Czy Alior Bank jest bezpieczny?

Kraj Wtorek, 04 sierpnia 20204 4450
Współczesne banki to nowoczesne, bezpieczne i godne zaufania instytucje finansowe. Taki jest praktycznie każdy z nich, przy czym niektóre wyróżniają się w tych obszarach na tle konkurencji. Jednym z liderów w zakresie bezpieczeństwa i innowacyjności jest Alior Bank.

Pandemia koronawirusa oraz jej negatywne konsekwencje gospodarcze spowodowały, że część klientów banków zaczęła obawiać się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. W tak niepewnych, nieprzewidywalnych czasach wydaje się to naturalną reakcją, jednak w praktyce, nie mają oni powodów do zmartwień. Po pierwsze dlatego, że kondycję sektora bankowego wciąż można uznać za bardzo dobrą, po drugie zaś – że kapitał klientów jest gwarantowany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Czas pandemii to jednak dobry moment, aby bliżej przyjrzeć się zabezpieczeniom stosowanym przez instytucje bankowe.

 

Bank z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami

 

Podstawowym zadaniem każdego banku jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa środkom klientów, a także ich poufnym danym. Alior Bank wywiązuje się ze swojego obowiązku stosując najnowocześniejsze rozwiązania, zgodne ze światowymi standardami. Mowa tu o między innymi:

 

  • zatwierdzaniu operacji bankowych kodami SMS,
  • uwierzytelnianiu aplikacji mobilnej odciskiem palca,
  • maskowaniu hasła do bankowości internetowej,
  • dodatkowym autoryzowaniu i uwierzytelnianiu za pomocą mobilnego tokena,
  • wirtualnej klawiaturze, chroniącej hasła przed przechwyceniem przez programy szpiegujące,
  • certyfikatach bezpieczeństwa, które zapewniają poufność połączenia, a także potwierdzają oryginalność strony bankowości internetowej.

Powyższe narzędzia gwarantują możliwie najwyższą ochronę podczas korzystania z usług banku, ale klienci muszą pamiętać, że ich bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nich samych. Dlatego też, do e-bankowości powinni logować się wyłącznie z bezpiecznej sieci i tylko z chronionego przed wirusami urządzenia, a przy tym muszą chronić dane dostępowe do konta bankowego.

 

Bezpieczny wgląd do wielu rachunków bankowych

 

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego w 2019 roku przez RBL_innovation by Alior Bank, około 40 procent klientów banków posiada rachunki osobiste w kilku instytucjach finansowych. Dlatego Alior Bank zatroszczył się o to, aby jego klienci mogli wygodnie i bezpiecznie podejrzeć historię oraz salda różnych kont za pośrednictwem serwisu Alior Online. Wystarczy zatem, że klient zaloguje się na swoje konto Alior Banku, a od razu będzie mógł sprawdzić, co się dzieje na jego innym rachunku, prowadzonym na przykład przez Bank Pekao, ING Bank Śląski, mBank, Santander Bank Polska, czy też PKO BP.

 

Uzyskanie wglądu do innych kont bankowych jest możliwe dzięki usłudze dostępu do informacji o rachunku płatniczym (AIS) wprowadzonej dyrektywą PSD2. Warto dodać, że Alior Bank wykorzystuje już wspomnianą usługę w uproszczonym procesie pożyczkowym. Dzięki temu, klienci ubiegający się o jego pożyczkę gotówkową nie muszą przedstawiać zaświadczenia o dochodach, wyciągu operacji ze swojego rachunku, ani innych dokumentów finansowych. Wystarczy, że składając wniosek o kredyt wyrażą zgodę na skorzystanie z usługi AIS. W ten sposób, nawet jeśli nie mają rachunku w Alior Banku, formalności zostaną ograniczone do minimum, a bank natychmiast udzieli im decyzji kredytowej.

 

Nagroda specjalna dla bezpiecznego banku

 

O tym, że Alior Bank gwarantuje swoim klientom najwyższe bezpieczeństwo, świadczy choćby wyróżnienie otrzymane w prestiżowym plebiscycie „Złoty Bankier”. Bankowi przyznano nagrodę specjalną w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki”, której laureaci są wyłaniani na podstawie wieloaspektowych badań w zakresie bezpieczeństwa bankowości internetowej oraz mobilnej. W ramach wspomnianych badań eksperci prowadzą dwumiesięczny audyt systemów banków, który pozwala zweryfikować funkcjonowanie ich e-bankowości, a także sprawdzić zgodność działania z najlepszymi praktykami w obszarze bezpieczeństwa.

 

Czytaj także: Według opinii wielu w banku nadal opłaca się pracować. Sprawdź ile ofert pracy jest w Alior Bank 

 

Źródła:

https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-06-24-alior-bank-dwukrotnym-laureatem-rankingu-z-oty-bankier.html

https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/pomoc/pytania-i-odpowiedzi/czy-bank-jest-bezpieczny.html

https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-05-28-alior-bank-udostepnia-agregator-kont.html


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luke ~luke (Gość)16.08.2020 21:54

Przeczytajcie sobie co jest drobnym drukiem przed wejściem napisane na drzwiach, obraz i dźwięk są nagrywane, niby dla celów szkoleniowych. Wasze rozmowy w środku z pracownikami są nagrywane. Zgodę wydajecie przekraczając próg.

10


gość2 ~gość2 (Gość)05.08.2020 17:12

Miałam bardzo złe doświadczenie z tym bankiem, podczas starania się o kredyt na zakup nieruchomości. Mimo zastawienia domu o wartości przekraczającej 2 razy wartość kredytu zwodzono mnie, nie odbierano telefonów, miałam wrażenie jakby braku uczciwości ze strony tego banku....Bez problemu skorzystałam w innym i taniej mnie wyniosło......

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat