Czy Piotrków doczeka się nowej biblioteki?

Strefa FM Poniedziałek, 04 kwietnia 20117 2353
Urząd Miasta złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o dofinansowanie inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa łódzkiego.

- Zakończono nabór projektów w ramach procedury aktualizacji Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych dla województwa łódzkiego. Na liście znalazła się budowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Miasto ma szansę otrzymać około 20 mln złotych na realizację inwestycji. Czy miasto otrzyma dofinansowanie, będzie wiadomo za miesiąc. W tej chwili trwa procedura oceniania wniosków  - poinformował Maciej Łaski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Łączna wartość dofinansowania, o które ubiegają się wnioskodawcy, wynosi blisko 145 milionów złotych. Tymczasem do podziału jest tylko 20 milionów.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bleki Blekiranga05.04.2011 10:06

Po pierwsze książki ciężko się palą, szczególnie podręczniki, po drugie lubię wolę czytać z papieru niż z monitora komputera a po trzecie nadal w internecie jest mało wiedzy, i nadal tak będzie, więc biblioteka jaka by nie była musi kupować nowe książki i zarazem rozwijać się w stronę cyfryzacji - a jak prądu zabraknie?

00


broda ~broda (Gość)05.04.2011 09:57

"Piotr-Wlostowic" napisał(a):
Nieważne, czy się doczeka czy nie doczeka. Ważne, żeby miała odpowiedniego dyrektora.


W dobie internetu, pomyślmy o oszczędności - biblioteka to przeżytek.

00


zet ~zet (Gość)04.04.2011 18:24

mysle ze jednak te 20mln przydałoby sie a drogi.

00


Aman Amanranga04.04.2011 14:39

"Piotr-Wlostowic" napisał(a):
No bo do schroniska raczej by ich nie przyjęli.

A mnie wydaje się, że by przyjęli. Mieliby chociaż czym palić w zimę. Z książki łatwiej usunąć czip niż z psa. Pan H wysłałby swojego człowieka, który by te czipy pozdejmował i po sprawie.

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)04.04.2011 13:32

Nieważne, czy się doczeka czy nie doczeka. Ważne, żeby miała odpowiedniego dyrektora. Taka Pani Barbara Pol, na niczym się przecież nie znała. O, Pan Leszek Heinzel! Ten to by się nadawał. Zaraz książki by po antykwariatach posprzedawał. No bo do schroniska raczej by ich nie przyjęli.

00


anty ~anty (Gość)04.04.2011 12:25

Byłoby super. Niestety nie zapominajmy w jakim województwie mieszkamy. Poza Łodzią liczą się tylko układy, a nasze miasto i powiat do takowych nie należy.

00


olo ~olo (Gość)04.04.2011 11:40

byłoby super, gdyby Urząd Marszałkowski zainteresował się swoją biblioteka pedagogiczną, która straszy głębokim PRLem od lat

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat