Czy PSL wystawi kandydata na prezydenta Piotrkowa?

Strefa FM Piątek, 22 czerwca 201831 5535
Nadal nie wiadomo kogo poprze Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach na urząd prezydenta Piotrkowa. Partia nie wyklucza jednak poparcia dla obecnego włodarza miasta, Krzysztofa Chojniaka.
fot. K. Chojniak i D. Klimczak, archiwum epiotrkow.pl

O tym jakie stanowisko zajmie PSL mówił w piątek na antenie Radia Strefa FM Dariusz Klimczak, wiceprezes partii (zarazem prezes Zarządu Wojewódzkiego). - Decyzję pozostawiam władzom lokalnym partii, które dadzą w odpowiednim czasie konkretną informację czy wystawiamy własnego kandydata, czy popieramy obecnego prezydenta, czy może kogoś innego kto ma uznanie społeczne piotrkowian. Dla nas będzie miało znaczenie, kto ma lepszy plan na przyszłość Piotrkowa żeby to miasto zmienić według oczekiwań mieszkańców. Wybory to są sprawy przyszłości, a na tym nam najbardziej zależy - mówił polityk ludowców na radiowej antenie.

 

W gminach powiatu piotrkowskiego sytuacja jest klarowniejsza. PSL wystawi swoje samodzielne listy i kandydatów na wójtów. Czyli to nic się nie zmieni. - Tak było i tak będzie w tych wyborach. Wielu wójtów z którymi się identyfikowaliśmy sprawdziło się i ich poprzemy, ale są takie gminy gdzie burmistrzów czy wójtów trzeba wymienić. Ale na pewno w tej sprawie wypowiedzą się władze powiatowe PSL - podkreślił Dariusz Klimczak.

 

Wiceprezes ludowców skomentował też niedawną wypowiedź szefa struktur miejsko-powiatowych PiS w Piotrkowie Zbigniewa Ziemby, który liczy na zwycięstwo w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego. - Zawsze pycha kroczy przed upadkiem. Wiem, że PiS ma wysokie notowania, mam jednak nadzieję, że one się nie sprawdzą w wyborach samorządowych - powiedział w rozmowie z Radiem Strefa FM.


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.06.2018 14:32

Lepiej niech wystawią swojego/swoją kandydata/tkę

32


No pewnie! ~No pewnie! (Gość)22.06.2018 14:08

Po zdjęciu widać już uderzające podobieństwo, Są siebie warci.

84


his. ~his. (Gość)22.06.2018 11:20

cyt ..."Wybory to są sprawy przyszłości, a na tym nam najbardziej zależy - mówił polityk ludowców na radiowej antenie"....i to jest święta prawda "sprawy przyszłości" PSL-u /czyt. trzymanie się władzy-koryta/ za wszelka cenę jest najważniejsze.

152


97-300 97-300ranga22.06.2018 10:16

Nadzieja panie arbuz to matka głupich , w polityce liczą się tylko twarde realia a te mówią że drugiego cudu przy urnie wyborczej nie będzie . Jeśli zdobędziecie 6-9 % poparcie to powinniście szaleć ze szczęścia.

150


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat