ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy Warszawska Wola to dobre miejsce na wynajęcia biura?

Poniedziałek, 15 października 2018 1543
Pod względem ilości powierzchni biurowej Warszawa bez wątpienia należy już do europejskiej czołówki, a pod względem szybkości przyrostu liczby metrów kwadratowych na pewno jest wśród liderów. W stolicy można wskazać kilka miejsc, gdzie skupisko biurowców jest wyjątkowo duże. Na pewno należą do nich Mokotów oraz Śródmieście, ale od kilku lat coraz więcej wysokiej klasy biur powstaje na Woli. Można śmiało powiedzieć, że Warszawska Wola jest w tym momencie najmodniejszym miejscem, jeśli chodzi o wynajęcie biura w Warszawie.

Pod względem ilości powierzchni biurowej Warszawa bez wątpienia należy już do europejskiej czołówki, a pod względem szybkości przyrostu liczby metrów kwadratowych na pewno jest wśród liderów. W stolicy można wskazać kilka miejsc, gdzie skupisko biurowców jest wyjątkowo duże. Na pewno należą do nich Mokotów oraz Śródmieście, ale od kilku lat coraz więcej wysokiej klasy biur powstaje na Woli. Można śmiało powiedzieć, że Warszawska Wola jest w tym momencie najmodniejszym miejscem, jeśli chodzi o wynajęcie biura w Warszawie.

 

Zobacz Najnowsze oferty biurowe w tej dzielnicy: https://www.biura-mokotow.com/biura/do-wynajecia/warszawa/wola/

 

Biurowce rozlokowane są po całej Warszawie, ale w kilku miejscach jest ich szczególne zagęszczenie. Poza centrum miasta, które stało się lokalizacją dla wysokich biurowców, inną dzielnicą, gdzie wybudowano ich szczególnie dużo, jest Mokotów. Ta dzielnica z kolei kiedyś była przemysłowym obszarem Warszawy.

 

Po upadku tamtejszych fabryk i zakładów, w ich miejsce wybudowano biurowce i inne obiekty. Dziś Mokotów szczyci się tym, że jest miejscem, w którym swoje biura mają największe korporacje świata, a lokalizacja ta należy do najbardziej pożądanych dla kolejnych firm. Podobny scenariusz realizuje się obecnie na Woli i to ona staje się lokalizacją coraz to kolejnych biur, a mało tego, staje się modna. Wiele firm chce mieć biuro na Woli, a nie gdzie indziej. Ma na to wpływ kilka czynników.

 

Biura na warszawskiej Woli powstają bardzo szybko


Wola, podobnie jak Mokotów, to dzielnica niegdyś zdominowana przez przemysł. Tam również zwalnia się coraz więcej miejsca, które może być wykorzystane pod biurowce. To już się dzieje i w miejscach, gdzie kiedyś prężnie działały fabryki, a ostatnio tylko straszyły pustymi i zaniedbanymi budynkami, powstają nowoczesne biurowce, na które szybko znajdują się chętni. Warszawska Wola to dzielnica, gdzie wciąż jest wiele działek, które właśnie na ten cel można wykorzystać

 

Impulsem do rozpoczęcia przekształcania Woli w dzielnicę biurową stała się budowa drugiej linii metra. To bardzo ważne, gdyż dobre skomunikowanie to istotny atut w przypadku miejsc takich jak biurowce, gdzie na niewielkim obszarze pracuje kilka tysięcy ludzi. Podobnym atutem cechuje się Mokotów. Tam linia metra istnieje już od dawna. Biorąc pod uwagę szybkość powstawania biurowców na Woli, może się okazać, że za jakiś czas to właśnie Wola będzie pod względem liczby metrów kwadratowych dzielnicą numer jeden w stolicy.

 

Warszawska Wola nowoczesna i modna


Istotnym atutem Woli jest też to, że biura na warszawskiej Woli będą nowe, a więc będą mieć tę zaletę, że będą też nowocześniejsze od tych, które istnieją już od kilkunastu lat. Dziś wiele biurowców posiada biura klasy A, czyli najwyższej klasy wśród takich obiektów. Są one wyposażone we wszystko, co niezbędne współczesnym firmom. Nie bez znaczenia jest też to, że na biurowce na Woli zapanowała moda i dziś to właśnie biuro na Woli jest dla wielu firm celem numer jeden. Jaka firma nie chciałaby mieć lokum w budynku takim jak choćby biurowiec Warsaw Hub, będący nowoczesnym kompleksem  biurowym w Warszawie - uruchomienie zapowiedziane zostało na tok 2020.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat