Czy Piotrków to dobre miejsce dla biznesu?

ePiotrkow Wtorek, 22 sierpnia 201743 10515
Na tak postawione pytanie starali się odpowiedzieć piotrkowscy przedsiębiorcy. Zadano je w radiowym Maglu.

Zbigniew Wilk zaczynał w ostatnich latach poprzedniego systemu. I działa do dziś. - W 1986 roku założyłem przedsiębiorstwo usługowe - dokładna nazwa to" PPHU Wilk" - mówił na antenie. - Była to firma usługowo-budowlana. Zaczęło się od trzech osób, dziś jest ich kilkadziesiąt, wliczając to osoby zatrudnione w hotelarstwie. Biznes musi przynosić dochody, ale prowadzenie przedsiębiorstwa to także branie odpowiedzialności za zatrudnionych pracowników. Nie wszyscy się do biznesu nadają - wielu nie wytrzymuje obciążenia, wielu nie jest w stanie spełniać tego drugiego warunku. Ale jest to możliwe. Uważam, że Piotrków jest dobrym miejscem dla biznesu, wbrew opiniom niektórych. Ma dobre położenie, są odpowiednie warunki dla takiej działalności, jaką ja prowadzę.
A ta działalność to budownictwo, hotelarstwo i gastronomia. - Wciąż jest zainteresowanie mieszkaniami, które budujemy, co może dziwić tych, którzy podkreślają, że nasze miasto opuszcza wiele osób, w tym osób młodych. A przecież te mieszkania kupują właśnie ludzie młodzi... - dodał Z. Wilk. 

 

Innego zdania jest Kamil Walczak, przedsiębiorca z branży meblarskiej. - To nie jest najlepsze miejsce na biznes. Ja swój prowadzę w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie klimat dla przedsiębiorców jest bardziej przyjazny. A jestem piotrkowianinem. Chodzi tu przede wszystkim o władze miasta, które nie potrafią się porozumieć choćby z władzami gmin sąsiadujących z Piotrkowem, ale nie tylko. Podejrzewam, że gdyby do naszych władz zgłosił się przedstawiciel dużej firmy, który chciałby wybudować tutaj jej oddział i potrzebował na to 200 ha powierzchni, odszedłby z niczym. Nie ma u nas takiego miejsca.

 

Dwie działalności, dwa różne spojrzenia. A jakie jest Wasze? Czy w Piotrkowie da się zrobić dobry, długotrwały biznes?

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc ~gosc (Gość)22.08.2017 08:39

Piotrkow schodzi na psy i to bardzo to juz w Tomaszowie lepsze warunki dla biznesu. u na s tylko trakt wielu kultur i poprawianie ulic ale miejsc pracy w ktorych mozna by bylo zarobic uczciwie to brak

191


gość ~gość (Gość)22.08.2017 17:00

Ale to zdjęcie pod artykułem jest bardzo stare,który to rok?

42


gość ~gość (Gość)22.08.2017 15:19

Z takim podejściem władz lokalnych jeszcze długo będzie kiepsko. Trzeba zacząć myśleć i działać a nie wykonywać ruchy pozorowane. Budowa dziesięciu mediatek i schodów do nieba za miliny nie rozwiąże naszych problemów. Na dzień dzisiejszy nie widzę szans na zmianę.

72


ksiądz wikary ~ksiądz wikary (Gość)22.08.2017 09:56

Jedno z najlepszych na świecie. Amen.

46


ares1 ~ares1 (Gość)22.08.2017 18:07

Sarbinów bije nas na łopatki!!!

53


InnyPrzedsiebiorca ~InnyPrzedsiebiorca (Gość)22.08.2017 16:10

Pan Kamil Walczak to członek Nowoczesnej prowadzący na fb opozycyjną grupę "Piotrków mieszkańcy", gdzie promuje siebie (na poczet wyborów samorządowych) i radną Marlenę Wężyk Głowacką. Nic dziwnego że krytykuje miasto.

83


gość ~gość (Gość)22.08.2017 08:20

A może by utworzyć strefe ekonomiczną?to jest bardzo ayrakcyjne dla przedsiębiorców,niskie podatki a wymóg zatrudnienia ludzi z regionu. Strefy kuszą inwestorów,a lokalizacja jest dobra.Wtedy nie tylko byśmy magazynami "stali".

92


gość ~gość (Gość)22.08.2017 15:02

Piotrków z każdym rokiem się stacza. Wszystkie ościenne miasta sie rozwijają. W naszym mieście tylko markety. Pan Prezydent się cieszy bo następny market i sklep Agata powstaną. To są sukcesy naszej piotrkowskiej władzy

70


Colombo ~Colombo (Gość)22.08.2017 13:06

Złej tanecznicy przeszkadza rąbek u spódnicy - tyle w temacie przyjaznego, tajemniczego klimatu dla inwestycji.

23


lotek ~lotek (Gość)22.08.2017 06:53

Gdyby Piotrków był by przyjaznym miejscem na biznes to wokoło niego bylo by wybudowane mnóstwo fabryk, firm, budynkow biurowych .... a tak to mamy kilka magazynów i nic więcej!

224


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat