Czy czeka nas powrót upałów?

Strefa FMŁódzkie Piątek, 23 lipca 20210 1959
Ostatnie dni przyniosły odpoczynek od wysokich temperatur. Są jednak sygnały świadczące o tym, że sytuacja ulegnie zmianie. I to już niebawem.
fot. pixabay.com / TerriC

 

- W piątek na terenie całego województwa będzie bardzo spokojnie. Zachmurzenie w ciągu dnia umiarkowane. - prognozują Łowcy Burz Łódzkie.

 

Temperatura w ciągu dnia osiągnie od 22 do 24 *C. Ciśnienie stabilne i utrzyma się na poziomie 1015 hPa. Wiatr będzie wiał z północnego wschodu, w porywach osiągając do 20 km/h. W ciągu dnia mogą pojawiać się przelotne opady deszczu na terenie całego województwa łódzkiego.

W sobotę ciśnienie nieco zacznie spadać. Około południa osiągnie poziom 1014 hPa. W ciągu dnia wiatr będzie wiał z kierunków zmiennych, osiągając w porywach do 20 km/h. Temperatura maksymalna - do 25*C. Zachmurzenie w ciągu dnia małe oraz umiarkowane. Nie wyklucza się lokalnych przelotnych opadów deszczu.

 

W niedzielę pogoda nieco się pogorszy. W ciągu dnia temperatura osiągnie maksymalnie do 30*C. Na terenie województwa będą pojawiać się komórki konwekcyjne, z których może popadać oraz miejscami zagrzmieć. Późnym popołudniem oraz wieczorem do naszego województwa od południowego zachodu wkroczy strefa opadu, która do 2.00 w nocy w poniedziałek powinna ogarnąć całe województwo. Wiatr w ciągu dnia osiągnie w porywach do 35 km/h i będzie wiał z kierunków zmiennych. Ciśnienie zacznie spadać i późnym wieczorem osiągnie poziom 1010 hPa.

Prognoza pogody dla naszego regionu w każdy piątek w Maglu ok. 9.10 i kilka minut później na naszym portalu.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat