejmowane po tym, jak zespół roboczy przekaże swoje wnioski zarządom powiatu i województwa. Istotna w tym przypadku jest opinia wojewody jako organu, który prowadzi politykę zdrowotną na terenie województwa łódzkiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia jako płatnika.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anber57 anber57ranga13.03.2019 18:33

połączyć ograniczyć biurokrację ale budynki powinny pozostać oba ,oddziały mogą być rozne

51


gość ~gość (Gość)13.03.2019 18:16

Mądry ruch panie starosto..

16


maddox maddoxranga13.03.2019 13:13

Oby. Utrzymywanie dwóch szpitali w tak małym mieście jak Piotrków to bezsens. Powinni się połączyć, budynek na Roosevelta sprzedać i rozbudować szpital na Rakowskiej. Może wreszcie by się pojawiła chirurgia dziecięca.

79


gość ~gość (Gość)13.03.2019 16:49

Już jedną rewolucję w obydwoch szpitalach zrobiło Starostwo. Miało być ak pięknie wyremontowany oddział poloznkczy na Rakowskiej-zlikwidowano.Odeszli dóbrzy lekarze z Roosevelta którzy walczyli o swoje stanowiska. Społeczeństwo jest schorowane i potrzebne są dwa szpitale. Ponieważ służą miastu i powiatowi.Starostwo przez wiele lat nie interesowało się służba zdrowia.Sluzba zdrowia nie jest zakładem produkcyjnym tylko służba dla społeczeństwa. Dla ludzi którzy po wielu latach pracy leżą w Szpitalu na korytarzu. Wyborcy na pewno odwdzięczę się za takie nieprzemyslane decyzje.

100


a co z markiem ~a co z markiem (Gość)13.03.2019 15:36

wieloletnim dyrektorem czy ostanie się ?

20


Tornado Wichura Tornado Wichuraranga13.03.2019 14:20

Połączenie szpitali spowoduje odejście większości personelu białego ze Szpitala przy ul.Roosevelta do innych miast. Zważając jeszcze na to, iż w niedalekiej przyszłości większość odejdzie na emerytury. Pozostaje pytanie co stanie się z przychodniami lekarskim mieszczącymi się na terenie Powiatu Piotrkowskiego?(oczywiście tymi co podlegają PCMD)

71


gość ~gość (Gość)13.03.2019 14:02

Oby bo nie ma sensu

29


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat