Czy Piotrków dołączy do rządowego programu mieszkaniowego?

Strefa FM Środa, 21 kwietnia 202137 3240
W lutym prezydent Piotrkowa oraz przedstawiciele pięciu innych miast z łódzkiego podpisali wstępne porozumienie o włączeniu się w rządową Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. W jej ramach ma powstać łącznie 600 mieszkań w całym województwie, wynajmowanych na zasadach znanych z TBS-ów. Jak się okazuje udział Piotrkowa w programie wcale nie jest przesądzony. Na antenie radia Strefa FM, o wątpliwościach wokół SIM-ów, rozmawiali w programie „O tym się mówi” Krzysztof Chojniak oraz Marcina Cecotka.
fot. K. Czapczyk

 

Prezydent Chojniak, pytany przez Marcina Cecotkę o Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, na początku zaznaczył, że rządowa inicjatywa SIM-ów jest pozytywnym rozwiązaniem, ale skierowanym przede wszystkim do miast, które nie dysponują tak aktywnym inwestycyjnie TBS-em, jak Piotrków. Prezydent Chojniak mówił, że cały czas prowadzi konsultacje w sprawie przystąpienia naszego miasta do programu.


- Jeszcze w środę będę rozmawiał online z przedstawicielami Krajowego Zasobu Nieruchomości, aby omówić nasze wątpliwości i podjąć ostateczną decyzję. Kontaktuje się także z samorządowcami ze Związku Miast Polskich, a sam zasiadam w radzie nadzorczej TBS-u w Chełmie,więc tymi doświadczeniami się wymieniamy. Podejście jest różne, ale przeważa zdanie, że tam gdzie jest TBS, który nie tylko administruje, ale także inwestuje ta inicjatywa jest wątpliwa – mówił na antenie radia Strefa FM, Krzysztof Chojniak.


Gość programu „O tym się mówi” zwrócił uwagę na dużą aktywność piotrkowskiego TBS-u oraz sektora prywatnego w budowaniu nowych budynków mieszkaniowych w mieście. - Na samym Starym Mieście oddaliśmy ponad 100 nowych mieszkań – zarówno takich, które powstały od podstaw, jak i po kapitalnym remoncie. Już w najbliższy piątek przekażemy klucze rodzinom do kolejnych dziesięciu. W zasadzie od 5 lat, regularnie każdego roku oddajemy sporo mieszkań – na Starówce, ale także w innych częściach miasta. Teraz na jesień oddamy dla przykładu kolejne 56 mieszkań w systemie TBS-u na osiedlu 800-lecia – mówił.


Prezydent Piotrkowa, dopytywany przez Marcina Cecotkę o ostateczną decyzję w sprawie przystąpienia naszego miasta do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej odpowiadał niejednoznacznie. - Podejmiemy ją w najbliższych dniach. Nie jestem w stanie powiedzieć czy będzie pozytywna, czy negatywna. Póki co musimy wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z rządową inicjatywą – podsumował.


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Doją miejskie spółki ~Doją miejskie spółki (Gość)21.04.2021 15:38

Doją miejskie spółki https://www.nowytydzien.pl/doja-miejskie-spolki/

120


:( ~:( (Gość)21.04.2021 15:00

Znając nieudolność naszego prezydenta to nic z tego nie wyjdzie.
Ale jak coś można powiedzieć, że to przez "prężnie" działający TBS(chyba jeden z najdroższych w naszym kraju.

182


!!! ~!!! (Gość)21.04.2021 14:34

Podobno Piotrków ma dołączyć do rządowego programu budowy samochodów elektrycznych i promów.

150


Rudur ~Rudur (Gość)21.04.2021 13:32

A może tak w końcu dobrowolny wykup TBS? Bo zdaje się ta nowa inicjatywa zakłada wykup, a TBS z kolei nie w tych nowych budownictwach

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat