Czy Piotrków na pewno jest Trybunalski?

Strefa FM Środa, 19 lutego 202049 6556
Czy Piotrków jest Trybunalski? - takie pytanie zadaje radny Jan Dziemdziora w interpelacji złożonej do Rady Miasta. Radny ma wątpliwości czy nazwa naszego miasta jest odpowiednio usankcjonowana prawnie.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Swego czasu wypowiadał się na ten temat Michał Rżanek, który twierdził, że wszystko jest po kolei i nie ma o co kopii kruszyć – mówi radny. - Jednak w artykule przywoływanym przeze mnie jest stwierdzenie: „Urząd Miasta zobowiązał się poszukać odpowiedzi w archiwach uchwał”, ale póki co nic nie wiadomo, pytałem, nikt nie wie, czy uchwała, która mówi o tym, że miasto powinno się nazywać „Piotrków Trybunalski”, jest konieczna. Niektórzy twierdzą bowiem, że ten drugi człon nazwy używany jest jedynie zwyczajowo.


W podsumowaniu interpelacji radny prosi o podanie numeru odpowiedniej uchwały, a jeśli takiej nie ma, to ma nadzieję, że zostanie podjęta w przyszłości. Do momentu udzielenia odpowiedzi na interpelację Urząd Miasta odmawia komentarzy w tej sprawie.

 

Według historyków kolejne władze miasta po II wojnie światowej nigdy nie nazwały Piotrkowa Trybunalskim na mocy lokalnej uchwały. Czy to się zmieni po interpelacji radnego? Przekonamy się wkrótce.


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.02.2020 23:02

Panie radny są poważniejsze sprawy!!PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Brzmi dumnie!!

30


natalia ~natalia (Gość)20.02.2020 07:59

Piotrków Ciemnogrodzki

53


gość ~gość (Gość)20.02.2020 14:14

Ponieważ Piotrków być może Trybunalski stał się już krainą mlekiem i miodem płynącą, wszystkie sprawy są już załatwione, to dla rozrywki radni mogą zająć się bzdetami, bo jednak tę dietę trzeba za coś brać

40


Majka ~Majka (Gość)20.02.2020 12:03

Nie doprawiajcie d...uszu.Tu zawsze odbywały sie trybunałay. W Polsce jest jeszcze Potrkó Kujawski .A jak chcecie nazwac nasz piotrków? PIotrków centralny.łodzki,chojniakoway? Przecież Trybunalski to tak pięknie brzmi.

60


kiki ~kiki (Gość)20.02.2020 08:09

Interpelacje Pana Radnego mnie zawsze dziwią.Taka trochę zapchajdziura,sztuczny ruch w interesie,sztuczna aktywność z mało istotnymi kwestiami, które tylko zabierają czas pracy sesji Rady.

60


MOja propozycja to: ~MOja propozycja to: (Gość)20.02.2020 07:43

Piotrków Zawierzony

70


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)20.02.2020 03:36

Czy zbliża się czas kolejnych wyborów ? ? ? i dlatego taka aktywność Radnych ........ a temat pietruszka ........ ble, ble, bleeeeeee .................

51


gość ~gość (Gość)19.02.2020 23:39

Panie Janie. Chciał Pan dobrze a wyszło jak zawsze. Rozumiem Pana intencje.

50


gość ~gość (Gość)19.02.2020 23:23

To może skoro obecną nazwa jest zbyt długa to skróćmy ją do "Piotków" albo odrazu" PBT".

50


radny Jan Dziemdziora ~radny Jan Dziemdziora (Gość)19.02.2020 19:58

Pozdrawiam hejterów i ujawniam treść mojej interpelacji -
Interpelacja Radnego
Sesja Rady Miasta Nr z dnia 17.02.2020 r.
Zgłoszona przez: Jana Dziemdziorę e-mail: dziem.janek@interia.pl
tel.668-422527
Tytuł interpelacji: czy Piotrków jest Trybunalski?
Treść interpelacji:
Kilka lat temu na forum Rady Miasta i w mediach miała miejsce dyskusja na temat nazwy naszego Miasta.
Pisał o tym między innymi Dziennik Łódzki - kopia artykułu w załączeniu.
Pamiętam wypowiedź pana Michała Rżanka, który twierdził, że mamy prawo do używania nazwy Piotrków Trybunalski.
Jednak kilka dni temu mieszkaniec przypomniał mi moją deklarację z 2013 roku w sprawie przygotowania stosownego projektu uchwały sankcjonującej nazwę Miasta. Na tle ówczesnych wyjaśnień pan Rżanka zaniechałem dalszych działań
W tym stanie rzeczy, przytaczając ostatnie zdanie z przywołanego artykułu „Urząd miasta zobowiązał się poszukać odpowiedzi w archiwach uchwał” wnoszę o podanie uchwały a jeżeli takowej nie znaleziono to podjęcie czynności mających przygotowanie stosownej uchwały.

Podpis elektroniczny
Uwaga:
1. Zgodnie z regulaminem Rady Miasta interpelację składam
do Przewodniczącego RM, który przekazuje ją do Prezydenta
Miasta a tenże kieruje do właściwej komórki organizacyjnej
celem podjęcia stosownych działań.
Do wiadomości: suweren

29


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat