Czy Piotrków dołączy do rządowego programu mieszkaniowego?

Strefa FM Środa, 21 kwietnia 202137 3383
W lutym prezydent Piotrkowa oraz przedstawiciele pięciu innych miast z łódzkiego podpisali wstępne porozumienie o włączeniu się w rządową Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. W jej ramach ma powstać łącznie 600 mieszkań w całym województwie, wynajmowanych na zasadach znanych z TBS-ów. Jak się okazuje udział Piotrkowa w programie wcale nie jest przesądzony. Na antenie radia Strefa FM, o wątpliwościach wokół SIM-ów, rozmawiali w programie „O tym się mówi” Krzysztof Chojniak oraz Marcina Cecotka.
fot. K. Czapczyk

 

Prezydent Chojniak, pytany przez Marcina Cecotkę o Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, na początku zaznaczył, że rządowa inicjatywa SIM-ów jest pozytywnym rozwiązaniem, ale skierowanym przede wszystkim do miast, które nie dysponują tak aktywnym inwestycyjnie TBS-em, jak Piotrków. Prezydent Chojniak mówił, że cały czas prowadzi konsultacje w sprawie przystąpienia naszego miasta do programu.


- Jeszcze w środę będę rozmawiał online z przedstawicielami Krajowego Zasobu Nieruchomości, aby omówić nasze wątpliwości i podjąć ostateczną decyzję. Kontaktuje się także z samorządowcami ze Związku Miast Polskich, a sam zasiadam w radzie nadzorczej TBS-u w Chełmie,więc tymi doświadczeniami się wymieniamy. Podejście jest różne, ale przeważa zdanie, że tam gdzie jest TBS, który nie tylko administruje, ale także inwestuje ta inicjatywa jest wątpliwa – mówił na antenie radia Strefa FM, Krzysztof Chojniak.


Gość programu „O tym się mówi” zwrócił uwagę na dużą aktywność piotrkowskiego TBS-u oraz sektora prywatnego w budowaniu nowych budynków mieszkaniowych w mieście. - Na samym Starym Mieście oddaliśmy ponad 100 nowych mieszkań – zarówno takich, które powstały od podstaw, jak i po kapitalnym remoncie. Już w najbliższy piątek przekażemy klucze rodzinom do kolejnych dziesięciu. W zasadzie od 5 lat, regularnie każdego roku oddajemy sporo mieszkań – na Starówce, ale także w innych częściach miasta. Teraz na jesień oddamy dla przykładu kolejne 56 mieszkań w systemie TBS-u na osiedlu 800-lecia – mówił.


Prezydent Piotrkowa, dopytywany przez Marcina Cecotkę o ostateczną decyzję w sprawie przystąpienia naszego miasta do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej odpowiadał niejednoznacznie. - Podejmiemy ją w najbliższych dniach. Nie jestem w stanie powiedzieć czy będzie pozytywna, czy negatywna. Póki co musimy wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z rządową inicjatywą – podsumował.


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Un ~Un (Gość)23.04.2021 20:58

Dołanczy.

10


nowakowski ~nowakowski (Gość)22.04.2021 10:11

Nabył doświadczenia budowlane w Chełmie to teraz szpanuje. Czyli ta nowa praca służy prezydentowi.

62


his. ~his. (Gość)21.04.2021 16:00

W końcu skończą się miejsca na budownictwo mieszkaniowe. Ten cały boom na mieszkania jest sterowany przez kogoś i miasto oczywiście ,gdyż miasto buduje infrastrukturę zaś dewloperzy mając wolne środki chętnie w to wchodzą. Mieszkanie zawsze ktoś kupi. Prędzej czy później. Ciekawe jest i to ,że miasto biednieje /mieszkańców coraz mniej/ a z roku na rok a buduje mieszkań się coraz więcej. Koronka zrobiła swoje ale.....wszystkie inne branże leżą. Czy jak Piotrków osiągnie 60 ,50 tysięcy mieszkańców ktoś otworzy oczy? Może to być zupełnie "blisko"....

70


mieszkam bo muszę ~mieszkam bo muszę (Gość)21.04.2021 20:11

Prezydent K.Chojniak jako przewodniczący rady nadzorczej TBS w Chełmie 2 421,65 zł miesięcznie? A w Piotrkowie ludzie na lokal socjalny czekają po 8-10 lat. W TBS-ie trzeba wpłacić kilkadziesiąt tysia na początek i bardzo wysoki czynsz. Czy tak być powinno?

71


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)21.04.2021 13:33

Kto kupuje mieszkania w tej dziurze?

179


Ggghh ~Ggghh (Gość)21.04.2021 22:12

Nie opłaca się dla miasta pytanie dla czego na ulicy Broniewskiego zamiast tbs stawiać tylko bloki stawiają prywatne fimy widać że miastu nie zależy aby kasa została u siebie

52


Yghh ~Yghh (Gość)22.04.2021 08:53

Ale poco skoro mogę dostać za darmo

51


nnn. ~nnn. (Gość)22.04.2021 08:32

Prezydent Piotrkowa rzadko bo rzadko występuje na falach radia lokalnego ,ale wczoraj jąkał się niemiłosiernie. Wkrótce wyszło na jaw dlaczego. Musiał szykować się w daleką podroż. Pewnie w głowie miał jakieś dobre rady dla.... Fakt tylko...400 km. Jednak dalej na wschód się pojechać nie da.

81


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)22.04.2021 07:52

Chyba w Chełmie i ChTBS...

71


Atansjon ~Atansjon (Gość)21.04.2021 22:31

Dołączy, tylko tego rządu już nie będzie. Być może jeszcze nazwą jakąś ulicę Alternatywa i będzie komplet.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat