Czy da się usprawiedliwić uderzenie „z liścia”?

ePiotrkow Środa, 16 lipca 201437 6661
Jeden polityk bije drugiego po twarzy. To koniec pewnej epoki, zdziczenie obyczajów - lamentują jedni. Nie, to nie jest bicie, tylko zwyczajny „liść”, zwany dawniej „policzkiem”, a poza tym to mu się należało - mówią drudzy.

Wszystkich argumentów można było wysłuchać we wtorkowym wydaniu Magla w Strefie FM.

A chodzi oczywiście o wydarzenie sprzed kilku dni. Europoseł Kongresu Nowej Prawicy, szef tej partii, ulubieniec pewnej grupy internautów i wreszcie były poseł Janusz Korwin-Mikke uderza w twarz innego europosła, prominentnego polityka PO, ale także byłego współpracownika PRL-owskich służb Michała Boniego. Czegoś takiego jeszcze w naszej polityce nie było, a przynajmniej nie zostało ujawnione. Ale dziś w dobie internetu wszystko dzieje się szybciej. Zresztą o samym zdarzeniu spoliczkowany... sam poinformował w sieci.

No i się zaczęło. Oczywiście w sieci. Wbrew oczekiwaniom wielu, sporo głosów poparcia zyskał... atakujący. Że dobrze zrobił agentowi, że 22 lata temu (sic!) sam został przez uderzonego nazwany oszołomem, że spoliczkowanie to nic złego, że uderzony to żaden mężczyzna, a uderzający - owszem. I to honorowy, bo przecież wcześniej zapowiadał, że uderzy, odpłacając za słowa sprzed ponad dwudziestu lat.

- To jest ciekawe, że media koncentrują się na akcie spoliczkowania, a nie na tym, kim był Michał Boni - dziwi się działacz KNP Tomasz Słota. - A przecież ten człowiek w kilku rządach pełnił ważne funkcje, chociaż w czasach PRL był współpracownikiem tajnych służb. Janusz Korwin-Mikke wyraźnie zapowiadał w wywiadach, że czuje się przez niego obrażony (Boni z mównicy sejmowej w 1992 roku nazwał JKM oszołomem i idiotą - przy. red.), nie miał okazji uzyskać przeprosin, więc sam wymierzy mu honorowy policzek. Pan Boni został spoliczkowany, bo głosił kłamstwa, obrażał pana Korwina i nigdy za to nie przeprosił. Uważam zatem, że spoliczkowanie w tej sytuacji jest usprawiedliwione. Poza tym to była sprawa między tymi panami.

- Janusz Korwin-Mikke musi swój elektorat karmić różnymi skandalami - uważa powiatowy radny SLD w Bełchatowie Marcin Rzepecki. - Taki poziom w polityce mi nie odpowiada, choć sam mam na koncie np. wyzwanie na debatę posła Macierewicza i tym samym zakłócenie jego spotkania z wyborcami. Ale co innego wyzwanie do dyskusji, a co innego uderzenie w twarz. Uważam jednak, że nie jest to - jak chcą niektórzy - przesunięcie kolejnej granicy w naszej polityce. Do takiego przesunięcia, czy też przekroczenia może się posunąć tylko JKM.

Ze strony prowadzących Magiel padło też pytanie, czy JKM byłby tak odważny w stosunku np. do Tomasza Adamka, ale tutaj odpowiedzi raczej nie poznamy. Adamek nie dostał się do Parlamentu Europejskiego.

A jakie jest Państwa zdanie w kwestii najsłynniejszego „liścia” ostatnich dni?


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy ~Al Bundy (Gość)17.07.2014 12:57

***
Wszedł do parlamentu Michaś z liściem na twarzy
nikt go nie ostrzeże, co mu się przydarzy
gdzie się dziś zaczaił Janusz
gdzie się dziś zaczaił Janusz, kto wie?
Chodzi sobie Michaś z wielkim liściem na twarzy
nie mając pojęcia co się znowu zdarzy
więc się wszędzie gapi
więc się wszędzie gapi i nic!
Korwin - to nie bzdury
on uczy kultury
z liścia może dać
z liścia może dać
(więc się Michaś boi, k***a jego mać)
Szedł jakiś dziennikarz
Michaś się pożalił
że go Korwin napadł
i z liścia przywalił
i się pyta "za co?"
i się pyta "za co mnie zbił?".
Bo drogi Michasiu, gdybyś nie donosił
Korwina po wszystkim ładnie byś przeprosił
to byś w pysk nie dostał
to byś w pysk nie dostał, o nie.
A ty jesteś menda, mała zwykła szuja
więc dostałeś z liścia, łeb ci się zabujał
zrobiłeś aferę
i został ci wstyd...
***

Komentarz był edytowany przez autora: 17.07.2014 13:00

20


gosciu ptb ~gosciu ptb (Gość)17.07.2014 11:52

Liść to liść jak się należy to się należy.

10


tutaj tutajranga17.07.2014 11:02

Fajnie jest być w zagajniku pana Janusza. Dopóki się ręki nie złamie. Sensu stricto.

10


Marcin Marcinranga17.07.2014 09:11

"KNP" napisał(a):
Dawniej szlachta bogata czyli Twoja elita robiła politykę, dziś warchoły gołodvpce


Heh człowieku co ty piszesz??? Widać że nie jesteś z KNP i jesteś zapewne nieletni ponieważ piszesz że jak pisałeś że bogata szlachta (dokładnie nazywani Polskimi Magnatami) zazwyczaj dbała tylko o swoją prywatę i był to jeden z czynników który doprowadził do upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

20


KNP ~KNP (Gość)17.07.2014 09:00

"tw" napisał(a):


Kolego coś Ci na głowę spadło ciężkiego?
Elity !
Człowieku Korwin ma za co żyć, a takie gołodvpce jak Tuski, cieloki Pawloki. tow.Millery i inne warchoły poszły gołe do polytyki, a wychodzą spasione jak świnie. Złodziejstwo w biały dzień.
Do polityki moze iść ktoś kto ma kasy i idzie dbać o kraj, a nie o własną kieszeń. Dawniej szlachta bogata czyli Twoja elita robiła politykę, dziś warchoły gołodvpce.

12


Marcin Marcinranga17.07.2014 08:51

"tw" napisał(a):


Generalnie Korwin jest specyficzny i ma dziwne zachowania. Ale weź pod uwagę że jest to jedyna 100% partia polityczna która ma pomysł co zrobić z polską. RN dużo krzyczy ale jeśli chodzi o gospodarkę to nie mają pomysłu. A we wszystkich programach wyborczych Gospodarka jest najważniejsza.
Popieram Korwina od paru już lat :D. Ale te policzki i niektóre wypowiedzi odrzucają mnie od niego. Ale ma pomysł jak uratować Polskę a nie wbijanie nam na siłę Euro (które będzie gwoździem do trumny naszego kraju) i że poprzez tolerancję dla Homoseksualistów poprawi nam się życie w kraju. On ma pomysł i to jest najważniejsze nie jest populistyczny jeśli chodzi o program wyborczy zawsze ten sam 100% prawicowy.

31


sybilla ~sybilla (Gość)17.07.2014 01:07

Ależ dobrze i słusznie że mu lutnął

41


tutaj tutajranga16.07.2014 22:52

To nie było wyzwanie na pojedynek. Na pojedynek to się wyzywa równego sobie, a nie „gnidę”. Gnidy to się pozbywa polewając włosy (nomen omen) octem ciepłym . I wówczas gnidy odklejają się od włosów i spływają do kanalizacji.
W historii chyba nie notuje się wypadków, kiedy szlachcic proponuje pojedynek wszy. Wesz to się każe oćwiczyć.
Nawet przyjmując interpretację JKM, wynika z tego, że gnidę podniósł do swojego poziomu. Gdyby mu dał z pięści, skopał i obszczał, lepiej by było.
Obawiam się, że J. Korwin-Mikke zaczyna cierpieć na starczą nieomylność. I demencję starczą. Z hotelu wybiegł i muszki zapomniał. Krawat pożyczać musiał. Wiemy, kto pożycza krawaty, bo własnego nie ma?
Przemyśl to, Al.

31


szpilka ~szpilka (Gość)16.07.2014 20:38

Jedyny godny uwagi w całej sprawie był tekst o Adamku. Nad resztą w ogóle nie warto się zastanawiać.

21


guru ~guru (Gość)16.07.2014 18:59

dobrz korwin. trzeba lać scierwo po pyskach.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat